ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
היסטוריה בכפר. הרבנים רבינוביץ' וליפשיץ באמירת 'לחיים', במרכז: המד"א הרב אשכנזי
היסטוריה בכפר. הרבנים רבינוביץ' וליפשיץ באמירת 'לחיים', במרכז: המד"א הרב אשכנזי צילום: נתאי אבל ויואל בלינצקי
היסטוריה בכפר חב"ד: אחדות בניהול הכפר

הסכם היסטורי בכפר חב"ד: יו"ר הנהלת ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ וחבר הוועד הרב שמעון רבינוביץ', שייצגו עד כה שתי קבוצות בכפר, החליטו על שיתוף פעולה מלא ● אמש, באסיפת הוועד המקומי, החליטו חברי הוועד, על-פי בקשתו של הרב מענדל גורביץ' להפסיק את תפקידו כיו"ר הוועד המקומי, לבחור ברב שמעון רבינוביץ' לכהן במקומו בתפקיד כיו"ר הוועד המקומי, לצידו של יו"ר הנהלת הכפר הרב בנימין ליפשיץ ● המד"א הרב מאיר אשכנזי בשיחה ל'שטורעם': "אני מברך על מהלך האחדות. שילוב כל הכוחות יביא בוודאי תנופה חיובית בניהול ענייני הכפר בגשמיות וברוחניות" ● ומה אומרים על כך יושבי-הראש המשותפים הרב בנימין ליפשיץ והרב שמעון רבינוביץ'? ● לכתבה המלאה
שימי סגל
עידן חדש בכפר חב"ד: יו"ר הנהלת ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ וחבר הוועד הרב שמעון רבינוביץ', שייצגו עד כה שתי קבוצות בכפר חב"ד, החליטו הלילה בהחלטה היסטורית על שיתוף פעולה לקראת האתגרים החדשים העומדים בפני כפר חב"ד, מתוך אחדות אמיתית ושיתוף פעולה מלא בכל התחומים.

אמש, באסיפת הוועד המקומי שהתקיימה בשעת ערב במשרדי ועד כפר חב"ד, החליטו חברי הוועד, על-פי בקשתו של הרב מענדל גורביץ' להפסיק את תפקידו כיו"ר הוועד המקומי, לבחור ברב שמעון רבינוביץ' לכהן במקומו של הרב גורביץ' בתפקיד יו"ר הוועד המקומי (הוועד המוניציפלי), לצידו של יו"ר הנהלת הכפר (האגודה) הרב בנימין ליפשיץ.

בהסכם שנחתם הלילה לאחר החלטת הצדדים, בנוכחות המד"א הרב מאיר אשכנזי, נכתב בין היתר: "בהמשך להתעוררות שנוצרה בשבועות האחרונים להוסיף בפיתוח וביסוס העניינים הגשמיים והרוחניים בכפר חב"ד, אנו מבינים שהדבר דורש שיתוף פעולה אמיתי וכנה של כל הגורמים בכפר.

"במסגרת זו, ולקראת ההיערכות לבחירות לוועד הכפר, שאמורות להתקיים בחורף הבעל"ט, מקבלים על עצמם ר' בנימין ליפשיץ ור' שמעון רבינוביץ' לשתף פעולה ביניהם בניהול ועד הכפר, מתוך כוונה להמשיך בשיתוף פעולה זה גם בעתיד, למען אחדות כפר חב"ד".

משמעות ההסכם שנחתם הלילה היא, שלא כפי שהיה בעבר שהכפר נחצה לשתי קבוצות בבחירות, דבר שהביא להיפך האחדות וגרם לאי שיתוף פעולה והקשה על התפקוד בניהול ענייני הכפר, מעתה ואילך, ובעיקר לקראת הבחירות הקרובות שאמורות להתקיים בחורף, יעבדו שני הצדדים בשיתוף פעולה היסטורי שישלול את המחלוקות שהתגלעו בכל מערכת בחירות והעיקר - זה יביא בפועל לאחדות אמיתית ולאפשרות לניהול ענייני הכפר בצורה הטובה ביותר וכמובן לנח"ר לרבי.

לאור ההתפתחות החשובה והמהלך שבוצע הלילה פנינו אל המד"א הרב מאיר אשכנזי לשמוע ממנו את דעתו על המהלך. בשיחה ל'שטורעם' אמר הרב אשכנזי: "אני מברך על מהלך האחדות. אין ספק שהדבר יביא לשיתוף פעולה בניהול ענייני הכפר לנח"ר הרבי. שילוב כל הכוחות יביא בוודאי תנופה חיובית בניהול ענייני הכפר בגשמיות וברוחניות הנדרשים בתקופה זו, מתוך אחדות אמיתית".

יו"ר הוועד הרב בנימין ליפשיץ אומר הבוקר בשיחה ל'שטורעם': "אני שמח שהמהלך שאותו יזמתי הגיע לכדי מימוש לטובת כפר חב"ד ובהסכמה מלאה של כל הצדדים, וכמובן בברכת המד"א הרב מאיר אשכנזי, שקיבל את הרעיון בשמחה רבה לטובת כפר חב"ד. אני בטוח שהמהלך זה של אחדות יוביל לתוספת כוח בגשמיות וברוחניות ואני אעשה הכל כדי שהמהלך זה יצליח".

יו"ר הוועד הנבחר הרב שמעון רבינוביץ' אומר בשיחה ל'שטורעם': "אני מברך על היוזמה החשובה ואני רוצה להודות לרב בנימין ליפשיץ שיזם והוביל את המהלך ונתן בי אמון, שלכאורה לא מובן מאליו, היות ואני לכאורה מגיע מקבוצה אחרת בכפר, וכל הכבוד לו שטובת הכפר והתושבים עמדה לנגד עיניו. אני כמובן מצידי אעשה הכל כדי שהאחדות הזו תשמר ונעבוד יחד לטובת הכפר ולטובת התושבים ובוודאי זה יביא לנח"ר לרבי ונזכה יחד לגאולה האמיתית והשלמה".
ט"ו בתמוז תשע"ה