ב"ה מוצאי ש"ק, י"ז חשוון תשפ"ב | 23.10.21
אריאל שרון בהנחת תפילין כאלוף בצה"ל. הרבי הזכיר זאת בשיחה
אריאל שרון בהנחת תפילין כאלוף בצה"ל. הרבי הזכיר זאת בשיחה צילום: ארכיון
שרון: הרבי האמין בכוחו של העם היהודי

הראיון המלא שנתן ראש הממשלה מר אריאל שרון ז"ל לחברת המדיה החב"דית JEM, בו הוא מספר על מסכת הקשרים שלו עם כ"ק אדמו"ר זי"ע ● בי"ג תשרי ה'תשכ"ח, בעקבות האסון בפטירת בנו בדרך טרגדית, כתב לו הרבי מכתב מיוחד של ניחום אבלים ● בי"ב אלול ה'תשכ"ח, כתב לו הרבי בחריפות על האסון שיש ב'קו בר לב', חודשים ספורים לאחר הניצחון ב'מלחמת ששת הימים', ולימים התברר שוב כמה הרבי צדק במלחמת יום כיפור ● הוא מספר על ה'יחידות' לו זכה יחד עם רעייתו לילי ע"ה, וברקע משולבת הקלטת אודיו מיוחדת מנאום שנשא בהתוועדות י"ט כסלו ה'תש"ל מול קהל של אלפי חסידי חב"ד ביישוב כפר חב"ד ● וגם: וידאו מיוחד מהביקור של מר שרון ורעייתו בעת 'חלוקת הדולרים' בא' סיון ה'תשמ"ט ● הוספה: סיפור המופת ששמע השליח הרב יוסף יצחק גרינברג, מאבישי בוקסנבוים משכונת הכרמל בחיפה, ופרופ' אהרן אנקר מייסד הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, בביקורם בקיץ שעבר באלסקה, על איך שהרבי הציל את שרון מחטיפה על ידי מחבלים
מערכת שטורעם

לצפייה בראיון המלא - לחצו כאן

הסיפור על כך שהרבי הציל את שרון מחטיפה על ידי מחבלים

אמש, לאחר היוודע דבר פטירתו של אריאל שרון ע"ה, פרסם השליח הרב יוסף יצחק גרינברג שיחי', מאלסקה:

אני רושם בזה את הסיפורים ששמעתי מאבישי בוקסנבוים משכונת הכרמל בחיפה, ופרופ' אהרן אנקר מייסד הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, בביקורם בקיץ שעבר באלסקה.

אבישי עבד בשנות תש"ל-ל"ג בקונסוליה בניו-יורק כאיש ביטחון, והיה מגיע בכל שנה להקפות בליל שמח"ת וכו'. כשאריק שרון הגיע לניו-יורק אמר שרוצה לפגוש את הרבי. מיד כולם הפנו אותו לאבישי שהיה הדתי שביניהם שיסדר הפגישה.

שואל אותו אבישי מה לך ולרבי? עונה אריק: "תראה כשישבתי שבעה (ל"ע, על הבן שנהרג כששיחק באקדח) פתאום להפתעתי מופיע רב דתי לנחם ואחריו עוד רב וכו', ושאלתי מה זכיתי? ענו לי שהרבי הורה לבוא לנחם וכו'.

"תראה אני מפקד וכשאני מנחית פקודות אני צריך לבדוק שישים פעמים שהחיילים ממלאים את ההוראות וכו', ואילו כאן יושב מפקד בניו-יורק ונותן פקודות לארץ, בלי משטרה צבאית וכו' וממלאים את כל הוראותיו, כזה גנראל הייתי רוצה לפגוש".

אבישי התקשר למזכירות וקבעו לו פגישה לאחת בלילה. אריק חכך בדעתו מה הוא יעשה עד אחת בלילה? אבישי הציע לנסוע לבלות במנהטן ובחצות יסעו ביחד לברוקלין (אבישי נסע אתו בתפקיד איש בטחון שמצמידים לאישיות בטחונית).

