ב"ה יום חמישי, כ"ה שבט תשפ"ב | 27.01.22
הרב אלקנה שמוטקין, מנהלת JEM
הרב אלקנה שמוטקין, מנהלת JEM צילום: ארכיון
המיזם שהחל כסיפור ב"שטיבל" הפך לעיתון שבועי

הכל החל בקידוש בשבת חורפית בשטיבל ברחוב יוניון, כאשר הרב אלקנה שמוטקין סיפר סיפור ששמע כאשר ערך ראיון לJEM במסגרת הסדרה "המפגש שלי עם הרבי". בשבוע לאחר מכן, הוא סיפור עוד סיפור, וכן הלאה, כאשר זה הפך למנהג קבוע ● זה היה מאתגר למצוא סיפור כל שבוע, ואכן במשך שנה הם הצליחו למצוא סיפור לכל שבת ● שמוטקין נזכר כיצד ר' סמי ראהר היה מדרבן את בנו להרחיב יוזמה שהניבה הצלחה. וכך נולד "הסיפור השבועי של הרבי", בפורמט הדפסה
מערכת שטורעם

הכל החל בקידוש בשבת חורפית בשטיבל ברחוב יוניון, כאשר הרב אלקנה שמוטקין סיפר סיפור ששמע כאשר ערך ראיון לJEM במסגרת הסדרה "המפגש שלי עם הרבי". בשבוע לאחר מכן, הוא סיפור עוד סיפור, וכן הלאה, כאשר זה הפך למנהג קבוע.

הרב שמוטקין מציין שלא כל סיפור הרעיד את האדמה. היו גם סיפורים "קטנים" שהראו את רגישותו המיוחדת של הרבי כלפי הזולת.

לר' שמוטקין נודע שסיפורי הרבי שהוא סיפר עברו מפה לאוזן, סופרו בשולחן שבת בבתים רבים, ובבתי כנסת בקידושים. הוא ביקש מרב יצחק צ'אפ, מנהל תורת חיים, לחפש סיפורים מיוחדים. הסיפורים נלקחו מהראיונות, מהאמגר של 20,000 עמודי מלל משוכתבים, כאשר הצד השווה לכולם הוא שהם "בדידי הווה עובדא".

זה היה מאתגר למצוא סיפור כל שבוע, ואכן במשך שנה הם הצליחו למצוא סיפור לכל שבת.

שמוטקין נזכר כיצד ר' סמי ראהר היה מדרבן את בנו להרחיב יוזמה שהניבה הצלחה. וכך נולד "הסיפור השבועי של הרבי", בפורמט הדפסה, לחלוקה בבתי כנסת ובתי חב"ד, לקראת כל שבת.

הרב יחיאל קייגען קיבל את ניהול הפרויקט, בנוסף להתחייבויות הרבות. מדוע? כי החומר נמצא, ומדוע למנוע מאלפי משפחות סיפור נפלא לכבד בו את שולחן השבת?

ובנוסף, אומר קייגען, אולי זה יצית יהודים להביא לנו את סיפוריהם האישיים.

הגיליון הראשון יצא לקראת שבת פרשת בא. לקבלת העלון: mystory@jemedia.org

ו' בשבט תשע"ג