ב"ה מוצאי ש"ק, י"ט תשרי תשפ"ב | 25.09.21
תצלומים מהדרמה בשגרירות והמעקב בצמרת הישראלית
תצלומים מהדרמה בשגרירות והמעקב בצמרת הישראלית
לפני 33 שנה > הרבי ניבא את הכאוס במצרים ● מיוחד

פרשנים בגרוש יושבים כעת באולפנים ומנסים להציל מכבודם האבוד, על תחזיות 'הסכם שלום' עם מצרים המתנפצות אל מול המציאות ● במשך שעות על גבי שעות זעק הרבי על הסכנה מהסכם שכזה ● 13 השעות הסוערות בשגרירות בקהיר, בליל שבת, נגמרו עם חילוץ מאבטחים לפני לינץ', הטסת 80 דיפלומטים ובני משפחותיהם לארץ, שלושה הרוגים מצרים וכ-1,000 פצועים ● ועדיין יש שחוזרים ומדברים על 'כיבוד הסכמים', והתקשורת מצטטת אותם בהתלהבות, למרבה החרפה
כתב שטורעם

הסכם ה"שלום" הראשון שנחתם בין ישראל לבין מדינה שכינה, היה הסכם השלום עם מצרים, שכלל את החזרת השטחים של סיני לידי שלטון מצרי. החל משנת ה'תשל"ח התוועדות אחר התוועדות זעק הרבי בכאב רב, נגד 'הסכמי קעמפ-דייויד'. הרבי ראה בכך רעה חולה שתמיט אסון על עם ישראל בארץ ישראל.

בשנים שלאחר כ"ז אד"ר ה'תשנ"ב, ובמיוחד מאז החלו הסכמי אוסלו הארורים, שהיו המשך ישיר לאותם הסכמים, כיון שבעצם הם אלו שהמציאו את רעיון ה'אוטונומיה' לערביי יהודה שומרון ועזה, כשקולו של הרבי כבר לא נשמע לצערינו, והיו חסידי חב"ד שבים ומזכירים את דעתו של הרבי בגנות הסכמים מדיניים עם אויבים שכאלו, והסכנות הביטחוניות הנוראיות, עד לשפיכות דמים ממש, היו הספקנים מניפים את הקלף המנצח. הנה, היו אומרים, ראו איך מחזיק הסכם השלום עם מצרים, 'נכס אסטרטגי', היו מדגישים.

לנו כחסידי חב"ד אין ספק כלל כי דבריו של הרבי הם אמיתיים נצחיים, ונכונים בכל מצב, משום ש'תורת אמת' לא משתנית בעקבות אביב ערבי כזה או אחר, אך לכל אותם ספקנים למיניהם, דומה שהאירועים האחרונים, כאשר חולות סיני הפכו להיות בסיס הטרור הגדול ביותר באיזור.

ועל כולנה, האירועים ביממה האחרונה, שרק בנס, לא נגמרו בטבח ברברי של אלפי הערבים המשולהבים ביהודים שהיו נצורים בשגרירות ישראל בקהיר.

*

כדי לרענן את זכרונם של אלו שמעדיפים לשכוח את הדברים, נביא את דברי ההקדמה לסדרת הספרים 'קראתי ואין עונה' שמרכזים את דברות קודשו של הרבי נגד הסכמי 'שלום' עם מרצחים שפלים:

משך עשרות שנים, החל מהניצחון הגדול במלחמת ששת הימים, אז החלו להעלות את הרעיון הנורא של מסירת שטחי ארץ ישראל, כמעט ובכל התוועדות זעק הרבי לממשלת ישראל ולנוגעים בדבר לחדול מהדיבורים אודות מסירת שטחים. מעצם הדיבור — אמר הרבי — נגרמת סכנת-נפשות של ממש לתושבי ארץ ישראל. וזאת, משום שהערבים מפרשים את נכונות ארץ ישראל לנסיגה — ככניעה, דבר המתיר להם לפגוע ללא חשש ביהודים.

זעקתו של הרבי הופנתה בעיקר כלפי הנציגים הדתיים, שצריכים להיות אמונים על פסקי תורתנו הקדושה, אך נתנו יד למהלך הנורא של נסיגה מארץ ישראל. מה-גם, שבדרכים שונות, שכנעו את הרבנים וראשי הישיבות, שיתמכו גם הם ב"הסכמי השלום", וכך 'הרויחו' שלכאורה דעת התורה נתנה 'לגיטימציה' למסירת השטחים!

בשנת תשל"ח נפל דבר — נשיא מצרים נחת בארץ ישראל, ואף הופיע בכנסת, שם הביע את 'נכונותו' לבצע שלום עם מדינת ישראל.

בשעה שעם ישראל היה נתון בהתלהבות ובפנטזיית השלום, היחיד שזעק והתריע בכאב, ששום שלום לא יצמח מכך — היה הרבי. כמעט בכל התוועדות, ייחד הרבי פרק זמן נכבד לזעקה על מסירת כל השטחים האסטרטגיים ביותר לביטחון ישראל — לידי מצרים.

"כיצד יתכן לומר שישנו 'שלום' בה בשעה שצד אחד נותן ללא הרף, ואילו הצד השני אינו נותן מאומה?!" — זעק הרבי. "כשם שבנוגע לחולה צריך להתייעץ עם רופא — כך בנוגע לביטחון הארץ צריכים להתייעץ עם אנשי-בטחון!".

