ב"ה ערב ש"ק, ז' תשרי תשפ"א | 25.09.20
הרב סודקביץ' עם הרב קוטלרסקי והשלוחים בתאילנד
הרב סודקביץ' עם הרב קוטלרסקי והשלוחים בתאילנד צילום: שטורעם
אסון גרעיני ביפן: הרב סודקביץ', זמנית בהונג קונג

יפן על סף אסון גרעיני: שליח חב"ד לטוקיו, הרב מנדי סודקביץ', נמלט להונג קונג, בשל הסכנה הגדולה השוררת ביפן. בשיחה עם אביו, הרב גרשון סודקביץ' הוא אישר את הדברים ואמר כי המצב ביפן כעת לא ברור וכי על פי הדיווחים, במקום יש אסון גרעיני שמוקדם עדיין לדעת את תוצאותיו
מערכת שטורעם

ביום השישי לאסון הצונאמי ביפן, עדיין מתקשים להתגבר במדינה על התקלות בתחנת הכוח הגרעינית פוקושימה דיאיצ'י. בממשלה ממשיכים להדגיש כי הקרינה אינה מהווה סכנה לחייהם של התושבים, אך בעתיד סכנת ההתכה עלולה לגרום לקרינה בכמויות גדולות.

לאחר שנמצאו תקלות בכורים 1 עד 4, דווח כי גם בכור ה-5 וה-6 נמצאה תקלה, טרם הוברר למה. בחברה הגרעינית הודיעו היום כי מאמצי הקירור נעשים בעיקר על הכור ה3 משם נפלטות כמויות קרינה גבוהות.

הרשויות היפניות ממשיכות להדגיש שאין כל סכנה עקב הקרינה שדלפה, אך בעולם, כך נראה, מתחילים יותר ויותר לפקפק בכך. מדינות רבות הורו לאזרחיהן לעזוב את יפן, בשל האסון הגרעיני שעלול להתרחש.

שליח חב"ד לטוקיו, הרב מנדי סודקביץ', נמלט להונג קונג, בשל הסכנה הגדולה השוררת ביפן. בשיחה עם אביו, הרב גרשון סודקביץ' הוא אישר את הדברים ואמר כי המצב ביפן כעת לא ברור וכי על פי הדיווחים, במקום יש אסון גרעיני שמוקדם עדיין לדעת את תוצאותיו.

הרב סודקביץ' מתארח כעת אצל שליח חב"ד בהונג קונג, ונוטל חלק בפעילות עם הקהילה היהודית. במקביל, רבים מהקהילה עומדים בקשר טלפוני הדוק עם הרב סודקביץ'.

י"א באדר ב' תשע"א