ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
צילום: שמעון שקלניק
ל"ג בעומר בתמונות ■ מהפכה בקריית מלאכי

בלב אחד: תומר ידידיה מענדי ומושקי מקרית מלאכי התאחדו בקבלת החלטה טובה באהבת ישראל ● שיא כל הזמנים: כל ילדי קריית מלאכי השתתפו באירועי ל"ג בעומר! ● התהלוכה המסורתית: כהוראת הרבי אלפים צעדו במפגן אחדות לכבודו של התנא האלוקי רשב"י ● כמידי שנה הפתעת התהלוכה: המוצג של הרב בומי, לכתחילה אריבער ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

מיזם בלב אחד.

מיזם חדש ומיוחד לכל ילדי בתי הספר בקרית מלאכי - קבלת החלטות טובות בנושא אהבת ישראל, לכבוד ל"ג בעומר.

במהלך השבוע האחרון הסתובבו בבתי הספר נציגות המיזם – תלמידות תיכון "בית חנה", ואספו מכל ילד את ההחלטה טובה האישית שלו.

במשך יום ל"ג בעומר פורסם קיר "אהבת ישראל", בו הוצגו כ-3000!!! החלטות טובות שהחליטו הילדים ליישם בחייהם הפרטיים. בקיר יכלו הילדים לצפות ביום ל"ג בעומר, בהחלטה הטובה האישית שלהם.

יחד כל ילדי קרית מלאכי

עבודה מאומצת במשך שבועות, והשקעה מרובה של שיתוף מגוון רב של אנשי צוות, מנהלים מבתי הספר ואנשי מערכת החינוך, הובילו לאחדות השורות ולתוצאה האדירה לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי – שיתוף כל ילד!!! מקרית מלאכי, ללא יוצא מן הכלל, באירועי ל"ג בעומר.

מתחם הפנינג ענק עם עשרות דוכני הפעלה שונים, קיר טיפוס, מתנפחים וקארטינג הוקם במיוחד לילדי העיר. בשעות הבוקר המוקדמות החלו לצעוד תלמידי בתי הספר הממלכתי בקרית מלאכי, אחריהם תלמידי בתי הספר הממ"ד את הפאזל השלימו הת"תים החרדיים בבואם לפארק.

סה"כ כ- 3000 תלמידי קריית מלאכי השתתפו באירועי ל"ג בעומר ובהפנינג הענק!

הילדים צעדו מבית הספר לכיוון ההפנינג. שם נהנו ממגוון ההפעלות והמתקנים, כוס ברד מרענן ופופקורן לכל משתתף.
אחרי ההפנינג צפו הילדים במחזמר מיוחד שהכינו עבורם תלמידי תלמוד תורה – נחלת הר חב"ד, המלמד ומחנך לאמרתו המפורסמת של רבי עקיבא "ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה".

אמירת 12 הפסוקים נאמרה על ידי הילדים בחיות ובהתלהבות, ובסיומה קיבלו הילדים פרס על קבלת החלטה טובה בנושא אהבת ישראל. את הכינוסים הנחה בטוב טעם ובחן חסידי השליח הרב שמעון ברגמן.

התהלוכה המסורתית

הכנות רבות על ידי כלל אנ"ש בנחלת הר חב"ד, בממונם בגופם ונפשם, חברו יחד להצלחה אדירה ותהלוכה ענקית לכבודו של התנא האלוקי רשב"י.

בשעות הצהריים החלה התהלוכה המסורתית. בראש התהלוכה צעדו להקת המתופפים, לבושים בתלבושת מהודרת, בניצוחו של הת' לוי עידה והלהיבו את ההמונים בתופים ובמחולות. את התהלוכה ליוו מוצגים מרשימים ומרהיבי עין, מעשה ידי אומן, מלאכת מחשבת. וכמובן הפתעת התהלוכה המוצג של הרה"ח בומי פרידלנד. מוצג של חסיד ענק המדלג לכתחילה אריבער.

בלטו בנוכחותם בית ספר חב"ד בנות, בתחפושות מיוחדות שהכינו מראש לכל ילדה, המציגות את 10 המבצעים בצורה מיוחדת ומקורית, וכן בהירתמות מורות בית הספר לתהלוכה ובהישארותן לאחרי שעות הלימודים.

בכוחות מתוגברים של משטרה צעדה התהלוכה לפארק העירוני בן גוריון. בסיום התהלוכה המונים גדשו עד אפס מקום את הפארק, שם התקיים כינוס ענק. הכינוס נפתח באמירת 12 הפסוקים, ובאמירת דברי תורה מפי המרא דאתרא הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי.

בקולם הנעימו מקהלת קרית מלאכי, בניצוחו של ר' גיל עקיביוב. את הכינוס הנחה ברהיטות ובחן חסידי הרה"ת יעקב קרוגליאק. בסיום הכינוס רקדו הילדים עם הליצן את שירי בר יוחאי לקול נגינתו של הזמר ר' זבולון נתנוב.

בהכנות לתהלוכה ובשיתוף ילדי בתי הספר בקריית מלאכי נטלו חלק נכבד צוות 'בית אברהם' גב' אילן. וצוות התיכון 'בית חנה' גב' סוויסא. איגוד האברכים המארגן: ר' משה נפרסטק. ר' יוסף יצחק ווישנפסקי. ר' מ"מ (בן הרב הרצל) כהן. ר' שנ"ז רייטפארט ר' מאיר גמליאל. ר' משה חיים מפעי. ר' דוד נפרסטק.

תודה מיוחדת לראש העיר מר אליהו (ללו) זוהר, ולסגן רה"ע ר' חיים שטיינר שעבד ימים ולילות להצלחת התהלוכה.

כ"א באייר תשע"ז