ב"ה ערב ש"ק, ט' ניסן תשפ" | 03.04.20
מחסן החסד של כולל חב"ד
מחסן החסד של כולל חב"ד צילום: שמוליק סופר
מסכמים קמחא דפסחא: כולל חב"ד דאג לכל נזקק

דברי שר האוצר החדש על אוברדרפט-מפלצתי שמצא וכוונתו לסגור ברזים ולצמצם את התמיכה באוכלוסיות חלשות - מתפרסמים בדיוק ביום בו ארגון החסד כולל חב"ד מגיע לשלב הסיכומים במבצע פסח תשע"ג ● הנתונים מציירים תמונת-שטח מפעימה עם קרוב ל-23,000 משפחות שקיבלו סיוע ישיר בהיקף אדיר, במגוון פרויקטים שהותאמו לגוני האוכלוסייה, בשיתוף פעולה פרטני עם צוותי הרווחה, גבאי קהילות, קרנות חסד וגורמי שטח שהעצימו את איכות הנתינה ודאגו ש"קמחא-דפסחא" יגיע לכל דכפין
מערכת שטורעם

דברי שר האוצר החדש על אוברדרפט-מפלצתי שמצא וכוונתו לסגור ברזים ולצמצם את התמיכה באוכלוסיות חלשות - מתפרסמים בדיוק ביום בו ארגון החסד כולל חב"ד מגיע לשלב הסיכומים במבצע פסח תשע"ג.

הנתונים מציירים תמונת-שטח מפעימה עם קרוב ל-23,000 משפחות שקיבלו סיוע ישיר בהיקף אדיר, במגוון פרויקטים שהותאמו לגוני האוכלוסייה, בשיתוף פעולה פרטני עם צוותי הרווחה, גבאי קהילות, קרנות חסד וגורמי שטח שהעצימו את איכות הנתינה ודאגו ש"קמחא-דפסחא" יגיע לכל דכפין.

גולת הכותרת בפעילות היא הסיוע לאנ"ש. הנתינה בכרם חב"ד היא במתכונת מכובדת ומכבדת: תלושי קנייה הנשלחים למשפחות נזקקות, שנבחרות ע"י וועדי הקהילות. הגבאים, העוסקים בצרכי ציבור באמונה, לא רק דואגים לשים לב לכל משפחה נזקקת ולצרפה לנתינה, אלא גם מגייסים בין בעלי-היכולת בקהילה שליש מהסיוע הניתן למשפחות. מתכונת שיתוף פעולה זה, שהותוותה בקודש וזכתה לברכת הרבי - מעוררת השתאות ומשיגה את התוצאות המקסימאליות של דאגה אמיתית ל"עניי עירך" בכבוד וברוחב לב.

בנוסף, ניתנת עזרה פרטנית לשלוחים ומנהלי בתי חב"ד ששליחותם אומנותם. גם הם זוכים לתווי כולל חב"ד, הניתנים למימוש בקרוב ל-500 בתי עסק פופולאריים מכל תחומי הצרכנות.

בקהילות הקודש - בערים, בשכונות ובכל ריכוזי מגורי האוכלוסייה החרדית, מסייע כולל חב"ד למשפחות הנזקקות בחלוקת "סלי מזון", הניתנים בשיתוף פעולה עם קופות הצדקה, קרנות החסד וועדי הקהילות. המשפחות נבחרות באופן פרטני ע"י האחראים והגבאים, שאף מגייסים חלק מהמימון הנדרש. מדובר במפעל לוגיסטי אדיר בו מעורבים מאות מתנדבים. כולל חב"ד רוכש מוצרי מהדרין, אורז את סלי המזון ומשנע אותם לערים. שם מתבצעת החלוקה בשיתוף הגורמים הקהילתיים, בלבביות ותוך שמירה קפדנית על כבוד המקבלים ומניעת טרחה מצידם. סלי המזון מכילים את כל המוצרים הנדרשים למשפחות לפסח ולחודש ניסן.

הפעילות כולה: הן לאנ"ש ולשלוחים, הן למשפחות החרדיות, נעשית בשיתוף פעולה הדוק עם קרן מרומים שראשיה נושאים בעול עם כולל חב"ד תוך אכפתיות אמיתית ורוחב לב, מטים שכם ומאפשרים את הנתינה האדירה של כל צורכי הפסח לכל דכפין.

פרויקט נוסף רחב תפוצה הכרוך בלוגיסטיקה אדירה ומערך מתנדבים ופעילים, הוא חלוקת סלי מזון למשפחות רווחה במגזר הכללי. מדובר במשפחות מצוקה הנבחרות על ידי הצוות הסוציאלי במחלקת הרווחה העירונית. כל משפחה מקבלת סלי-מזון הכוללים את כל מגוון המוצרים הנדרשים לפסח. שותפים למימון סלי המזון למשפחות הרווחה במגזר הכללי הם הקרן לידידות בראשותו של הרב יחיאל אקשטיין.

משפחות הרווחה במגזר הכללי, מקבלות סל-מזון המורכב משלושה ארגזים גדולים, בהם כמות מספקת של כל מה שמשפחה זקוקה לו בפסח. בין היתר, נכללו בארגזים: מצות, יין ומיץ ענבים, ירקות, שימורים ושימורי-דגים, ממרחים, תבלינים, קטניות ומוצרי יסוד – ומוצרים חיוניים נוספים כמו עוגיות ובקבוקי שתייה, נרות, סבון רחצה ומוצרי ניקוי, ועוד. כל משפחה גם זוכה בתלוש לקניית בשר עופות ודגים.

אז לפני שהרוחות החדשות ינשבו מהאוצר ויבהילו אתכם, אל תשכחו: יש מי שכבר קרוב ל-250 שנה ברציפות - בכוחם וברכתם של רבותינו נשיאינו ובחילא-יתיר תחת נשיאותו בקודש של הרבי, רועה ישראל ומנהיגו - נושא בעול הובלת שמחת החג לכל קצווי ארץ. ארגון החסד כולל חב"ד זכה גם השנה לדאוג שגם הפסח הזה "כולנו מסובין" ושכל יהודי יוכל מלב הומה ונרגש לייחל ולהתפלל "לשנה הבאה בירושלים הבנויה".

י"ג בניסן תשע"ג