ב"ה יום חמישי, י"ז כסלו תשפ"א | 03.12.20
הרב הכט במהלך המסיבה
הרב הכט במהלך המסיבה צילום: שטורעם
רב הנסתר: רבה של אילת הופתע ביום הולדתו ■ גלריה

ראש עיריית אילת, מ"מ וסגניו, חברי מועצת העיר, יו"ר המועצה הדתית ועובדיה, אנשי משטרת ישראל, תעשיינים נכבדים ואישי ציבור, אנשי קהילת חב"ד ורבים מתושבי אילת הפתיעו באירוע רב רושם את רבה הראשי של העיר וקהילת חב"ד באילת הרב יוסף הכט לרגל יום הולדתו השישים ● בפנים: סיקור מלא וגלריית תמונות ממסיבת ההפתעה
כתב שטורעם
ראש עיריית אילת, מ"מ וסגניו, חברי מועצת העיר, יו"ר המועצה הדתית ועובדיה, אנשי משטרת ישראל, תעשיינים נכבדים ואישי ציבור, אנשי קהילת חב"ד ורבים מתושבי אילת הפתיעו באירוע רב רושם את רבה הראשי של העיר וקהילת חב"ד באילת הרב יוסף הכט לרגל יום הולדתו השישים.

על פי תכנית שנרקמה היטב הצליחו להביא את הרב לאולמי חצר המלך שלמה ולתדהמתו הרבה קיבלו את פניו בתשואות ידידיו הרבים שבאו והתכנסו לרגל יום הולדתו לכבד ולהוקיר את פועלו הגדול זה למעלה משלוש עשורים בהנהגתה הרוחנית של אילת והמחוז.

לאחר ההלם וההתרגשות הראשונית התיישב הקהל הגדול, סביב שולחנות ערוכים, לתכנית גדושה ומרגשת. 'טוב מראה עיניים' והקהל צופה תחילה בסרט וידיאו מרגש שהופק במיוחד לאירוע אודות הרב הכט החל מימי שבתו בשבת תחכמוני אצל הרבי ועד לימינו אלה.

בתום ההקרנה נוטל את שרביט ההנחיה מנהל בית חב"ד באילת הרב מנדי קליין ומזמין בזה אחר זה אישי ציבור וידידים לומר דברי ברכה: עמיתו של הרב הכט רב העיר הרב משה הדאיה בירך בחום וסיפר על עבודתם המשותפת כרבני העיר.

ראש העיר מר מאיר יצחק הלוי סיפר בתחילת דבריו על ישיבת מועצת העיר שהסתיימה מוקדם מהצפוי לאחר שחבריה האיצו בו במהלכה - "תכף מתחילה מסיבת ההפתעה של הרב" והוא כמובן מיהר לסיים.

בהמשך דבריו שיבח ראש העיר את פועלו הגדול של הרב הכט וציין את תרומתו הרבה לאילת ולתושביה "והכל מתוך הקרבה ומסירות עד אין קץ".

מר גדי כץ, שכיהן כראש העיר עת התמנה הרב הכט לתפקידו, העלה זכרונות מ'הרב הצעיר' והעיד על מינופה של יהדות אילת מעלה בעקבות בואו של הרב הכט לעיר, וראש העיר לשעבר מר רפי הוכמן סיפר על ההתרגשות שאפפה אותו כשבא לתת לרבי את תכניות הבניה של בית חב"ד באילת.

מפקד משטרת מרחב אילת מר משה כהן סיפר על הקשר הכמעט יום יומי שיש לו עם הרב הכט ועל עצותיו המחכימות שמועילות לו מאוד בתפקידו כמפקד המרחב, ועו"ד משה שיפמן העלה על נס את את הצלחתו מעוררת ההשתאות של הרבי לעורר בקרב שלוחיו את הצורך בביטול מציאותם כהגדרתו בשביל ה', תורת ישראל ועם ישראל.

בסיום החלק הרשמי של האירוע התיישב הקהל להתוועדות חסידית שנמשכה עד השעות הקטנות של הלילה.
י"ח בשבט תשע"א