ב"ה יום שלישי, ט"ו תמוז תשפ" | 07.07.20
ראש הממשלה עם יו"ר המל"ח הרב קרינסקי וסגנו הרב משה קולטרסקי
ראש הממשלה עם יו"ר המל"ח הרב קרינסקי וסגנו הרב משה קולטרסקי
ראש ממשלת ארובה ביקר במרכז חב"ד העולמי

מר מייק אימאן, ראש הממשלה היהודי של ארובה וידיד קרוב של חב"ד, ביקר ביום שלישי האחרון במרכז חב"ד העולמי כחלק מביקורו בעיר ניו יורק ● את פניו קיבלו יו"ר המל"ח הרב יהודה קרינסקי והרב משה קוטלרסקי, סיו"ר המל"ח, יחד עם הרב יוסף חיים קנטור, השליח הראשי לתאילנד. הרב מענדל קוטלרסקי, והרב פרץ בלאסברג, אביו של שליח הרבי לארובה, הרב אהרון בלאסברג ● לכתבה המלאה
מערכת שטורעם

מר מייק אימאן, ראש הממשלה היהודי של ארובה וידיד קרוב של חב"ד, ביקר ביום שלישי האחרון במרכז חב"ד העולמי כחלק מביקורו בעיר ניו יורק.

את פניו קיבל הרב משה קוטלרסקי, סיו"ר המרכז לענייני חינוך, יחד עם הרב יוסף חיים קנטור, השליח הראשי לתאילנד. הרב מענדל קוטלרסקי, והרב פרץ בלאסברג, אביו של שליח הרבי לארובה, הרב אהרון בלאסברג.

מר אימאן פתח את ביקורו בחדר הרבי, משם המשיך למוזיאון הילדים היהודי ולאחר מכן התארח בסוכתו של הרב קוטלרסקי, שם נערכה עבורו קבלת פנים, כשאת פניו קיבל הרב יהודה קרינסקי, יו"ר המרכז לענייני חינוך ומחנה ישראל.

במהלך עשרים השנים האחרונות ה'מרכז לענייני חינוך' שלח בחורים כחלק ממיזם 'מרכז שליחות' לבקר את היהודים המתגוררים בארובה, בניהם גם הרב דוד קוטלרסקי, מי שהכיר את חב"ד למר אימאן. הקשר ההדוק בין השניים והפעילות הברוכה של בחורי מרכז שליחות במקום גרמה להקמתו של בית חב"ד תמידי במקום לפני כשנתיים זאת עם הגעתם של השלוחים הרב אהרון ורעייתו בלאסברג.

במהלך ביקורו, הביע מר אימאן את הערצתו לבני הזוג בלאסברג תוך שהוא משבח את פעילותם הברוכה שבזכותה יש הרגשה של נוכחות יהודית באי. ואכן, מאז הגעתם של בני הזוג לאי נגעו הם בחייהם של אלפי תיירים יהודים שנטלו חלק בשבתות, חגים ואירועים שונים סביב מעגל  השנה.

ראש הממשלה ציין בפני הנוכחים את העובדה שהוא תומך בחזון של השלוחים להקים מרכז קהילתי יהודי בו יוכלו כל היהודים לגשת ולחגוג את יהדותם בעת הביקור האי, כאשר יחד עם בני הזוג הוא צופה צמיחה נוספת בקרב הקהילה היהודית באי.

כ' בתשרי תשע"ו