ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
הרב קרינסקי הערב, ברקע: ספר השלוחים על שולחן הרבי
הרב קרינסקי הערב, ברקע: ספר השלוחים על שולחן הרבי צילום: מאיר אלפסי
הודעה דרמטית: הוצאה מחדש של 'ספר השלוחים'

בפתיחתו של המושב המרכזי במוצאי שבת כינוס השלוחים, בחר יו"ר המרכז לענייני חינוך, מזכירו של כ"ק אדמו"ר זי"ע הרב חיים יהודא שיחי' קרינסקי, לשתף את הקהל בהחלטה דרמטית והיסטורית שקבלו לאחרונה בהנהלת המל"ח ● השמחה הרבה של אלפי השלוחים שיצאו לשליחות מאז ה'תשנ"ב, בכך שיזכו להיכנס לדפי ההיסטוריה של שלוחי הרבי המתועדים עלי ספר הרקיעה שחקים ● הפרטים המלאים של ההחלטה ההיסטורית – רק בשטורעם
צוות שטורעם בכינוס השלוחים העולמי

ארבעת הכרכים המכובדים של אלבום 'ספר השלוחים' בהם רוכזו בשנת ה'תנש"א על פי הוראתו הישירה של הרבי, תמונותיהם של שלוחי הרבי בכל אתר ואתר, הם ובני משפחותיהם שיחיו, וגם תמונות הבניינים והמוסדות השונים בכל קצווי תבל, הם ספר יסוד וחובה בכל בית חב"די.

גם בחדרו הק' של הרבי, בעת שמיהרו המזכירים ואנשי בית רבי לסדר את החדר באופן בהול באותם רגעים נוראים של הארוע שקרה באהל הק' ביום כ"ז אד"ר ה'תשנ"ב, הושארו כרכים אלו שהיו תדיר על שולחנו הק' של הרבי, מחוסר יכולת לדחוף אותם במדפים בארונות הקיר, כך יצא שלאחר הסדר הנודע שערך הרבי בחדרו הק', אותו סדר שמיימי ומופלא שרק לימים הבינו אותו, נשארו כרכים אלו על השולחן, וכך הם מונחים עד עצם היום הזה.

*

בפתיחתו של המושב המרכזי של מוצאי שבת כינוס השלוחים, בחר הרב חיים יהודא שיחי' קרינסקי לבשר לקהל השלוחים שיחיו, את הבשורה המשמחת וההיסטורית, על כך שאי"ה בשנה זו, בה מלאו 20 שנה לכינוס השלוחים ה'תשנ"ב, שאז חולקו לפועל סדרת הספרים שיצאה לאור בזמנו, יקיימו את רצונו של הרבי.

הוא שיתף את הקהל בפרטי הדברים, איך נולדה היוזמה להוציא אלבום זה, ומה היו הוראות הרבי בנושא. אחת ההוראות היו להדפיס 'מילואים'. ואכן, לאחר שהודפסו שלושה כרכים עמוסים בפרטים ובתמונות של שלוחי הרבי בכל פינה ופינה, הודפס כרך רביעי, של אלו שמסיבות טכניות לא הודפסו בכרכים הקודמים.

"מאז ה'תשנ"ב, יצאו ב"ה עוד אלפי שלוחים, הם ובני ביתם שיחיו – אומר הרב קרינסקי בהתרגשות רבה – ובמלאות עשרים שנה לאותה הוראה של הרבי, הוחלט במרכז לענייני חינוך, לקיים את הוראת הרבי, ולהמשיך להדפיס את המילואים, ולצרף את כל השלוחים שיחיו מאז ועד היום לספר השלוחים".

*

בשלב ראשון, יישלחו לכל השלוחים פרטים מלאים איך יבוצע הרישום לספר השלוחים החדש, ואתר מיוחד ייפתח לשם כך, לשם יוכלו השלוחים לשלוח תמונות מעודכנות של משפחותיהם, ותמונות של המוסדות, בתי חב"ד, בתי ספר וכדומה.

במשך הזמן, יבדקו ויעדכנו את כל הפרטים, יאמתו אותם, ואז ימשיכו לשלב השני.

*

הבשורה הטובה, על כך שסוף סוף לאחרי כל כך הרבה שנים, בהם עולם השליחות התפתח בעשרת מונים ואף יותר, נוקטים יוזמה זו, התקבלה בתשואות רמות ביותר בקרב קהל השלוחים שישב במקום.

השאיפה של כל שליח, היא להכלל בספר השלוחים, שהיא התעודה הרשמית וההיסטורית על הזכות להכלל בלגיונו של מלך, באותה יחידה קרבית מיוחדת, אתה ועל ידה מבצע הרבי את רצונו הק' לתקן עולם במלכות ש-ד-י, ובקרוב ממש בגאולה השלימה.

שטורעם ימשיך לעקוב ולדווח על ההתפתחות של ביצוע החלטה דרמטית והיסטורית זו.

א' בכסלו תשע"ב