ב"ה יום ראשון, כ"א אייר תשפ"ב | 22.05.22
רגעים בבאנקעט השלוחים
רגעים בבאנקעט השלוחים צילום: ברוך עזאגווי
נאום היסטורי שקידש שם שמים ברבים ● גלריית ענק

שטורעם מדווח על חציו השני של ה'באנקעט' העוצמתי עם גלריה מיוחדת וענקית ● הרב יונתן סאקס שליט"א שידוע כפה מפיק מרגליות ונואם בחסד עליון, התעלה על עצמו, ונתן את 'נאום חייו' תרתי משמע ● המתכונת המפתיעה של ה'ראל קאל' – ילדי השלוחים הובילו את ההכרזה על כיבוש העולם על ידי שלוחי הרבי מיבשת ליבשת ● הריקודים הסוערים, וה'לחיים' שנשפך כמים ● ההתוועדות ממשיכה ברגעים אלו בזאל הקטן בבית חיינו 770 ובלובי ב'שלוחים אופיס'
צוות שטורעם, טרקלין השייט, כינוס השלוחים העולמי
אורח הכבוד שהוזמן לשאת נאום מרכזי היה רבה הראשי של אנגליה, הלורד ד"ר הרב יונתן סאקס שליט"א. הרב יודע כנואם בחסד עליון, פה מפיק מרגליות, ומרצה בינלאומי מהטובים בעולם היהודי.

אבל בערב זה, הודו כולם, גם אלו הקרובים אליו, הוא נתן את 'נאום חייו' תרתי משמע.

במשא רהוט, באנגלית משובחת ומדוייקת, הוא פרס את משנת חייו ומסכת חייו, אותה הוביל לאורך כל השנים, המנהיג היהודי הגדול בעולם, הלא הוא הרבי, המשלח.

הוא בחר לבנות את הנאום סביב שלושה צמתים מרכזיים בחייו, בהם הוא פנה אל הרבי להתייעצות, ובכולם העלה אותו הרבי על דרך המלך, הוא היטיב לרגש את הקהל, לרכז את תשומת לבו, ובנאום בנוי לתלפיות הוא החדיר את ההכרה וההבנה שכששומעים בקולו של הרבי, מורה הנבוכים של הדור, לא רק שלא מפסידים שום דבר, אלא מרויחים מכל הכיוונים.

בחלקו השני של הנאום המיוחד, הוא התמקד במוטו של הכינוס, כשהוא מצטט באידיש עסיסית את הפתגם של ח' אייר מספר 'היום יום': "שליח איז דאך איין זאך מיט די משלח...עס געהט א חסיד, עסט א חסיד, שלאפט א חסיד".

בפאתוס רב הוא השליך את התובנות משני החלקים של הנאום, על השלוחים של הרבי ועל עולם השליחות, ברגש רב הוא הכריז:

"כל שליח הוא חסיד של הרבי 24 שעות ביממה, והוא מאיר את הלפיד שהרבי נתן לו להדליק עוד ועוד נרות ונשמות של העם היהודי, שליח הוא אחד ש"געהט אהבת ישראל, עסט אהבת ישראל, שלאפט אהבת ישראל".

בהתייחסות לאקטואליה הוא חידד את המסר: התשובה של הרבי למהפיכות של האביב הערבי, של גל האנטישמיות הגואה, של כל האיומים להשמדות היל"ת, זה רק אהבת ישראל, הוספה באור, הוספה בתורה אור.

המשפטים היו מבריקים, כל מילה מדודה, ומחיאות הכפיים הסוערות בסיומו של כל קטע, הרעידו את הטרקלין הענק.

בסיום הנאום, עמדו שלוחים רבים בעיניים דומעות ונרגשות, וניגשו אליו להודות לו מקרב לב עמוק על הנאום החסידי, התוכני, המרגש והמיוחד שהוא נתן בערב זה.

לאחר הפסקה והגשת המנה העיקרית, פרס המנחה הרב קוטלרסקי את רשימת התודות לאנשים המרכזיים ששותפים להצלחה של הערב המיוחד והענק הזה, שב"ה עבר ללא שום תקלה, והיה מוצלח מרומם ומיוחד, מהשנייה הראשונה שלו ועד האחרונה.

