ב"ה יום ראשון, כ"א אייר תשפ"ב | 22.05.22
כריכת הספר, לצד המחבר
כריכת הספר, לצד המחבר צילום: יוסי רונזבוים, שטורעם.נט
לראשונה: אגרות הרבי בנושאי בר-מצוה במהדורה עיונית

בחגיגת הבר-מצוה של הת' יוסף יצחק גרינפלד מפתח תקוה חולקה אמש תשורה מיוחדת ● הספר 'מכתבי פאר' מגיש לקורא את אגרות הרבי בנושאי בר מצוה עם פיענוחים, הערות וציונים ● בין הנושאים: התכתבותו של הרבי עם הגאון ר' יצחק הוטנר על 'מבצע תפילין', וחשיפה מרתקת על קשריו של הרבי עם האמן היהודי המפורסם ז'אק ליפשיץ ● צילומי מסמכים נדירים וכתבי יד קודש ● לכתבה המלאה
מערכת שטורעם

בחגיגת הבר מצוה של הת' יוסף יצחק גרינפלד שי', בנו של הרב מנדי גרינפלד מפתח-תקוה, שנחגגה אמש, חולקה תשורה מיוחדת ומפוארת – ספר בן כ-200 עמודים, הנושא את השם "מכתבי פאר".

הספר יצא לאור מטעם "מכון אנכ"י" העוסק בפענוח וחקר כתביו של הרבי, בראשותו של הרב גרינפלד, והוא כולל אסופה
ממכתבי הרבי בנושאי בר-מצוה ומצוות תפילין, עם פיענוח מראי-המקומות, הערות והוספות רבות.

בראש הספר מופיע ביאור ופירוש ייחודי, למקורותיו ולשונותיו של כ"ק אדמו"ר במכתבו לנערי בר מצוה. המכתב והביאור סודרו בצורה של דף גמרא, על מנת להקל על המעיין. כמו כן הובא "מכתב כללי" בענין תפלין, עם פענוחים וביאורים להערות הרבי.

בהמשך הובאו כמה אגרות שכתב הרבי לנערי בר מצוה, עם הוראות מעשיות והדרכות לחיי תורה באור החסידות, וכן מכתבי הרבי המכילים הערות על ספרים בענייני תפילין ושבת, מתוך פרוייקט מיוחד של מכון אנכ"י המרכז ומפענח את הערות הרבי לספרים.

מקום מיוחד מוקדש למסכת ההתכתבות התורנית העמוקה בין כ"ק אדמו"ר והגאון ר' יצחק הוטנר, בנושא מבצע תפילין. התכתבות זו התקיימה במהלך שנת תשכ"ח, לאחר שיצא הרבי במבצע תפילין. הרב הוטנר הקשה על פרטים שונים הכרוכים בנושא, והרבי השיב לו.

כמו-כן, נדפסו "יחידויות" פרטיות לנערי בר-מצוה, חלקן בפרסום ראשון. וכן מכתב ייחודי של הרבי אל האמן היהודי ז'אק ליפשיץ, העוסק בהשוואה לעיסוקו של הפסל והנחת תפלין, הכולל סקירה מרתקת על הקשר המיוחד של הרבי והאמן. ועוד חומר רב ועשיר מתורת הרבי.

לצד כל החומר העיוני, באו צילומי מסמכים, ספרים נדירים וכתבי-יד-קודש.

על הספר ועריכתו, מספר העורך, כי "במהלך העריכה, הבחנתי שהשנה אנו מציינים 100 לחגיגת בר-המצוה של כ"ק אדמו"ר זי"ע, ומיד הבנתי שעלי לעשות משהו מיוחד לרגל ציון תאריך זה, בנוסף לחגיגה האישית".

להורדה לחצו כאן 

להזמנות: anochinstitute@gmail.com‏

י"ד בשבט תשע"ה