ב"ה יום רביעי, י"ב אדר תשפ"א | 24.02.21
הרב בוקובזה נושא דברים בהתוועדות חסידית. מימין: הרב ישר אדרעי
הרב בוקובזה נושא דברים בהתוועדות חסידית. מימין: הרב ישר אדרעי
השכן של הרב בוקובזה...

מול בית הרב בוקובזה, שוכן בית חב"ד בנתיבות, בראשות הרב ישר אדרעי, שמספר ל'שטורעם' על קשריהם החמים (ראיון)
י' רענן

בשכנות לביתו של המקובל הרב נתן בוקובזה זצ"ל, שהלך לעולמו במהלך השבת, שוכן בית חב"ד בראשותו של יבחלט"א הרב ישר אדרעי שליט"א, שליח חב"ד בנתיבות וחתנו של המקובל ה'באבא סאלי' זצוק"ל.

כשכנו של הרב בוקובזה, כמי שמפעיל את אחד ממוקדי חב"ד הפעילים ביותר באזור הדרום, וכחתנו של המקובל האלוקי הטמון בנתיבות - עיר שהפכה בעקבות כך לתל-פיות, עמד הרב אדרעי בקשר ידידות הדוקים עם הרב בוקובזה ע"ה.

הרב אדרעי מספר הערב ל'שטורעם' כי הרב בוקובזה אהב מאד את חב"ד והעריץ את הרבי. "הבית חב"ד נמצא באותו רחוב (בן גוריון) בו שוכן ביתו של הרב בוקובזה, כמעט מעבר לכביש", מספר הרב אדרעי, "לא פעם הזמנו אותו להשתתף באירועים ובהתוועדויות שארגן בית חב"ד והרב נענה בשמחה". 

"היו מספר פעמים שהרב בוקובזה ע"ה הנחה את ההתוועדות ונשא דברים. בי"ט כסלו האחרון, בו היה כבר במצב בריאותי קשה, הלכתי להזמין אותו כמו בכל פעם. הוא כמובן לא יכל להגיע, אך ביקש שנזכיר אותו לברכה בהתוועדות ושיגר ברכה למשתתפים".

"הרב בוקובזה העריך מאד את חב"ד ואת הרבי, תמיד שמח לתרום את חלקו באירועי חב"ד, ובכלל הוא היה אדם שכל כולו נתינה לזולת, כשמו כן הוא: נתן".

"הוא עזר ושימח יהודים רבים, יש לו אהדה גדולה בקהילה, וכן אצל יהודים רבים מכל הארץ. הוא היה אדם שפעל והפיץ יהדות כמו חסיד חב"ד, ולא הסתגר בתוך ד' אמותיו".

י' בניסן תשס"ו