ב"ה יום שלישי, כ"א מנחם-אב תשפ" | 11.08.20
לראשונה! מפתח מפורט של כל ה'תשורות'

היום החלה שוב עונת השמחות בשעה טובה ומוצלחת, ומידי פעם מוגשת 'תשורה' מיוחדת מאוצרות המשפחה בקשר עם רבותינו נשיאינו ● המוזמנים נוטלים את החוברת או את הספר, מעיינים מתרשמים ומניחים על המדף, ואז אחרי שנה מנסים להיזכר איפה ראו סיפור או כתב יד ולא מצליחים בשום אופן ● החוקר והסופר החסידי, הרב מיכאל אהרון זעליגסון, מגיש לקהל אנ"ש והתמימים 'מפתח ענינים' מפורט לאלפי 'תשורות' שהוא אגר באתר מיוחד שהקים לפני מספר שנים, עם אוצר בלום של 'פרסום ראשון' תגליות וחשיפות נדירות
מערכת שטורעם

ביום הבהיר י"ד כסלו ה'תרפ"ט, בעת חתונת כ"ק אדמו"ר זי"ע והרבנית הצדקנית ע"ה, הפתיע כ"ק אדמו"ר מהוריי"צ נ"ע את קהל הנוכחים והמסובים בחלוקת 'תשורה' מיוחדת שכללה צילום כתי"ק של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע, להיות ל'מזכרת נצח' עבור כל המשתתפים בחתונה הזו.

 

בעקבות זאת, החל הנוהג בקרב עדת חסידי חב"ד ליובאוויטש במשך עשיריות השנים האחרונות, להדפיס קובץ (ולפעמים גם ספר) מיוחד בתור 'תשורה' עבור כל המשתתפים בשמחה שלהם, אם זה לבר מצוה או לחתונה וכיו"ב.

 

במשך השנים הפך הדבר לאוסף גדול של קבצים, גדול בכמות ובאיכות. ומכיון שהתשורות יו"ל בכל תפוצות חסידי חב"ד בכל מקומות מושבותיהם לטובה ולברכה, הוחלט לייסד אתר מיוחד בו ניתן יהיה לקרוא ולעיין באוסף התשורות, כדי שכל אחד יוכל למצוא התשורה שיצאה באיזה מקום בעולם.

 

בקבצי התשורות הופיעו הרבה כתבי יד קדש, מענות מהרבי, סיפורים, יומנים, ועוד ועוד אשר לא יסולא בפז.

 

מפני היוקר והחביבות בעיני החסידים וכדי להקל על המחפש נושא מסויים, התגייס מייסד האתר ואוצר התשורות, הסופר והחוקר החסידי, המשפיע הרב מיכאל אהרון זעליגסון שיחי', לערוך במאמץ ויגיעה 'מפתח ענינים' לפי סדר הא"ב על קבצי התשורות, כדי שכל אחד יוכל למצוא ענין בו הוא חפץ בנקל ובזריזות.

 

הרב זעליגסון מבקש לנצל במה חשובה זו, מעל גבר אתר חב"ד 'שטורעם.נט', להביע תודה חמה לכל אלו ששיתפו את התשורות עליהם עמלו ויגעו, בקשר עם השמחה הפרטית של צאצאיהם, על מנת לזכות את כל אנ"ש והתמימים בתשורות, והרי דבר שבדפוס הוא לדורי דורות, ובמיוחד באופן כזה.

 

את פרסום 'מפתח הענינים' הוא מקדיש לזכות אביו ע"ה הידוע כ'רופא בית הרב', בסמיכות ליוםהולדתו ביום ח' מנ"א, ויהא זה לזכותו ולעילוי נשמתו.ויהי רצון שזה יוסיף עוד נדבך בהפצת המעיינות חוצה וקאתי מר דא מלכא משיחא.

לכניסה ל'מפתח הענינים' לכל התשורות – לחצו כאן
 
לכניסה לאתר המיוחד שמרכז את כל ה'תשורות' בצורתם המקורית – לחצו כאן
 
באם יש לכם 'תשורה' שערכתם ועדיין לא נמצא במאגר, או יש לכם עותק של תשורה, נא לשתף לתועלת הכלל, ע"י משלוח דוא"ל לכתובת:  Michoel.seligson@gmail.com 

י"א במנחם-אב תשע"ה