ב"ה ערב ש"ק, י"ד ניסן תשע"ט | 19.04.19
הרב רסקין עם משתתפים באירוע
הרב רסקין עם משתתפים באירוע
חגיגות שנה לבית חב"ד "צוק איתן" בלימסול, קפריסין

למעלה ממאה וחמישים השתתפו אמש בחגיגות שנה לבית חב"ד ליובאוויטש "צוק איתן" בלימסול קפריסין - בית חב"ד שנחנך בשנה שעבר בעיר העסקים לימסול אשר בקפריסין שנקרא בשם בשם "צוק איתן" - לזכרם של הנופלים הקדושים במבצע האחרון להגנת יושבי הארץ
מערכת שטורעם

בשמחה עצומה נחגגה בתחילתו של שבוע, ר"ח אלול, שנה לפתיחתו וחניכתו של בית חב"ד צוק איתן בלימסול. בסימן "שנה של אור וקדושה", הצטרפו ובאו מכל רחבי האי תומכים ומכרים, שלוחים ורבנים, חברי קהילה ואנשי עסקים, ידידים מהארץ וחברים מחו"ל, לחגוג יחדיו עם בית חב"ד שנה מוצלחת של אור עשיה, ופעילות גדולה.

האירוע נפתח בטקס הסרת הלוט מעל שלט זיכרון חדש, לזכרם של 67 קדושי ישראל שנפלו במבצע האחרון "צוק איתן" בהגנתם על יושבי הארץ. לוח הזיכרון המקבץ בתוכו 67 דיוקנים המצויירים ביד אמן, ובתוכם אמרתו של הרבי אודות מעלתם של העומדים בגופם בהגנה על ארץ הקודש ועל גוי קדוש.

בהסרת הלוט התכבדו הנגיד מר פנחס פטרקצישוילי הי"ו, אביו ראובן, שגריר ישראל בקפריסין מר מיכאל הררי, שליח הרבי והרב הראשי לקפריסין הרב אריה זאב רסקין, אביו הרב יהושע רסקין, ושליח הרבי בעיר לימסול הרב יאיר בייץ', כשהזמר והשחקן גולן אזולאי ליווה בגיטרתו את הסרת הלוט בשירת "אני מאמין" ותקיעת השופר של הרב רסקין - עין לא נשארה יבשה. בהתרגשות עצומה ומתוך ריקוד ספונטני הצטרף כל קהל הנוכחים לריקוד משותף כשבלב כולם מפעמת האמונה שהנה הנה ונזכה לרקוד עם כל הקדושים בבניין בית המקדש.

סביב שולחנות מהודרים ערוכים כל טוב, יין כיד המלך הסתובבו האורחים והחברים, כש'לחיים' נמזג בשפע, ופעילות ילדים מיוחדת לילדי הקהילה - כשעל הכל מנצחת בגאון השליחה גאולה בייץ?.

המשך הטקס הונחה בטוב טעם ובכישרון רב על-ידי ר' דודי פרקש ממשפחת חב"ד קפריסין, כשהוא מטבל את דבריו בשיחותיו ואמרותיו של הרבי על גודל השליחות הקדושה והחשיבות העצומה של פתיחת בית חב"ד חדש, מגדל של אור, beacon of light ליהודי העיר וקהילתה.

שגריר ישראל בקפריסין, מר מיכאל (מיקי) הררי, סגר מעגל וסיפר בהתרגשות שכבוד הוא לו, שזה לו הטקס האחרון במדינת קפריסין, מדינה בה שהה כחמש שנים. "השליחות שלי במדינה הסתיימה", כך אמר, "אך שלכם רק מתחילה".

אחריו דיבר השליח והרב הראשי לקפריסין, הרב אריה זאב רסקין, שהעלה על נס את פעילות בית חב"ד בלימסול בשנה האחרונה ועל ההצלחה המופלגה של המקום.

מצגת פעילות שהוכנה במיוחד לצורך המאורע הוקרנה לקהל, מצגת המקיפה את שלל הפעילויות שאירגן וערך בית חב"ד לימסול במשך השנה החולפת, הדלקת נרות מרכזיים, סדר פסח ציבורי ראשון בעיר, תהלוכת ל"ג בעומר בהשתתפות כמאתיים אנשים, שיעורי תורה ועוד ועוד.

את התוכנית חתם הזמר גולן אזולאי עם אמן כלי ההקשה יוני שרון שהנעים והצחיק בכישרונו וששירתו היהודית והאוטנתית חותכת את שמי לימסול כשקהל האורחים מצטרף לשירים בקול גדול.

תודות מיוחדות לתלמידים השלוחים הת' ברוך לאש והת' אלנתן קארה על עזרתם בהכנות, ולבית חב"ד לרנקה, קפריסין, ולרב אריה זאב רסקין על התמיכה במשך השנה.

ד' באלול תשע"ה