הרבי זעק בכאב, שמהסכם זה יצאו רק צרות צרורות לעם ישראל. אוטונומיה לערבים — קבע הרבי — תוביל למדינה פלסטינאית. נשק שיימסר לערבים — יופנה לעברינו. והמחבלים — לא רק שלא יחדלו מהפיגועים — אלא בראותם את רפיון הרוח, והפחד שיאחז את מדינת ישראל, ירימו ראש ויגבירו את הרציחות. והוסיף הרבי: שאפילו הנשיא סאדאת, שעמו נחתם ההסכם, מי יודע כמה זמן יחזיק בכיסאו — נבואה ברורה, שהתקיימה לאחר מכן ברצח סאדאת.

שלש שנים נמשכה הנסיגה בשלבים עד להשלמת "הסכם השלום". בהם ליוה הרבי בכאב נורא כל מהלך ומהלך בנסיגה. אך זעקתו הייתה כקול קורא במדבר — "קראתי ואין עונה"!!

שטח נרחב, חיוני ואסטרטגי, פי-שניים משטחה של ארץ ישראל כולה נמסר לידי מצרים: יישובים פורחים נעקרו, וכל שדות הנפט שבסיני, שיכלו לספק את תצרוכת הנפט של ישראל לעשרות שנים, הועברו כלאחר-יד לידי המצרים. אכן, כפי שניבא הרבי, ישראל רק נתנה, ואילו מצרים אינה נתנה מאומה!

רק לאחר הנסיגה המחפירה הבינו קברניטי המדינה את גודל הטעות שעשו, אך היה זה מאוחר מידי ואת הנעשה לא היה ניתן להשיב.

מספר שנים לאחר-מכן, כשהתגבר גל הפיגועים בארץ ישראל ע"י מחבלים, שחדרו מתחום לבנון, החליטה ממשלת ישראל על מבצע "שלום הגליל", במהלכו תטוהר לבנון ממחבלים. אך שוב, התוקף שאחז את מנהיגי המדינה בתחילת המבצע, נעלם כמה ימים לאחר פתיחתו. ה'פחד' ו'רגש הנחיתות' ממדינות העולם אחז אותם, ובמקום להקשיב לדעתם הברורה של אנשי הצבא, לסיים את המבצע במהירות, ולהחזיר את צה"ל מלבנון, התמהמהו בלחימה, וכך גרמו במישרין למאות קרבנות מיותרים.

במהלך כל המבצע זעק הרבי להקשיב לחוות-דעתם של אנשי הביטחון ולא לדעת ה'פוליטיקאים' וה'מדינאים'. הרבי קישר את טעויות המבצע הזה לטעויות שאירעו במלחמת יום-הכיפורים. גם אז, אף-על-פי שידעו בבירור שמצרים עומדת לפתוח במלחמה נגד ישראל, בכל זאת — בשל הפחד ממדינות העולם, הורו ראשי המדינה לא לגייס את כוחות המילואים. דבר שהביא לאחמ"כ לאלפי הרוגים שיכלו לחסוך את מותם!

וכמו אז — גם עתה — זעק הרבי לבל יקשיבו למדינאים, אלא יסיימו את המלחמה במהירות הכי אפשרית! אבל כמו בכל פעם לא הקשיבו לרבי, והתוצאות היו מרות!

מנהיגי מדינת ישראל לא למדו מטעויות העבר, וכל הזמן המשיכו במאמצים לתת ולמסור שטחים לערבים, עד-כדי הקמת אוטונומיה.

הפעם האחרונה בה זכינו לשמוע מהרבי את דבריו על שלימות הארץ, הייתה בחודש שבט תשנ"ב בעת ביקור שר התחבורה דאז מר משה קצב, הרבי החזיק את ידו במשך כעשרים דקות, וזעק בתוקף על כך שממשלת ישראל ממשיכה לדבר אודות נתינת אוטונומיה לערבים.

לצערינו הרב, לא הקשיבו לדברי הרבי ובשנת תשנ"ד, לבושת וחרפת עם ישראל ותורת ישראל בארץ ישראל, נחתם "הסכם שלום" עם גדול המרצחים מאז ומקדם, כשחלקים נרחבים מיהודה ושומרון נמסרים לרשותו, וכלי נשק רבים נמסרים לידו, בכדי ש"שוטריו" "ילחמו בטרור"!

מאז ועד היום נרצחו יהודים במספר חסר תקדים. הטרור התגבר למימדים מפלצתיים. המדינה ככלל הפכה לחזית, ותושבי יהודה ושומרון כפרט מהווים את קו-האש, אליו מופנה בעיקר הנשק שקיבל רב-המרצחים ימ"ש, המשרת את "שוטריו" בהתקפתם והשמדתם את העם היהודי היושב בציון.

כיום, כל המתבונן בשיחותיו הרבות של הרבי, ביחידויות ובמכתבים, נוכח לדעת שהרבי ניבא וכיוון לפרטי פרטים את התוצאות אותם אנו נושאים.

כיום, נוכחים כולם לדעת: הרבי צדק!!!

הספר נקרא בשם "קראתי ואין עונה" — חלק מן הפסוק הידוע בספר ישעיהו, פסוק המבטא את מאבקו הבלתי-נלאה של הרבי על שלימות הארץ, ואף לעתים הובא על-ידו בדברו על מסירת השטחים: "מדוע באתי ואין איש, קראתי ואין עונה, הקצור קצרה ידי מפדות"?!

זעקה שנותרה ללא מענה!!!

[מתוך המבוא לספרים 'קראתי ואין עונה' – אוסף שיחותיו של כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע על הסכנה שבמסירת שטחי ארץ ישראל, והסמוכים לה, לידי האויב].

י"ב באלול תשע"א
 
 
 
 
 
 
נתניהו צופה בדרמה דרך מצלמות האבטחה
נתניהו צופה בדרמה דרך מצלמות האבטחה
 
שלום בסימן שאלה. שער מעריב הבוקר
שלום בסימן שאלה. שער מעריב הבוקר