ב"ה ערב ש"ק, ד' אייר תשפ"א | 16.04.21
בשורה טובה תדשן עצם. הבית החדש שיתווסף לבניין הספרייה
בשורה טובה תדשן עצם. הבית החדש שיתווסף לבניין הספרייה
חשיפה > הושלמה רכישת הבניין הצמוד לספרייה

כפי שדיווחנו בהרחבה בחודשי הקיץ בשנה שעברה, בית משפחת איטקין הסמוך לבניין ספריית אגודת חסידי חב"ד העולמית הועמד למכירה, והחל מו"מ לרכישה על ידי ה'מרכז לעניני חינוך' ● בצהרי יום שני, הודיע יו"ר המל"ח ומזכיר אגו"ח הרב חיים יהודא קרינסקי שיחי' את הבשורה המשמחת על סיום הליך הרכישה ● בכך הושלמה הרחבת בית חיינו 770 לכל אורך הבניינים הסמוכים אחד לשני על שדירת איסטרען פארקוויי, והבית החדש ישמש לאחר שיפוץ מתאים כאגף חדש לאוצר הספרייה של רבותינו נשיאינו
כתב שטורעם בארה"ב

התרגשות רבה בקרב חסידי חב"ד ליובאוויטש ברחבי תבל, לאור הידיעה כי בצהרי יום שני, הושלם תהליך הרכישה של בית מספר 760 בשדירת איסטרען פארקווי, על ידי ה'מרכז לעניני חינוך' בראשותו של הרב חיים יהודא קרינסקי שיחי'.

רבים נזכרו ברכישה ההיסטורית של הבניין הסמוך בית מספר 766, בשנת ה'תשכ"ו, בהיות שגם אז היה מעורה בסוד הענינים מזכירו האישי של הרבי הרב קרינסקי שיחי', על פי ההוראות וההדרכות המפורטות של הרבי.

הבית החדש, שהיה עד לפני מספר שנים משכנם של החסיד הוותיק ר' מאיר איטקין וזוגתו ע"ה, הועמד למכירה על ידי בני המשפחה בחודשי הקיץ בשנה שעברה, וכמתבקש נפתח הליך של משא ומתן עם הנהלת ה'מרכז לעניני חינוך' האחראים על הבניינים של תנועת חב"ד ליובאוויטש, ואחזקת 'בית חיינו' 770 והבניינים הסמוכים לו: בית מספר 784 ובית מספר 788 בו שוכנים המשרדים הראשיים של ליובאוויטש, ובית מספר 766 בו שוכנת 'ספריית אגודת חסידי חב"ד'. כפי שדיווחנו בקיץ שעבר, יש לציין שסיכומים על כך שכאשר הבית יועמד למכירה, הוא יירכש על ידי המל"ח, נעשו כבר בשנת ה'תשע"א עם בני המשפחה, כשנתיים וחצי לפני הפרסום הפומבי של העמדת הבית למכירה.

אוצר הספרים (הכולל מאות אלפי כותרים), האוצר הנדיר של אלפי כתבי היד, החפצים הקדושים וההיסטוריים, השוכנים בבית הסמוך המהווה משכן לספריית רבותינו נשיאינו, שפותחה והורחבה על ידי כ"ק אדמו"ר זי"ע בעשרות מונים, גודשים נכון להיום את כל הארונות בחדרי ומבואות הבניין הקיים המנוהל על ידי הספרן הראשי הרב שלום דובער לוין שיחי' ובסיוע הרב יצחק וילהלם שיחי', וזה מכבר הורגש הצורך להרחיב את האפשרות של אחסון בצורה נאותה ומכובדת.

הודות לנדיבים בעלי שם, שהתגייסו לטובת מילוי רצונו הק' של הרבי שהספרייה תשכון דווקא בסמיכות לבית חיינו 770 ובשטח הסמוך לו, התאפשר הדבר.

לאחר השלמת הרכישה בשעה טובה ומוצלחת, ניגשים בהנהלת אגו"ח ובהנהלת המל"ח לצעד הבא, שיפוץ יסודי של הבית והתאמתו למטרה העיקרית של הקנייה - השכנת אוצרות הספרייה בצורה אחראית ומכובדת, בחדרי הבית החדש.

בשיחה שערך כתב שטורעם בארה"ב עם גורמים בכירים במרכז לעניני חינוך ובאגודת חסידי חב"ד, הם מבקשים להודות לבני משפחת איטקין, על כך שעבדו בשיתוף פעולה מלא לאורך כל הדרך, ומאחלים שהזכות במילוי רצונו הקוה"ט של הרבי, תעמוד להם ולזרעם עד סוף כל הדורות. 

ו' באייר תשע"ד