כשהגיעו ל-770 אריק נכנס ליחידות לבדו ואבישי חיכה בזאל למעלה על הספסלים הקשים כלשונו.. הוא חשב שזה יקח שעה ומקסימום שעתיים, אך עברו שעות והוא לא יוצא... הוא כבר לא יכל לשבת והתחיל להסתובב וכו' ורק כשעלה השחר אריק סוף סוף יצא. אבישי מספר שהוא התפלל ב-770 שחרית ושאריק הניח תפילין בנוכחות הרבי.

אבישי התנפל עליו, מה קרה לך? מה עשית שם כל הלילה? עונה לו אריק: תשמע, ישבתי אצל הרבי משך זמן וכשהבטתי על השעון שואל אותי הרבי 'לאן אתה ממהר'? עניתי שיש לי מחר בבוקר פגישה בפנטגון ולאחר-מכן אני אמור לחזור בצהריים עם השאטעל לניו-יורק ובשעה שלוש אחה"צ אני אמור לעלות על מטוס אל-על ולחזור לארץ.

אומר לי הרבי מה אתה ממהר, אתה הרי גנראל, הם יחכו לך, ובאם לא תבוא מחר הם ישנו את הפגישה למחרתיים! וכך בכל פעם שהבטתי על השעון, הרבי שוב שאל אותי לאן אני ממהר וכו' והוא בשום אופן לא הרשה לי לצאת, ופשוט לא הרגשתי נעים לעזוב, ולא הייתה לי ברירה והוכרחתי להישאר.

בחזרתם למנהטן, אומר לו אבישי: "תשמע, אריק, אני עייף וסחוט, לא ישנתי כל הלילה. אני לא נוסע היום לוושינגטון. אני הולך לישון. אם אתה רוצה לנסוע, בבקשה תמצא לך איש ביטחון אחר, אני לא מסוגל". עונה לו אריק: "אתה יודע מה, גם אני עייף, אלך לישון ומחר אסע לוושינגטון".

אבישי הלך לישון ולפנות בוקר הוא מתעורר לצלצול הטלפון שלא מפסיק לצלצל. כשענה לטלפון דיברו מהקונסוליה שהמטוס שאריק היה צריך לעלות עליו נחטף ע"י מחבלים והונחת באלג'יריה!

אבישי מוסיף שבעיתון אז כתבו שהמחבלים חיפשו מישהו במטוס וכשראו שהוא לא נמצא שחררו את המטוס. אבישי מספר שבאותו ערב קיבל טלפון מאיש הקשר שלו בחב"ד שאמר לו: "אתה עד שהרבי הציל את אריק שרון".

לצפייה בעדות בוידאו - לחצו כאן

 ●

הרב יחיאל קייגען, מנהל תוכנית הראיונות האישיים 'המפגשים שלי עם הרבי', מספר על השגחה פרטית מופלאה.

לפני כחודש הודפסו העלונים, ל-4 השבועות של חודש שבט.

לשבת פרשת יתרו, הם הדפיסו את תמליל סיפורו של מר אריאל שרון, מתוך ראיון הוידאו המתפרסם בכתבה זו, שהתקיים עמו בירושלים בשנת ה'תש"ס.

כמובן, שהבחירה הייתה מקרית לחלוטין, מבלי לדעת על ההתפתחות במצבו הבריאותי. והנה, בהשגחה פרטית מופלאה, יתפרסמו הדברים בימי ה'שבעה' לאחר פטירתו, ביום השבת קודש יו"ד שבט. 

שטורעם מגיש בפרסום ראשון את העלון 'הסיפור שלי עם הרבי' לפרשת יתרו. תודת המערכת נתונה להרב מנחם מענדל גוראריה.

י"א בשבט תשע"ד
בעת חלוקת הדולרים, עם רעייתו ודודתו. א' סיון תשמ"ט
בעת חלוקת הדולרים, עם רעייתו ודודתו. א' סיון תשמ"ט | צילום: מתוך הוידאו