ב"ה יום ראשון, ט"ז ניסן תשע"ט | 21.04.19
בתמונה הגדולה: הרב קליין
בתמונה הגדולה: הרב קליין צילום: ברלה שיינר וארכיון
ועדת הבדיקה של גדולי הרבנים: זוהי רדיפה ועלילת דם

בשבוע שעבר צצו פרסומים בלתי אחראים על ידי גורמים אינטרסנטיים, שכללו שמועות מופרכות והאשמות שווא כנגד הרה"ג הרב מנחם הלוי קליין, מרא דאתרא של ק"ק פרנקפורט בגרמניה ואחיו של הסופר החב"די, הרב משה קליין ● משום "והייתם נקיים מה' ומישראל" הוקמה ועדת רבנים מיוחדת שהתכנסה לחקירה ודרישה - גם בישראל וגם בגרמניה וגבו עדויות מכל הקשורים לנושא ● בראשית השבוע התפרסמה ההחלטה הסופית, המנקה לחלוטין את הרב מכל רבב ● ומה יש לשליח הראשי בעיר לומר עליו? ● לסיפור ולפסק המלא
כתב שטורעם באירופה

בשבוע שעבר צצו פרסומים בלתי אחראים על ידי גורמים אינטרסנטיים, שכללו שמועות מופרכות והאשמות שווא כנגד הרה"ג הרב מנחם הלוי קליין, מרא דאתרא של ק"ק פרנקפורט בגרמניה ואחיו של הסופר החב"די, הרב משה קליין.

משום "והייתם נקיים מה' ומישראל" הוקמה ועדת רבנים מיוחדת, הכוללת את אב"ד ירושלים ואב"ד פאריז, נציגי 'העדה החרדית' ו'הרבנות הראשית לישראל', שהתכנסו לחקירה ודרישה גם בישראל וגם בגרמניה וגבו עדויות מכל הקשורים לנושא.

בראשית השבוע התפרסמה ההחלטה הסופית, המנקה לחלוטין את הרב מכל רבב ומבהירה שהכשרות של הרב קליין על עסקי המזון בעיר ובמנות המוגשות במטוסים הנה 'למהדרין' ללא שום חשש.

חשוב לציין, כי הרב קליין עבד במשך כל תקופת כהונתו בשיתוף פעולה מלא עם השלוחים בעיר ומסביב לה והיה לעזר-רב בפתיחת ישיבת חב"ד-ליובאוויטש בפרנקפורט.

בשיחה ל'שטורעם' סיפר השליח הראשי לפרנקפורט, הרב שניאור-זלמן גורביץ', כי "קשה לתאר במילים איזה מהפך רוחני חולל הרב קליין בעיר ומה עשה לטובת כל יהודי ויהודי. אי אפשר לתאר את מצב יהודי העיר לפני בואו ולאחר שהגיע. אני כבר לא מדבר על הסיוע הגדול שהעניק בכל תקופת כהונתו לחב"ד ולשלוחים והסיוע הגדול שלו בהקמת הישיבה. מדובר היה בעלילת שווא והפסק הזה שניתן לטובתו היה חיוני ומתבקש. כל השלוחים והקהילה שמחים על כך".

צפו בפסק המלא: 

י"ט בכסלו תשע"ה