ב"ה יום רביעי, כ"ד שבט תשפ" | 19.02.20
הרב שמואל ביסטריצקי
הרב שמואל ביסטריצקי צילום: מאיר דהן
רגע שתרצה לשכוח: "י"ט אב תשס"ב. אבא איננו"

הרב שמואל ביסטריצקי הוא אורח המדור 'מילה של חסיד', במסגרתו הוא משיב על שורה מושגים ● המבצעים כהלכתם וערוץ יהדותון, הוצאת 'לדורות', אביו הרב לוי ביסטריצקי ע"ה וחמיו יבלחט"א הרב יוסף-יצחק הכהן אהרונוב ● וגם: ספר חב"די שאהוב עליו במיוחד, העיר צפת והעיתון 'קינדערלאך'
שמוליק קמינקר

האוהל הק'

יחידות פרטית. לשם מדווחים, מעדכנים ושולחים דו"ח עם בשו"ט על כל הפעילויות.

הרב לוי ביסטריצקי ע"ה

קודם כל – אבא!

בנוסף לזה שליח, רב, מנהיג ודמות שחסרה לי מידי יום.

כמה חבל שהוא לא הספיק להכיר את 'לדורות'. גדלנו בבית שקירותיו מוקפים אלפי ספרים, ולא זכיתי לקבל ממנו פידבק ולו על ספר אחד של 'לדורות'.

הרב יוסף-יצחק הכהן אהרונוב

דמות של מסירות נפש וביטול אמיתי לרבי.

צפת

ילדות לתפארת. קהילה מאוחדת ומיוחדת, זכרונות ילדות שמלווים אותי לדורות.

לדורות

לפני כ-5 שנים הוצאתי לאור את ספרי הראשון 'המבצעים כהלכתם', לאחר מכן הוא תורגם לאנגלית וכך נכנסתי לעולם הספרים.

ביחד עם שותפי ר' שאול גולדברג הקמנו את ההוצאה לאור – 'לדורות'. ב"ה עד כה הופקו 80 מוצרים איכותיים. אנו משקיעים בספרים ייחודיים, ומדפיסים ספרים לכל הגילאים. כל ספר הוא עולם מלא, כפי שהסלוגן שלנו אומר 'כל ספר, ספר'!

המבצעים כהלכתם

הספר הראשון שלי. רעיון של אבא ע"ה שלא זכה לבצע אותו. ספר חובה לכל תמים ולכל חסיד. מדריך הלכתי כיצד להתמודד עם שאלות וסיטואציות המתעוררות בעת ה'מבצעים', לצד שיחות והוראות קודש מהרבי.

'יהדותון'

סדרת ההדרכה שכבשה את העולם. תורגמה עד היום ל-7 שפות, וב"ה יהודים מכל העולם יכולים לקבל הדרכה מעשית בכל נושא ביהדות. כמה שהפרוייקט נראה קטן, מדובר בפרוייקט הארוך ביותר שעבדנו עלין עד כה. שעות רבות של מחשבה, לבטים הלכתיים, ייעוץ מה לכתוב ולמה לא להתייחס ועוד. חובה לציין את העורך ר' שמחה הכהן פרידמאן שמשקיע את זמנו הרב, ויחד עם כשרונותיו מתקבלת התוצאה המושלמת שנקראת 'יהדותון'.

ערוץ יהדותון

'המבצעים' האישיים שלי. תוך כדי חיפוש בגוגל בנושא הלכות שבת, מצאתי חסרון עצום בנושא ההדרכה לקיום המצוות. הסרטון היחיד שמצאתי על הדלקת נרות שבת היה של הנוצרים (בו אשה מסבירה איך להדליק נרות כמו כל אשה חב"דית, רק עם ברכה שונה, וד"ל), לסרטון ההוא היו 10,000 צפיות, אני בטוח שלפחות 100 נשים מתוכם היו יהודיות שחושבות שכך אכן מברכים. כאשר ראיתי את זה צבט בליבי 'איפה חב"ד בנושא?'. כך הוקם ערוץ יהדותון.

עד כה הפקנו סרטונים על 13 מצוות, ובקרוב מאוד נשיק סרטון מהפכני במיוחד על 'טהרת המשפחה' – מבצע של הרבי שלא זוכה לחומר הסברה כפי שצריך. נכון להיום יש לנו שיתוף פעולה עם שישה גופים חב"דיים מרחבי העולם, וב"ה הסרטונים תורגמו ל-6 שפות. כיום מתנדבים בערוץ כמה אברכים, כל אחד תורם מזמנו ובמקצועו. זו ההזדמנות להוקיר לר' יוסי וויספיש על סיועו הרב.

ספר חב"די

סדרת 'לחיים ולברכה' עם הרב טייב והרב סלבטיצקי.

שו"ת ארעה דגליל

מעל 90 תשובות הלכתיות שאבא ע"ה כתב וטרם סיימנו לערוך ולהדפיס כספר. שאלות ותשובות בנושאים אקטואלים במיוחד, בין התשובות: האם עיוור יכול להיכנס לבית-הכנסת עם הכלב שלו? למי מותר לערוך חופה? האם מותר למכור חמץ דרך הטלפון? האם מותר לאישה לטבול בנהר? תשובה מדהימה לגננות - האם ללמד פרשת שבוע או ללמד לפי סדר החומשים? ויש גם תשובה מיוחדת לבתי-חב"ד: האם מותר לפתוח ספר-תורה על מנת להראותו לתיירים?

רגע מיוחד

ספר חדש שבא מהדפוס.

שאיפה

להפיק סרטון על כל מצווה מעשית, לתרגם אותם לכל השפות, ולהגיע לכל יהודי בעולם שידע איך לקיים את כל המצוות. הדרכה הקלה והטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות סרטונים ב-YouTube. המכשול הוא המימון, אולם יחד עם אנשים וחסידים טובים המבינים את הפצת המעיינות שבפרוייקט – בעז"ה נעשה ונצליח!

קינדערלאך

עיתון הילדים של חב"ד. יצירה שבועית עם המון השקעה ומחשבה. הכל בעיתון אחד: רבי, התקשרות, חידות, סיפורים וכל מה שהילדים צריכים לדעת.

מבצעים

ביחד עם הבנות, מידי יום שישי, מחלקים נש"ק במרכזי קניות.

JEM

רגע משפחתי שלא מפספסים. מוצאי שבת, מיד אחרי הבדלה כל המשפחה ביחד צופה בוידאו של הרבי. כולנו חייבים להודות לJEM, בזכותם אנו נחשפים מידי שבוע לתמונה חדשה של הרבי, פרסום ראשון, ובזכותם אנו מתחברים באמצעות הוידאו לאילנא דחיי.

רגע חסידי

לימוד השיחה השבועית המודפסת מ'תורת מנחם'. תענוג. מומלץ (חובה) לכל חסיד.

רגע שתרצה לשכוח

י"ט מנחם אב, ה'תשס"ב. 7:10 בבוקר. אבא איננו.

א' בשבט תשע"ד