ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
הרב אייזנבך דקות אחדות לאחר שקיבל את הספר. משמאל: ההקדשה לסבתו ע"ה
הרב אייזנבך דקות אחדות לאחר שקיבל את הספר. משמאל: ההקדשה לסבתו ע"ה צילום: ניתאי אבל, שטורעם. נט
ספר התהילים "של הרבי" חזר לידי השליח אחרי 31 שנים

"בחתונת משפחות ליפסקר - בוטמן שהתקיימה לאחרונה בכפר חב"ד, ראיתי את הרב שמעון אייזנבך מאילת מחזיק בידו ספר תהילים ומעלעל בו. כשצילמתי אותו, סיפר לי שקיבל זה עתה את הספר לאחר שנים רבות וסיפר לי את סיפורו" ● ניתאי אבל נתקל בספר מרתק, בירר במה מדובר, והוא מגיש את הסיפור המלא
ניתאי אבל

בחתונת משפחות ליפסקר - בוטמן שהתקיימה לאחרונה בכפר חב"ד, ראיתי את הרב שמעון אייזנבך מאילת מחזיק בידו ספר תהילים ומעלעל בו.

כשצילמתי אותו, סיפר לי שקיבל זה עתה את הספר לאחר שנים רבות וסיפר לי את סיפורו:

"כאשר שהיתי אצל הרבי בשנת הבחרות, היתה מתקיימת מידי שני, חמישי ושבת הגרלה בין התמימים מי יזכה להניח לפני הרבי את ספר התהילים. הזוכה היה רוכש ספר תהילים מהודר עם כריכת עור כדי שלאחר שהרבי יקרא בתהילים יהיה ברשותו עוד חפץ קדוש שנשתמש בו נשיא הדור.

בפעם השניה שזכיתי בהנחת ספר התהילים לרבי, החלטתי לשלוח את הספר לסבתי מרת חנה רעכיל אייזנבך ע"ה מירושלים עיה"ק שהיתה ידועה בצדקותה וממעתיקי השמועה החסידית של חסידי חב"ד בעיר חברון".

במאמר המוסגר - גדולי חסידי חב"ד בירושלים היו באים אליה לשמוע ממנה את סיפור ההתיישבות של העיר חברון החל מהרבנית מנוחה רחל ובעלה רבי יעקב כולי ועד לימיה. היא סיפרה גם על ההשפעה החב"דית שם, וממנה נודעו פרטים רבים אותם שמעה מאמה הצדקנית מרת פעשה הדסה שגדלה כיתומה בבית סבתה הרבנית מנוחה רחל.

הרב אייזנבך המשיך וסיפר כי "כששלחתי את התהילים לסבתא היא החלה לומר בקביעות תהילים דוקא בספר זה ולא בספר התהילים האחר שבו היו אותיות גדולות, שנועדו להקל עליה את הקריאה בגילה המבוגר. בכל הזדמנות היא הייתה מודה לי על ה'תהילים של הרבי' אותו הייתה מסיימת לפעמים פעמיים או שלש ביום והיה מונח אצלה בקביעות ליד הכורסא הגדולה שהיתה נחה בו"

בשנת תשנ"ב (כ"ג אייר) הסתלקה הסבתא בשיבה טובה. "בעת ה'שבעה' הבחנו כי האריכה ימים עד לשנתה הפ"ג, כמספר הפרק אותו קרא הרבי בספר תהילים זה"...

עד כה היה הספר אצל אחד מחסידי חב"ד מתומכי מוסדות חב"ד באילת "שביקש ממני את ספר התהילים להשתמש בו ועתה בחתונת משפחתנו הוא השיב לי לבקשתי את הספר הקדוש, ספר התפילות והבקשות לצרכי עם ישראל ולגאולתם הקרובה".

ט"ז בתמוז תשע"ד