רגעים של דומייה, עת הכריז על כל אלו ששבקו חיים לכל חי ל"ע בשנה החולפת, עם מילים חמות ומרגשות לזכרם.

מעמד ה'ראל קאל' קיבל תפנית חדשה, ובעצם היסטורית, ר' משה ברוחו הטובה התבדח עם הקהל שהוא מזדקן, ועל כן הוא החליט לקחת כוח מהצעירים. להפתעת הקהל הגדול עלו בזה אחר זה ילדי השלוחים, ובדו שיח משעשע ומתוק, הם הזמינו את הקהל לעבור יחד אתם מיבשת אחת לרעותה, כשביניהם מכריז הרב קוטלרסקי בפאתוס רב את שמות המדינות, ומספר משפחות השלוחים.

על המרקעים, תמונות מתחלפות של הפעילות של השלוחים באותה מדינה, השלוחים מתרוממים מכסאותיהם, לקול תשואות חברים ידידים ומקורבים.

לפני כל מדינה בה מתגוררים השותפים העיקריים להצלחה של עבודת השליחות, מקדיש המנחה אזכור מיוחד של הנגידים: ר' לוי לבייב, ר' יקותיאל יהודה ראהר, ר' צבי הירש בוגלובוב, ר' דוד סלאגר, ר' אדוארד עלשטיין ועוד.

מדינות חדשות, שלוחים חדשים, משלחות מיוחדות, נציג ממשלת ישראל, שגריר של מדינה פלונית וקונסול של מדינה פלמונית, ר' משה בחן המיוחד בו חנן אותו אלוקים, לא מחסיר מאומה.

ואז, כאשר העולם כולו מתרומם, כאשר כל השלוחים, הנגידים, התומכים, ההורים, כל האולם כולו על הרגליים, כמו פורצת מאליה המנגינה אותה אי אפשר להפסיק, ה'מארש' של ראש חודש כסלו.

שעה ארוכה רוקדים השלוחים בכל מקומות מושבותיהם, והמעגלים אין להם סוף, בבכי של שמחה והודייה, בהתרגשות שאין לתאר ובחדווה שעוד לא נולד הסופר שיוכל לתעד אותה נכונה, רוקדים כולם כתף אל כתף, על השטיחים האדומים או על הכסאות המרופדים, שמחה שאין לה גבולות.

*

חברת המדיה החב"דית JEM הפיקה סרטון וידאו מיוחד המביא את סיפורם של שלושה שלוחים שקבלו מענות מיוחדים לעידוד וחיזוק מהרבי, בזמנים קשים של שליחות, בעיתות משבר.

ההשקעה והמקצועיות הניבו את קטעי הוידאו המיוחדים, שליוו את כל מהלך הבאנקעט.

ברכת המזון חגיגית חותמת את הארוע המרשים, שבהחלט ניתן לומר כי היה המוצלח ביותר שהיה אי פעם, האוכל היה משובח, השירות מעולה, הצוותים של ההפקה הבימוי התאורה הסאונד עשו את עבודתם כיאה, התזמורת הנעימה למופת, הנאומים היו מיוחדים ובלתי נשכחים, ר' משה שיחי' האיש והאגדה, המנחה של הבאנקעט היה במיטבו, השלוחים שיחיו היו חתני השמחה הראשיים, ופשוט ההרגשה שהזדחלה בלב בארבע שעות הבלתי נשכחות של הבאנקעט לשנת ה'תשע"ב, שהרבי היה כאן. הרבי האציל את ברכתו הקדושה להצלחת הארוע הזה, הארוע של קידוש שם שמים, הארוע של ההצלחה של כל שליח באופן פרטי ושל כל משפחת השלוחים באופן כללי, שהצלחתם היא בעצם ההצלחה של מילוי השליחות הקדושה של הרבי.

המשך ההתוועדות של הכינוס, מתקיים בשעה זו בשני מוקדים מרכזיים, בקומת הכניסה של 770, בזאל הקטן ומבואותיו, וכמו כן בלובי בבניין משרד השלוחים.

ב' בכסלו תשע"ב