ב"ה יום ראשון, כ"א אייר תשפ"ב | 22.05.22
הרב קוטלרסקי במסיבת העיתונאים
הרב קוטלרסקי במסיבת העיתונאים צילום: מאיר אלפסי
"חב"ד פועלת בכל העולם, גם במקומות שאסור לומר"

הרב משה קוטלרסקי, סיו"ר המרכז לעניני חינוך והרוח החיה בכינוס השלוחים, קיים מסיבת עיתונאים מיוחדת לאנשי התקשורת שהגיעו מישראל, לכבוד המעמד המיוחד ● איך מתמודדים השלוחים עם בעיות חינוך הילדים? כמה עולה הכינוס? מהם האתגרים המיוחדים של תשע"ב ומאיפה שואבים השלוחים את הכוח? ● על אלו ועוד שורת שאלות, השיב הרב קוטלרסקי בראיון מיוחד
צוות שטורעם בכינוס השלוחים העולמי

הרב משה קוטלרסקי, סיו"ר המרכז לעניני חינוך והרוח החיה בכינוס השלוחים, קיים מסיבת עיתונאים מיוחדת לאנשי התקשורת שהגיעו מישראל, לכבוד המעמד המיוחד.

לאחר שורת שאלות ותשובות שנשמעו בצורה מסודרת, התפנה הרב קוטלרסקי לחלוק עם העיתונאים חוויות מביקורו בקונגו, אפריקה. "היה מעניין לראות את כל בכירי הממשל באפריקה רוקדים ריקוד חסידי באירוע לכבודו של שליח חב"ד במדינה, הנשיא עצמו היה אמור להגיע, באותו יום הוא צלצל במיוחד להגיד מזל טוב".

"אנחנו נמצאים בכל המדינות באפריקה, אסיה, מדינות ערב, גם במדינות המכונות מדינות אויב", אמר הרב קוטלרסקי במענה לשאלת אחד העיתונאים, "יש דברים שאינני יכול להגיד ואסור לי להגיד".

על הפעילות החב"דית בשנה החולפת אמר הרב קוטלרסקי: "בשנה האחרונה יצאו יותר משמונה מאות זוגות שלוחים בעולם לתקופות קצרות, למרכז שליחות".

במענה לשאלה מהם האתגרים המיוחדים בכינוס השנה, הוא השיב: "ישנם אתגרים רבים. המצב הכלכלי הקשה השורר בעולם. המצב הבטחוני בארץ הקודש. האבטחה של שלוחי חב"ד בעולם, מאז הפיגוע במומבאיי שהשבוע ימלאו לו שלוש שנים, אנו עוסקים בכך הרבה".

ומהי הדרך של חב"ד להתמודד עם חינוך הילדים? "אני לא מכיר שליח אחד שחזר משליחותו בגלל חינוך ילדים. יש לשלוחים את ברכתו של הרבי, ובאופן פרטי אנו מפעילים תוכניות מיוחדות עבור ילדי השלוחים המעניקות להם את כל אפשרויות הלימוד בדרכים הטכנולוגיות הטובות ביותר".

וכמה כסף עלה הכינוס? הרב קוטלרסקי מסרב לענות באופן ישיר לשאלה אך אומר: "תחשב לבד שלהאכיל אלפי שלוחים, שלוש פעמים ביום, מיום רביעי ועד יום שני, זה לא מעט. מלבד עלויות הבאנקעט, האבטחה והאדמיניסטרציה. אנו עושים הכל כדי שהשליח ירגיש טוב. זו הפעם היחידה בשנה שהוא לא מארח שלושים או ארבעים איש בביתו, אלא יכול לשבת בשלווה ולהרגיש חלק ממשפחה אחת גדולה".

בסיום המפגש מבקש הרב קוטלרסקי להדגיש שוב ושוב, "ההצלחה של מפעל השליחות היא הודות לדבר אחד בלבד: ההשפעה מהתורה של הרבי. הדוגמא שהרבי השאיר לנו. לאורו בלבד אנו הולכים".

ב' בכסלו תשע"ב