ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
הרב צוויבל ע"ה
הרב צוויבל ע"ה צילום: ארכיון שטורעם
אבל כבד: המשפיע הרב אלימלך צוויבל הלך לעולמו

ממוריסטאון מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של המשפיע הדגול הרב אלימלך צוויבל ע"ה והוא בן 74 בפטירתו ● שימש משפיע ראשי בישיבת תומכי תמימים מוריסטון, חבר בוועד הפועל של ועד רבני ליובאוויטש, וחבר הועד להפצת שיחות ומערכת מכון חסידות מבוארת. שימש בעברו כחוזר ומניח של תורת הרבי ● ת.נ.צ.ב.ה.
כתב שטורעם

ברוך דיין האמת: מניו-ג'רזי מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של המשפיע הדגול הגאון החסיד הרב אלימלך צוויבל ע"ה והוא בן 75 בפטירתו.

הבוקר (ראשון) קם כהרגלו והגיע ל'זאל' הישיבה לסדר חסידות. בשעת הסדר לא חש בטוב לפתע, ונאלץ לשוב לביתו, שם נלב"ע כעבור זמן קצר.

תלמידיו מציינים בהתפעלות את ידיעותיו בנגלה ובנסתר, גאון חריף ובקי, בכל התורה כולה. נגלה, חסידות, קבלה. בלט בהצנע לכת ושפל רוח בפני כל האדם.

שימש משפיע ראשי בישיבת 'תומכי תמימים' מוריסטון שבניו-ג'רזי, חבר בוועד הפועל של 'ועד רבני ליובאוויטש', וחבר הועד להפצת שיחות ומערכת מכון חסידות מבוארת. שימש בעברו כחוזר ומניח של תורת הרבי.

נולד לאביו ר' יעקב צוויבל ע"ה בי"ז אב תש"א, למד בצעירותו בישיבת "תומכי תמימים" המרכזית בלוד וזכה להימנות על תלמידי ה'קבוצה' הישראלית הראשונה שנסעה ללמוד בישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בחצרו של הרבי ב-770 בשנת תשכ"ב וקיבל יחד עם שאר חברי הקבוצה יחס מיוחד מהרבי. בעקבות קבוצה זו הפך הדבר למנהג קבוע ועם השנים נעשה לחלק ממסלול הלימודים החב"די.

בזמן לימודיו ב-770 נמנה על חברי ה'ועד להפצת שיחות' והיה מה'חוזרים' של תורת הרבי ומאוחר יותר הוא היה מגיה ה"לקוטי שיחות" קודם שנכנסו להגהה אצל הרבי.

לאחר נישואיו בחורף תשכ"ה החל לשמש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים נווארק שלאחר מכן הפכה לישבת תומכי תמימים מוריסטון, והשפעתו האישית על בחורים וידועתיו הרחבות בחסידות הפכו אותו לדמות בלתי נפרדת מהנוף הישיבתי והוא משמש כמשפיע ראשי וכר"מ במשך למעלה מיובל שנים. במסגרת תפקידו בישיבה, היה הרוח החיה בהדפסת והפצת קבצי הערות התמימים ואנ"ש מוריסטון שזכו לחביבות מיוחדת אצל הרבי.

במקביל לתפקידיו בישיבה, נמנה בין ראשי רבני חב"ד בארה"ב, וכיהן כחבר וועד הפועל של 'ועד רבני ליובאוויטש', וכן פעל רבות בהפצת המעיינות חוצה במסגרת מכון 'חסידות מבוארת' וכחבר צוות ההיגוי והעריכה.

הרב צוויבל ע"ה העמיד דורות של תלמידים במשך למעלה מיובל שנים, מהם ראשי ישיבות, רבנים שלוחים ומשפיעים בכל רחבי תבל.

הותיר אחריו דור ישרים מבורך, שלוחים ומשפיעים בישיבות 'תומכי תמימים' בעולם:

  • בנו, הרב יוסף יצחק - קראון הייטס
  • בנו, הרב אברהם  - שליח הרבי במדינת אורוגאן
  • בנו, הרב מנחם מנעדל  - שליח הרבי במדינת קאליפורניה
  • חתנו, הרב מיכאל גוראריה - שליח הרבי ומו"צ בעיר סידני אוסטרליה
  • חתנו, הרב בנציון אוסטער - ר"מ בישיבת אור אלחנן חב"ד
  • חתנו, הרב מנחם מענדל גולדברג - חבר הנהלת ישיבת תו"ת מאריסטאון


ת.נ.צ.ב.ה.

כ' בחשוון תשע"ז