ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
שלד בניין 770 והתכנון לסיומו; בעיגול: השליח הרב הרשקוביץ אצל הרבי
שלד בניין 770 והתכנון לסיומו; בעיגול: השליח הרב הרשקוביץ אצל הרבי
שמחה בדרום: התקדמות משמעותית לקראת הכניסה לבניין 770 באופקים

במרכז אופקים, סמוך מאוד למקום בו נבנית בימים אלו שכונה גדולת ממדים בעלת כמה אלפי יחידות דיור, הולך ומתקדם בימים אלו בקצב מואץ בניית בניין 770, בגודל של למעלה מ-1,000 מטר רבוע, שנועד להכיל את הפעילות העניפה של חב"ד בעיר הדרומית ● בעז"ה היום, יום שני בערב ייפתח קמפיין אדיר שבו יתבקשו כל אנ"ש והמקורבים ברחבי אה"ק, להיות שותפים בהתקדמות בנית המתחם הגדול, ע"י תרומה של 1 מטר מרובע, בסך 1,200 ₪ בלבד ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
על הכביש המרכזי של אופקים ניצב כבר בגאון שלד בנין 770 - "ע"ד כבליובאוויטש"... בניין אדיר הכולל את בית הכנסת של הקהילה החב"דית הצומחת, בית חב"ד, כיתות להעשרה וחוגים בלימוד קודש ואגפים של חינוך, רווחה וחסד.
שלד הבניין עומד עתה מושלם וכעת הוחלט לשתף את אנ"ש ותושבי אופקים לסייע במימון כדי להיכנס לבניין!

"והיתה ראשיתך מצער"

זוג השלוחים הרב ישראל ושרה הרשקוביץ יצאו לאופקים בשליחות הרבי לפני כ-30 שנה כאשר אופקים הייתה עוד עיירת פיתוח וכל מה שכלול בשם זה.

הקבלת פנים לה זכו זוג השלוחים ידועה ומפורסמת בין חסידי חב"ד שחוו את אותה תקופה סוערת כאשר קבוצה מסוימת חרתה על דגלה את המלחמה בחסידות חב"ד והפריעה מאוד לפעילות חב"ד בעיר.

"ואחריתך ישגה מאוד"

במסירות לשליחות הרבי ובעקשנות של קדושה, התחילו הזוג הרשקוביץ בפעילות רחבה של שיעורי תורה וחסידות וחינוך הנוער והילדים ולאחר שנתיים בלבד מבואם לאופקים התוצאה הייתה מפעימה: 2 כיתות של גני חב"ד!

צעד אחר צעד בברכת הרבי הובילו שליח הרבי ורב הקהילה הרב הרשקוביץ ורעייתו את המוסדות עד שהגיעו לאימפריה של מוסדות הכוללת: בית חב"ד פעיל ביותר, בית הכנסת, בית הספר לבנות, תלמוד תורה, רשת גני חב"ד ומעונות, ארגון נשי ובנות חב"ד ומרכז החסד בית התבשיל הפועל במרץ ובתפוקה גבוהה במיוחד: מאות משפחות מקבלות מנות חמות מידי יום ומאות ארגזים מלאים של מזון בערבי שבתות וחגים שמביאים שמחה אמיתית לבית. וקהילה חבדי''ת שמתפתחת ומתרחבת.

וכעת, שלד של בניין המפעים ביופיו ובגודלו שמטרתו לרכז את הפעילות ולמנף אותה, ניצב על הכביש המרכזי של השכונות החדשות באופקים.

לכל העוברים ושבים במקום מתחמם הלב: "גם באופקים בונים בית לרבי"!

770 אופקים הינו בגודל המקורי ובו חדרו של הרבי והמזכירות, ומאחוריו וצמוד לו עומד כעת בנין ענק בנוי בשלב של שלד ברמת גימור מושלמת וכעת בע''ה עוברים לשלב הגמר.

"מיגון לשמחה"

מתקדמים ונכנסים: לפני כארבע שנים זוג השלוחים הרב והרבנית הרשקוביץ ומשפחתם עברו צער ויגון עקב פטירתה הפתאומית בגיל 22 של ביתם היקרה, השליחה הצנועה והחסידית חיה מושקא ע"ה.

דרכו של הרבי למנף מצב שכזה לעשיה חיובית עמדה לנגד עיניהם של השלוחים ובהתאם לזה ביום השלושים בסיסמת חייהלה ממשיכה בשליחות יזמו השלוחים הנחת אבן פינה בשטח שניתן לחב"ד כבר כמה שנים קודם לכן.

כאמור לעיל, תחילת מעגל הפעילות של הבנייה נעשה סביב אגף קטן יחסית המיועד לפעולות חסד לנשים ובנות, אגף שייקרא "אור חיה מושקא ע"ה הרשקוביץ".

אך ב"ה במסירות ללא גבולות ובכוחות על אנושיים ובברכת הרבי – סביב אגף קטן זה - בעזרת כמה ידידים נאמנים, תפתחה אימפריה של בנייה, שבה אגפים כיתות וחדרים, למעלה מ-1000 מ"ר, כאשר בחזית הבניין ניצב לתפארת עתק של 770 עם כל הפרטים.

שלד הבניין עומד עתה מושלם וכעת הוחלט לשתף את אנ"ש ותושבי אופקים לסייע במימון כדי להיכנס לבניין!

כאמור, בעז"ה היום, יום שני בערב ייפתח קמפיין אדיר שבו יתבקשו כל אנ"ש והמקורבים ברחבי אה"ק, להיות שותפים בבניין זה ע"י תרומה של 1 מטר מרובע בסך 1,200 ₪ בלבד!

הרב הרשקוביץ ומשפחתו וכל השלוחים ואנ"ש באופקים, המכירים את ההצלחה הניסית והשמימית של מוסדות חב"ד באופקים, מאמינים באמונה שלימה שבעזרת ה' יצליחו לגייס את כל הכסף הדרוש, כדי להיכנס לבניין בית חב"ד 770 באופקים!
כ"ב באדר תשע"ז