ב"ה יום ראשון, כ"א אייר תשפ"ב | 22.05.22
מאה שערים, היום
מאה שערים, היום צילום: מאיר אלפסי, שטורעם
ההסתה נמשכת: פשקווילים נגד חב"ד בחוצות ירושלים

לא חלף שבוע מאז נתלו על קירות ירושלים כתבי פלסתר נגד "החסידים הלאומיים הכופרים בביאת משיח צדקנו", ושוב מנסים גורמים קיצוניים ללבות שנאה, דווקא בעיצומם של ימי ספירת העומר ● הפעם, אחרי שתקפו את קבוצת האברכים, חסידי פולין, ששבתו בכפר-חב"ד, הם מצאו מוקד אחר לניגוח: המשתתפים בשיעורי החסידות השונים
כתב שטורעם בירושלים

לא חלף שבוע מאז נתלו על קירות ירושלים כתבי פלסתר נגד "החסידים הלאומיים הכופרים בביאת משיח צדקנו", ושוב מנסים גורמים קיצוניים ללבות שנאה, דווקא בעיצומם של ימי ספירת העומר.

הפעם, אחרי שתקפו את קבוצת האברכים, חסידי פולין, ששבתו בכפר-חב"ד, הם מצאו מוקד אחר לניגוח: המשתתפים בשיעורי החסידות השונים שמתקיימים בריכוזים החרדיים, בארגון חסידי חב"ד. 

לא מדובר בפשקוויל מסורתי, אלא בציטוט מתוך נאום שנאמר בבית-הכנסת שערי רמ"א בבית שמש.

לאחר דברי מוסר, מסביר הנואם את כוונתו: "כלפי מה הדברים אמורים: על שמועה לא טובה כי באה, אשר מתוכי מחננו ישנם אברכים ההולכים לשיעורים הנמסרים על-ידי משפיע של חב"ד, באמתלא שברצונם ללמוד אלוקות, ללמוד חסידות, סתרי דתורה".

כותבי הפשקוויל האנונימיים מדגישים ש"חב"ד הלכו עם הציונים בכל הפרצות, ונעשו כמוהם". הם מזהירים מפני התדרדרות ילדי הלומדים חסידות אצל חב"ד, "עד שאי אפשר יהיה להכירם". 

י"ג באייר תש"ע