ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
הרב פרידמן ע"ה. משמאל: בשיחה על "מיהו יהודי" לערוץ 1
הרב פרידמן ע"ה. משמאל: בשיחה על "מיהו יהודי" לערוץ 1 צילום: ארכיון
אבידה גדולה: הרב שמעון פרידמן ע"ה, "שמעון הצדיק"

ברוך דיין האמת: היום (ה', ערב שביעי של פסח) בשעות אחר הצהרים הלך לעולמו בגיל 78 הרה"ח ר' שמעון הכהן פרידמן ע"ה המכונה "שמעון הצדיק" ● במהלך חג הפסח שהה אצל בנו וכלתו באור יהודה. שעה לפני שנפטר עוד הציע עזרה בעבודות הבית לכלתו, אך כעבור זמן קצר חש ברע, התמוטט ונפטר ● הלווייתו תתקיים היום אחר הצהרים בשעה 18:00 מבית הלוויות שמגר בירושלים
מערכת שטורעם

ברוך דיין האמת: היום (ה', ערב שביעי של פסח) בשעות אחר הצהרים, הלך לעולמו בגיל 78 הרה"ח ר' שמעון הכהן פרידמן ע"ה המכונה "שמעון הצדיק". השמועה מספרת כי תואר זה הוא קיבל מהרבי.

הוא התגורר בשיכון חב"ד ירושלים ונוהג לברך כל יהודי הנקרא בדרכו. היה ירא שמים בתכלית וסייע ליהודים רבים שהיו זקוקים לצדקה, תוך שהוא אינו שומר לעצמו מאומה.

אתמול (ד') עוד הספיק לברך בטלפון את כל ילדיו ונכדיו.

במהלך חג הפסח שהה אצל בנו וכלתו באור יהודה. במהלך היום דיבר רבות על כך שצריך להודות על חסדי ה', האריך בחשיבות סעודת משיח ואף סיפר לכלתו כי הסעודה האחרונה שסעד עם אחיו ר' יוסף ע"ה הייתה סעודת משיח.

שעה לפני שנפטר הציע עזרה בעבודות הבית לכלתו, אך כעבור זמן קצר חש ברע, התמוטט ונפטר.

מחותנו הגה"ח רבי ישעיהו הרצל שליט"א רבה הראשי של נצרת עלית (אביה של כלתו מרת נחמה דינה פרידמן) סופד לו בדמעות, בשיחה עם שטורעם: "אצל ר' שמעון לא היה מושג של אני או אצלי או שלי. כל מה שהיה לו, הלך לשני. מי שהגיע ללא אוכל, ללא מגבת, כל דבר שהיה לו הוא פשוט נתן לאחרים.

הוא סייע לכל יהודי, אהבת ישראל אצלו הייתה בלתי מוגבלת כלל".

"בכל פעם הודה לה' על כל הטוב שיש לו. לא פעם היה אומר לי, תראה איזה חסדים הקב"ה עושה איתנו, זה לא מגיע לנו בכלל. יש לנו ילדים, נכדים, חסידים ויראי שמים, זה ממש חסד חינם, איזה תודה מגיע לה'...".

"הוא זכה למסור דברי חסידות לאנ"ש, פנינים יקרים וסיפורי חסידים שהוא היה חי עמם בהתוועדויות. זו אבידה גדולה.

מאז ומעולם הוא לא אהב להטריח אנשים, אולי לכן הוא נפטר בערב חג, כי לא רצה להטריח את הציבור", אומר הרב הרצל.

הרב פרידמן נולד בי"ב בטבת תרצ"ד להוריו מנחם מענדל הכהן ומרת מרגלית רחל פרידמן. על פי הוראת הרבי מעולם לא יצא מארץ הקודש. למד בישיבות "עץ חים", "תורת אמת" ו"צמח צדק".

הרב פרידמן הוא מצאצאי אדמו"ר הזקן (דור שביעי) דרך אימו - נינת הרבנית מנוחה רחל סלונים. אשתו מרת שושנה (בת ר' ישראל נח) למשפחת דוכמן נפטרה בח"י אלול תשס"ח.

הותיר אחריו את בנו הרב מנחם מענדל שליח הרבי באור יהודה, הרב מרדכי יואל ובנות.

הלווייתו תתקיים היום אחר הצהרים בשעה 18:00 מבית הלוויות שמגר בירושלים.

תנצב"ה.

המשפחה יושבת 'שבעה' בבית בנו באור יהודה היום (א') ומחר, וביום שלישי בבית המנוח בירושלים.

וידאו של שמעון הצדיק לחצו על הכפתור או כאן:


כ' בניסן תשע"ב