ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
הרב הבלין והרב ליפשיץ
הרב הבלין והרב ליפשיץ
חב"ד מנסה לעצור את "המשיח"

אתר האינטרנט קרית גת.נט מדווח כי עמותת יד לאחים וצעירי חב"ד מנסים למנוע את ביצוע הופעת "משיח" בהיכל התרבות בעיר. כל הפרטים
דוד אבשלום

הכתבה מתוך האתר: ביום ראשון הקרוב אמורה תזמורת הקאמרית הקיבוצית, מקהלת גליל עליון וארבעה סולנים לעלות את האורטוריה "משיח" בהיכל התרבות בקריית גת .

היצירה המפורסמת המתארת את חייו ומותו של אותו האיש עוררה עליה את חמתם של החוגים הדתיים בעיר. יושב ראש צעירי חב"ד שלמה בוטבול פנה לעמותת יד לאחים העוסקת במלחמה בכול מה שמזכיר נצרות ומיסיון ולרב הראשי האשכנזי לקריית גת הרב משה הבלין, בדרישה לאחד כוחות ולמנוע את ביצוע היצירה המזוהה כול כך עם העולם הנוצרי, בהיכל בקריית גת.

ניתן להבין מה עורר את כעסם של עמותת יד לאחים וצעירי חב"ד המאמינים כי האדרת שמו של אותו האיש ואפילו יצירות מופת עלולה להביא להתבוללות.

יושב ראש עמותת יד לאחים הרב דב ליפשיץ מסר כי המידע הובא לידיעתו ביום שני השבוע ולמרות ההתרעה הקצרה הוא מתכוון לפנות לכול גורם בעל השפעה בעירייה ומוחץ לעירייה בניסיון לעצור את העלאת "משיח" על במה בקריית גת.

יושב ראש צעירי חב"ד שלמה בוטבול ניסה לדבר על ליבה של המנהלת המוזיקלית של התזמורת הקאמרית הקיבוצית ועם מנהלת תחום תרבות בהיכל התרבות בעיר אך לטענתו השתיים טענו שמדובר ביצירה מוסיקלית שאין לשייך לה כול מניעים דתיים.

בוטבול מצידו טוען רק אצלנו לא רואים את הקשר הדתי, עובדה בכול העולם הנוצרי מעלים ערב חג המולד את "משיח" ומה לנו היהודים שנעלה שנפאר ונהלל את אותו האיש באולמות שלנו מול צעירינו וילדינו.

י"ג בחשוון תשס"ז
הגב לכתבה

תגובות
6
1. od li mashaich kaze veavadnu....
WHAT HAPPENED to the "am Chacham V'Navon"????!!!!!
י"ד בחשוון תשס"ז
2. כדאי שהרב ליפשיץ ילמד
עד כמה מסוכנת דרכם של המשיחיסטים שהוא משום מה משתתף בכל אסיפותיהם.
י"ד בחשוון תשס"ז
3. לא הבנתי.
מה הבעיה??????????????
י"ד בחשוון תשס"ז
4. מנגינות הצלצול שבבתי הספר
באותה ההזדמנות, רציתי להסב את תשומת הלב לכך, שבשנים האחרונות הגיעו לארצנו הקדושה מנגנוני צלצול-מנגינות לבתי- הספר ותלמודי תורה, המכילים מנגינות של החג ההוא של ימח שמו וזכרו. מה ניתן לעשות כדי למגר את התופעה?
י"ד בחשוון תשס"ז
5. תגובה לצביקי
"אם אין דעת הבדלה מנין",
ט"ו בחשוון תשס"ז
6. סיפור ישן נושן
הסיפור הזה היה עם הרב הבלין בדיוק לפני שנה
משהו יכול להסביר את פשר הכתבה.
ממתי הרב שלמה בוטבול יושב ראש עד כמה שידוע לי זה תמיד היה הרב הבלין.
ט"ו בחשוון תשס"ז