ב"ה ערב ש"ק, י"ד ניסן תשע"ט | 19.04.19
הרב דיסקין חוגג הערב עם ראש העיר והרב מימון
הרב דיסקין חוגג הערב עם ראש העיר והרב מימון צילום: בלעדי
הרב דיסקין חגג את בחירתו לרב העיר ■ וידאו וגלריה

הרב חיים-שלמה דיסקין, שליחו של הרבי בעיר קרית-אתא, נבחר לפני שעה קלה לרבה הראשי של העיר קרית-אתא ברוב של 16 קולות ● כבר לפני יותר מחצי שנה נחשף בשטורעם כי בקרית אתא, נסגר הסכם וגובשו הבנות בין חב"ד לש"ס בנושא
כתב שטורעם

הרב חיים-שלמה דיסקין, שליחו של הרבי בעיר קרית-אתא, נבחר לפני שעה קלה לרבה הראשי של העיר קרית-אתא ברוב של 16 קולות.

כבר לפני יותר מחצי שנה נחשף בשטורעם כי בקרית אתא, גובשו הבנות בין חב"ד לש"ס, במסגרתו יגייס הרב שלמה חיים דיסקין את תמיכת ראש העיר במועמדתו של הרב הספרדי, ובמקביל, תסייע ש"ס לרב דיסקין להתמנות לרב האשכנזי של העיר.

לצדו של הרב דיסקין, כרבה הספרדי של העיר, נבחר הרב אליהו מימון, מי שזכה לתמיכתו של הגר"ש עמאר.

הרב דיסקין זוכה להערכה רבה בכל שכבות הציבור בעיר, לאחר שנים רבות של עשייה ברוכה בכל התחומים התורניים והיהודים בעיר. הוא גם זוכה לאמון בלתי מסויג בצמרת העירייה ובמיוחד אצל ראש העיר.

חשוב לציין כי כל המועמדים משכו את מועמדותם, אחד אחרי השני, כאשר ראו שהרב דיסקין ייבחר בכל מקרה, פה אחד ללא כל עוררין. כך שהרב דיסקין נבחר על ידי כל תושבי העיר, ללא יוצא מן הכלל.

בראיון בלעדי לשטורעם, עם בחירתו, אומר הרב דיסקין: "אני מאד שמח שהתהליך הסתיים בהצלחה. אין לי ספק כי זו חלק מהשליחות שלי. כאשר הרבי שלח אותי לקרית אתא, היה ברור לי שחלק מהעניין הוא להקים קהילה ולהמשיך גם לרבנות. הרבי כתב לי תשובה לפני שנים להמשיך את המבחנים בהיכל שלמה, ב"ה כעת מובן גם למה.

"אני שמח שהייתה כאן תמיכה במועמדתי מקיר לקיר. הייתה תמיכה מכל החוגים ומכל שכבות הציבור ואני מקווה שנוכל לעשות את השליחות כמו שצריך".

"כרגע בכוונתי להיכנס לתחומי הכשרות, העירובין והמקוואות, ללמוד את הנושא היטב ולעשות ככל שביכולתי כדי לקדם את נושאים אלו. אני מרגיש שזה יכול לתת תנופה גדולה לעיר.

"כחסיד חב"ד וכשליח אני מרגיש את האווירה החגיגית המיוחדת בעקבות הבחירה ואני מאחל לכל אחי השלוחים להגיע לזה גם כן".

מינויו של הרב דיסקין חותם מהלך ארוך, מורכב ומסובך שנרקם ונמשך במשך חודשים רבים, לו היו שותפים רבים וטובים, בהם גאב"ד מאקווא שליט"א, הרב שמעון אליטוב, חבר מועצת הרבנית הראשית, הרב יוסף יצחק אהרונוב יו"ר אגודת חסידי חב"ד, ר' מנחם גשייד ור' יוסי אליטוב.

הרב דיסקין מתמנה בעשור בו מינוי רבנים חדשים כרבני ערים הפך נדיר למדי. עם זאת מונו בו מספר רבנים חב"דיים, בהם הרב ישעיהו הרצל כרבה של נצרת עלית והרב משה הבלין כרבה של קרית גת.

רבנים חב"דיים נוספים המכהנים כרבני ערים הם הרב אליהו יוחנן גורארי' רבה של חולון, הרב יוסף העכט רבה של אילת והרב אלמליח, רבה של עתלית. שנים אשר כיהנו כרבני ערים והלכו לעולמם הם הרב לוי ביסטריצקי מצפת והרב בן ציון ליפסקר מערד.

לצפייה לחצו על כפתור ההפעלה או כאן

ט"ו בשבט תשע"א
 
 
 
 
הרב דיסקין, הערב
הרב דיסקין, הערב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי שעמדו מאחורי הבחירה: ר' ניסים אלקסלסי ור' מנחם גשייד
מי שעמדו מאחורי הבחירה: ר' ניסים אלקסלסי ור' מנחם גשייד