ב"ה יום ראשון, כ"א אייר תשפ"ב | 22.05.22
הכנס בו הוחלט על קריאת הרחוב לצד תצלום הרחוב, השבוע
הכנס בו הוחלט על קריאת הרחוב לצד תצלום הרחוב, השבוע צילום: שטורעם
אחרי מאבק של שנים: רחוב "הרב נאה" בירושלים

לאחר מאמצים של שנים מצד "איגוד צאצאי הגרא"ח נאה" בשיתוף עם הרב יעקב שנור, חבר מועצת י-ם לשעבר, ולאחר מאבק עיקש, נקבע שם רחוב בתוככי ירושלים עיה"ק על שם אחד מבחירי בניה - הפוסק הידוע הגה"ח רבי אברהם חיים נאה ז"ל, שבין היתר גם כיהן כרב שכונת הבוכרים ● מדובר ברחוב חדש הנמצא בין שכונת מאה שערים לשכונת בית ישראל בסמוך לרחוב זוננפלד. יש לציין שבשני שכונות אלו נהג הגרא"ח להתפלל בימי חול ובשבת
מערכת שטורעם

לאחר מאמצים של שנים מצד "איגוד צאצאי הגרא"ח נאה" בשיתוף עם הרב יעקב שנור, חבר מועצת י-ם לשעבר, ולאחר מאבק עיקש, נקבע שם רחוב בתוככי ירושלים עיה"ק על שם אחד מבחירי בניה - הפוסק הידוע הגה"ח רבי אברהם חיים נאה ז"ל, שבין היתר גם כיהן כרב שכונת הבוכרים בירושת"ו.

מדובר ברחוב חדש הנמצא בין שכונת מאה שערים לשכונת בית ישראל בסמוך לרחוב זוננפלד. יש לציין שבשני שכונות אלו נהג הגרא"ח להתפלל בימי חול ובשבת, וגם שימש כספרא דדיינא בבית דינו של הגרי"ח זוננפלד, שעל שמו נקרא כאמור הרחוב הסמוך.

היוזמה החלה לפני כ-7 שנים, כאשר הרה"ח ר' אליעזר זילבר ז"ל ייסד את איגוד צאצאי הגרא"ח נאה אבי אמו - במלאת יובל לפטירתו וערך בירושלים כנס מפואר לזכרו ולמשנתו. ובין החלטות הכינוס: להנציח את זכר רבי חיים נאה גם ע"י קריאת רחובות על שמו.

בתחילה פעל בעיריית ביתר עילית לקרוא רחוב על שם סבו, באמצעות יו"ר ועדת השמות דאז הר' אלחנן מישולבין שי', אשר מיד החליטה להקצות רחוב ל"רבי חיים נאה" (הרחוב טרם שלבי בניה).

בד בבד פנה גם לעיריית ירושלים באמצעות הר' יעקב שנור שי', מחברי המועצה, כאשר במקביל גם בתו של הגרא"ח מרת חנה קוזלובסקי שתחי' כתבה בקשה אישית לעיריה.

אכן תוך זמן קצר הוציא מהם הרב שנור החלטה להקצות גם בעיה"ק רחוב לזכר הגרא"ח מיד כאשר יימצא רחוב פנוי, אולם עברו 5 שנים וטרם נמצא רחוב כזה.

עם הבחרו של ניר ברקת לראשות העיר חידש ר' יעקב את מאמציו ולחציו, ואף העניק לו את ספר "נודע בשיעורים" שהו"ל משפ' זילבר על הגרא"ח, כאשר בינתיים ר' אליעזר זילבר הלך לעולמו ובנו - יבלחט"א ר' אברהם חיים ממשיך את פעילות האיגוד.

כאשר סוף סוף הוחלט על רחוב החלו ערעורים מצד שכנים וגורמים שונים והרב שנור, למרות שכבר פרש מתפקידו בעירייה, סייע רבות בכדי להסירם ורק השבוע נשאו המאמצים פרי וסוף-סוף נתלה השלט ע"ש הרב נאה באותם אזורים בהם חי ופעל.

יו"ר האיגוד, ר' חיים זילבר, מדווח שכבר החל להגיש בקשות לעוד ערים בישראל להנציח רחוב ע"ש הסבא, שפסקיו ושיעוריו התקבלו בכל תפוצות ישראל.

כ"ד בסיון תשע"ב
כנס צאצאי הגרא"ח בו הוחלט על קריאת הרחוב
כנס צאצאי הגרא"ח בו הוחלט על קריאת הרחוב
 
רחוב נאה בירושלים
רחוב נאה בירושלים