ב"ה יום חמישי, כ"ה שבט תשפ"ב | 27.01.22
ההתוועדות. חוויה רוחנית מרגשת
ההתוועדות. חוויה רוחנית מרגשת צילום: אדיר נאור
חוויה רוחנית בהתוועדות י"ט כסלו

ההתוועדות החסידית בעיר רמלה היתה סוחפת ומרגשת ● לאחר שניגנו את ניגוני 'בעל התניא' דיבר הרב יוסי גולדברג בהרחבה על אור וחיות ● רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס, בדברים מרגשים אודות י"ט בכסלו ● לכתבה המלאה >>>
כתב שטורעם
שולחנות בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה היו ערוכים ומלאים כל טוב כיד המלך, עם סיום תפילת ערבית התאסף הקהל אמש לחגוג את חג הגאולה, י"ט בכסלו. רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס, פתח את ההתוועדות בדברים מרגשים אודות י"ט בכסלו, בסגנונו המיוחד הלהיב את הנוכחים בדברי חסידות, סיפר את סיפור המאסר והגאולה של אדמו"ר הזקן והרחיב במשמעות הפסוק 'פדה בשלום נפשי' המסמל את היום המיוחד.

לאחר שניגנו את ניגוני 'בעל התניא' דיבר הרב יוסי גולדברג בהרחבה על אור וחיות, ריתק את קהל המשתתפים בסיפוריו ועורר את המשתתפים להוספה בלימוד החסידות. אין ספק כי הקהל הגדול שהגיע להתוועדות י"ט בכסלו נהנה מחוויה רוחנית מרגשת, מרוממת ועילאית גם יחד. בהתוועדות הזכירו את הפתגם הידוע שאמר אדמו"ר הזקן על השמחים בשמחת גאולתו "מי שישמח בשמחתי ( שמחת גאולת י"ט כסלו ) אוציאנו מן המיצר אל המרחב" ואכן השמחה הורגשה היטב בקהל המשתתפים.

ההתוועדות היתה מוקדשת לע"נ חנוך (חנוכה) בן מלכה לבית משפחת מומן וכאן המקום להודות למי שעשו לילות כימים וטרחו למען הצלחת ההתוועדות שהיוותה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה, רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס והחברים מר ברוך פריזי, מר זיו מהל, מר רועי שניידר ועוד.

בבית הכנסת "דברי חיים" הממוקם ברחוב הרב קוק ברמלה מאורגנים במשך השנה שיעורי תורה רבים, התוועדויות ופעילויות לתושבי האזור ובכך מרווים את הצימאון הרב ללימוד החסידות ההולך ומתעצם בימינו.
י"ט בכסלו תשע"ו
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור
 
צילום: אדיר נאור