ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
תהלוכת ל"ג בעומר בהאדיטש
תהלוכת ל"ג בעומר בהאדיטש
תהלוכת ל"ג בעומר מרגשת במיוחד בעיירה האדיטש

בעיירה האדיטש שבמחוז פולטבה באוקראינה, בה שוכן ציונו הק' של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע, בעל התניא והשלחן-ערוך ומייסד חסידות חב"ד, התקיימה תהלוכה מרגשת במיוחד שצעדה ברחובות העיירה עד לציון הק' שם נערך הכינוס ● במהלך ההתוועדות דיבר בפני הנוכחים יהודי שחזר בתשובה ולפתע הציבור זיהה אותו כאמן מפורסם שעשה מהפך בחייו ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
תהלוכות ל"ג בעומר מתקיימות כיום בהתאם להוראת כ"ק אדמו"ר זי"ע כמעט בכל נקודה על פני הגלובוס בה חיים יהודים והדבר הפך לשגרה מוכרת, אבל ישנם מקומות שבהם עצם קיום התהלוכה הוא דבר שאינו שגרתי: בעיירה האדיטש שבמחוז פולטבה באוקראינה, בה שוכן ציונו הק' של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע, בעל התניא והשלחן-ערוך ומייסד חסידות חב"ד, התקיימה אחת כזו. כידוע, בעיירה לא מתגוררים כיום יהודים באופן קבוע.

השליח הראשי ורבה של פולטבה והמחוז, הרב יוסף-יצחק סגל, נכדו של ה'אלטער רבי', החליט השנה להוסיף פעילות ייחודית בל"ג בעומר, בנוסף לפעילויות הקבועות שהוא ורעייתו מקיימים מדי שנה ביום זה בעיר המחוז פולטבה הסמוכה, והזמין קבוצה מהקהילה לחגוג את היום הגדול, בהדלקת מדורה, התוועדות חסידית ותהלוכה ססגונית שיצאה מבית ההארחה החדיש 'אשל בהאדיטש' עד לציונו הק' של בעל התניא.

וכך זכו יהודי הקהילה וילדיהם ביום קדוש זה להתפלל על הציון הקדוש ולומר את 12 הפסוקים כהוראת הרבי וכמובן לחגוג את יום שמחתו של רשב"י סביב המדורה ובהתוועדות עצמה.

במהלך ההתוועדות הפתיע את הנוכחים יהודי שחזר בתשובה והחל לספר את סיפורו, כשלפתע הציבור זיהה אותו כאמן וזמר מפורסם מאוד שגילה את יהדותו וחזר בתשובה. הציבור כולו עמד נפעם ולאחר שסיים את סיפורו ביקשו כולם להצטלם איתו למזכרת. "אין ספק כי מראהו וסיפורו פעלו רבות על המשתתפים בחיזוק הקשר שלהם ליהדות", אומר הרב סגל.

צפו בתיעוד מיוחד:

כ"א באייר תשע"ז