ב"ה יום חמישי, י"ז כסלו תשפ"א | 03.12.20
הנשיא קלינטון בשיחה עם הרב מטוסוב
הנשיא קלינטון בשיחה עם הרב מטוסוב צילום: מתוך הוידאו
נשיא ארה"ב לשעבר: "עזרתי לכם עם הספרייה" ● לצפייה

בערב חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז, נפגש השליח הרב לוי יצחק מטוסוב עם נשיא ארצות הברית לשעבר מר ביל קלינטון, בעת שקיבל את 'עיטור הנשיא' בועידה המתקיימת בבנייני האומה בירושלים ● לאחר ששוחחו על מעורבותו באירועים חב"דיים בעבר, והידידות שלו עם העם היהודי, אמר הנשיא אל מול המצלימות "גם אני ניסיתי לעזור עם הספרייה שלכם" כשהוא מתכוין לגאולה של 'אוסף שניאורסאהן'"
כתב שטורעם
בשלושת ימי 'ועידת הנשיא החמישית' של שמעון פרס, שחוגג גם יום הולדת תשעים בעוד חודשיים, משתתף ידידו נשיא ארצות הברית לשעבר מר ביל ג. קלינטון.

אתמול, לאחר שקיבל את אות 'עיטור הנשיא' במעמד קבלת פנים מיוחדת, שוחח עם השליח הרב לוי יצחק מטוסוב, 'שר החוץ היהודי' במסדרונות הממשל האירופאי שמרכזו בבריסל.

הרב מטוסוב הזכיר לנשיא, את המעמד המיוחד שהתקיים בוושינגנטון בשנת ה'תשנ"ד, כאשר הוא ובכירי ממשל של ארצות הברית חלקו כבוד לדמותו ופועלו של הרבי, והעניק בחדר הסגלגל בבית הלבן את המדליה הנשיאותית "מדליית הזהב" המיוחדת לידי ראשי אגודת חסידי חב"ד העולמית, במעמד היסטורי.

הם שוחחו גם על ההשפעה הכבירה של הרבי על יהדות ארצות הברית, ועל יהדות העולם בכלל.

בהקשר עם החדשות האחרונות והטריות, כאשר נשיא רוסיה מר ולדימיר פוטין התייצב לפני שבוע ימים במוזיאון היהודי של רוסיה, במעמד השליח והרב הראשי הגה"ח הרב שלום דובער פנחס לאזאר שליט"א, והכריז כי הוא הורה בצו נשיאותי להתחיל בהחזרת 4.500 ספרים של 'אוסף שניאורסאהן' לידיה של תנועת חב"ד ליובאוויטש (כאשר 500 מתוכם, כבר הוחזרו ביום הבהיר כ"ח סיון, וכל כמה שבועות יוחזרו עוד 500 ספרים). כמו כן הורה באותו יום בצו נשיאותי, להחזיר לידי ליובאוויטש 50 אלף עמודים של כתבי יד קודש, מאותו אוסף, בתור התחלה.

הגיע לידינו קטע וידאו קצר מאותה שיחה, בה אומר הנשיא לשליח: "גם אני ניסיתי לעזור עם הספרייה שלכם".

י"ב בתמוז תשע"ג
הרב לוי מטוסוב עם בכירי הממשל האירופאי
הרב לוי מטוסוב עם בכירי הממשל האירופאי | צילום: שטורעם
 
מדליית הזהב לכבודו של הרבי
מדליית הזהב לכבודו של הרבי | צילום: שטורעם