ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
שער החומש
שער החומש
בשורה משמחת: החומש המבואר והמתורגם יצא לאור

עמל של שנים רבות מגיע לסיומו, עם הופעת הכרך החמישי של חמשה חומשי תורה, מבואר ומפורש, מתורגם לאנגלית משובחת ● פנינת הכתר, היא הפירוש העקבי והמדויק, לאור שיחותיו וביאוריו הנפלאים של הרבי על פסוקי החומש, ברבדים השונים החל מפשוטו של מקרא ועד יינה של תורה ● ארבעת הספרים הקודמים אזלו מן השוק, נדפסו שוב במהדורות חוזרות ונשנות ● צאו לרכוש את הספר המשלים, חומש ויקרא בהוצאה המשובחת בתרגום אנגלי של הוצאת הספרים קה"ת, בעריכתו של הגה"ח ר' משה וישנפסקי שיחי' ● בשורה משמחת
כתב שטורעם בארה"ב
בשורה טובה לציבור הלומדים והקוראים בשפה האנגלית, ובמיוחד לשלוחי הרבי שתרים אחר חומש הולם שיגישו למקורבים ולבעלי הבתים בעת תפילות השבת, בבית הכנסת.

 

מהוצאת הספרים קה"ת בניו יורק מגיעה הבשורה על השלמת הסדרה כולה. סדרה של חמשה חומשי תורה בהוצאה חדשה, עם תרגום וביאור מדויק ומוגה לשפה האנגלית, עם תוספת מרובה על העיקר, של ליקוט מקיף הכולל את פירושי וביאורי הרבי על המקרא, על דרך הפשט רמז דרוש סוד, לאורה הבהיר של תורת החסידות.

 

אל החנויות המובחרות, וסניפי הוצאת קה"ת ברחבי תבל, הגיע חומש ספר ויקרא בתרגום אנגלי חדש בשילוב פירושי רש"י והעולה מתוך הפירוש הבהיר והמיוחד של הרבי בתוך התרגום. כל זאת בנוסף לביאורי חסידות מתורתם של רבותינו נשיאינו במשך כל הדורות.

 

ספר זה משלים בעצם את הסדרה כולה. חומש במדבר היה הנחשון בפרויקט המיוחד והודפס בשנת ה'תשס"ד, חומש שמות הודפס בשנת ה'תשס"ו, חומש בראשית הודפס בשנת ה'תשס"ט, וחומש דברים הודפס בשנת ה'תשע"א.

 

סדרת החומשים זכו להצלחה מסחררת, ונחטפו מהמדפים ממש בימי הגעתם לחנויות, הוצאת הספרים שלא ציפתה להיענות כה מפתיעה, נענתה לאתגר והדפיסה מאז מהדורות חוזרות של ספרי חומש אלו.

 

מלבד התרגום המשובח לאנגלית, בצירוף מפות ואיורים, טבלאות סיכום והסבר המקילות על הלומדים, פנינת הכתר של הפירוש החדש הוא שהדרך המיוחדת בה לומד הרבי את המקרא ואת פשוטו של מקרא לשיטתו של פרשנדתא, משולב בתוך התרגום והביאור עצמו (בגודל שונה), כך שהקורא במרוצת עיונו בתרגום בסמוך לקריאת הפסוק, מקבל מיידית את הפירוש הנכון והמדויק, האמיתי והנהיר לאחר מסקנת ביאוריו של הרבי, מנקודת הראות של 'בן חמש למקרא' לאור מקורות חז"ל ומאות שיחותיו של כ"ק אדמו"ר זי"ע על התורה.

 

התרגום האנגלי מודפס עמוד מול עמוד של הטקסט המקורי של החומש בלשון הקודש, עם תרגום אונקלוס, ופירוש רש"י מנוקד.

 

בשולי הגליון, יכול הקורא והמעיין להרחיב בהבנה של הפשט, עם ביאורים והוראות בעבודת השם על פי תורת החסידות, שקובצו מתוך המאגר הבלתי נדלה, מתורתם של רבותינו נשיאינו, ובמיוחד מתורתו הרחבה מיני ים של רבינו. מדור מיוחד הוקדש ל'סוד שבתורה' ענייני חסידות וקבלה.

 

בתחילתה של כל פרשה מופיע תקציר תוכנה הפנימי של הפרשה על פי משנת הרבי, וכן הסברת הרצף וההמשך של כל פרשה לזו שלפניה ושלאחריה לפי הביאור החסידי.

 

הספר מעוצב בצורה גרפית מיוחדת, עיצוב מרהיב את העין, אותיות מאירות עיניים וכריכה משובחת ויפה.

 

הסדרה המיוחדת, הוא פרוייקט משותף של הוצאת הספרים קה"ת, ומרכז חב"ד ליובאוויטש בקליפורניה. חומש זה, שהוא היחיד במינו והראשון מסוגו, בכך שהוא משלב בתוך הביאור הראשוני של פסוקי החומש, את משנתו הבהירה של הרבי, תורגם ופורש על ידי צוות תלמידי חכמים מובהקים, ומומחים בפירושו של מקרא, ממקומות שונים ברחבי תבל. על העריכה הראשית ומלאכת ההרכבה הנפתלת הופקד הגה"ח הרב משה וישנפסקי שיחי', מירושלים עיה"ק.

 

לדברי העורכים, מאמץ ענק הושקע בחיפוש כל הפירושים לכל פסוק בחומש שנמצאים בכל כתבי החסידות ובשיחות מאמרי ואגרות הרבי, ואכן יש לפנינו ליקוט מקיף ללא תקדים של ביאורי הרבי ע"ד הפשט והרמז והדרוש והסוד לכמעט כל פסוק וכל נושא שבחומש, וכן של הביאורים המפוזרים לרוב בכתבי רבותינו נשיאינו, יחד עם רמזים ופירושים מספרי החסידות הכללית ועוד.

הספר מכיל קרוב ל-600 עמודים, עמוסים וגדושים בפירושים – כולל מאות ציטוטים מתורת הרבי. סקירה שטחית בלבד של הספר עושה רושם עצום על הקורא הנחשף למגוון העצום והרחב של פירושים, הערות והוראות הנמצאים בתורת הרבי.

 

מהוצאת קה"ת נמסר, שבנוסף לסט של חמשת החומשים, ייצא לאור בקרוב כל החומש בכרך אחד (במהדורה מקוצרת).

 

● להזמנה מקוונת לחצו כאן

 


כ"ו בתמוז תשע"ב