ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
צילום: נתן לאזובניקוב
ל"ג בעומר בתמונות ■ מוסקבה, רוסיה

למרגלות הבניין המפואר של המרכז היהודי-קהילתי 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה, התאספו ביום ראשון המוני ילדים יהודים והוריהם לכינוס ותהלוכת ל"ג בעומר, בראשות רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ● דיווח מלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
ביום ראשון ל"ג בעומר המוני ילדים יהודיים והוריהם, בכדי להשתתף בכינוס ותהלוכה לכבודו של רבי שמעון בר יוחאי, כתקנתו הקדושה של הרבי. האירוע התקיים למרגלות הבניין המפואר של המרכז היהודי-קהילתי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה.

בכינוס הססגוני שפתח את האירוע, השתתפו מאות תלמידי מוסדות החינוך הרבים שבעיר, מילדי הגנים, ועד לסטודנטים באוניברסיטה היהודית. יחד עם תלמידי המועדונים השונים, והמוני ילדים והוריהם.

כרזות בגווני מדורות החג עיטרו את הרחוב בקדמת בניין בית הכנסת המרכזי והכינוס נפתח עם הופעתם בכרכה וסוס של "רבי שמעון בר יוחאי ורבי עקיבא" – אותם גילמו השלוחים ר' משה רוכלין ור' אברהם גדז', שהנחו את האירוע בכישרון רב.

השליח הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר נאם בפני הילדים והסביר בטוב טעם על מעלת היום המיוחד. ומיד לאחר מכן, הדליק את המדורה, ואף נערך טקס "אופשערניש" על במת הכינוס למספר ילדים בני 3.

כשניתן האות, יצאה לדרכה התהלוכה המיוחדת – ברחובותיה הראשיים של העיר, תחת אבטחה של המשטרה המקומית.

בזה אחר זה חלפו מוצגים מרהיבים שהכינו תלמידי ותלמידות מוסדות החינוך, להקת המתופפים של ת"ת 'חדר מנחם' צועדת בראש. ילדי הגנים, בית הספר היסודי והתיכון, 'מכון חמ"ש', בית הילדים 'בית חיה', האוניברסיטה, בית הספר 'אינטלקט', מועדון הילדים 'רימון', גם תלמידי הישיבה הקטנה והגדולה צועדים מתוך אחדות נפלאה המקדשת שם שמים ברבים. כולם צועדים בסך, כשחן יהודי נסוך על פניהם, המאירים באור של גאווה יהודית, ושמחים בשמחתו של רשב"י.

התהלוכה נחתמה בפתחו של פארק שעשועים גדול, שהוסב כולו להפנינג ענק לכבוד ל"ג בעומר: עשרות מרכזי הפעלה ואטרקציות ייחודיות לכל הגילאים פזורים ברחבי הפארק, ובבמה המרכזית – ילדי ישראל שיננו את "י"ב הפסוקים" ואמרו פרקי תהלים. אמנים שונים הופיעו להנאת הילדים הרבים הגודשים את הרחבה, כאשר גם הגרלה גדולה שולבה בין לבין.

על הפקת התהלוכה וכל מה שמסביב, אמון כמידי שנה השליח הנמרץ ר' שניאור הלפרין, המנהל את ארגון "צא"ח - מוסקבה" ביד רמה.

כ"א באייר תשע"ז