ב"ה יום רביעי, י"ב אדר תשפ"א | 24.02.21
ישראל היום: "גילויים מתוך ספר חדש על הרבי"

ממשיכה ההתעניינות ברב המכר "סודו של הרבי" ● עיתון 'ישראל היום' סיקר בסוף השבוע את הספר בכתבה מקיפה ונרחבת ● תחת הכותרת "גילויים מתוך ספר חדש על הרבי", באה רשימה שהתעכבה על ציוני דרך מרכזיים בחיי הרבי ● הרשימה נחתמת בהגעתו לניו יורק: "רבי יוסף יצחק צדק בהערכתו כי אם מנחם מענדל יגור לידו בארה"ב, לא תהיה לו ברירה אלא להיחשף לציבור תוך כדי המשימות השוטפות"
מערכת שטורעם

מוסף שבת של עיתון 'ישראל היום' סיקר ביום שישי האחרון את רב-המכר החדש על הרבי: "סודו של הרבי". בכתבה, שכותרת הייתה "גילויים מתוך הספר החדש של הרבי מליובביץ'", נאמר: "19 שנה לאחר פטירתו של הרבי מליובאוויטש, מנחם מענדל שניאורסון, רואה אור ספרו של יחיאל הררי – סודו של הרבי. מעזיבת הבית באוקראינה, דרך הלימודים וההתבודדות בגרמניה ובצרפת, ההימלטות מהנאצים ועד שהיה לרבי בניו יורק".

הכתבה סוקרת ציוני דרך מרכזיים בחיי הרבי וחותמת בהגעתו לניו יורק: "רבי יוסף?יצחק צדק בהערכתו כי אם מנחם?מענדל יגור לידו בארה"ב, לא תהיה לו ברירה אלא להיחשף לציבור תוך כדי המשימות השוטפות. המחויבות לעבודת ביסוס היהדות בארה"ב היתה שונה מכל מה שחווה בעבר. כמה ימים לאחר שירד מהאונייה הוזמן להתוועד עם חסידים. ההתוועדות התחילה בשעה תשע בערב ונסתיימה לפנות בוקר.

"מאז ועד מינויו לרבי נשא עשרות שיחות ודברי תורה באוזני קהל החסידים המצומצם יחסית שהתגבש בחצר חב"ד המתחדשת בקראון?הייטס. באין ברירה נדרש מנחם?מענדל לצמצם את הזמן שבו היה יכול להתבודד ולהיות מרוכז בעולמו הפנימי, ולהניע את החסידים".

ט"ו בתמוז תשע"ג