ב"ה יום שלישי, ו' תמוז תשע"ח | 19.06.18
מעמד ההצדעה, הלילה
מעמד ההצדעה, הלילה צילום: שעיה כץ, שטורעם
נחתם שידור חי מהמעמד המרכזי של כנס רבני ישראל

שורה ארוכה של רבנים ואישי ציבור משתתפים היום ב"וועידה השנתית של רבני ישראל" - מעמד מרשים ובלתי נשכח לכבודה של תורה המתקיים היום, ערב ח"י אלול, במלון רמדה רנסאנס בירושלים ■ המעמד מתקיים בראשות הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר והוא החל הבוקר ונמשך אל תוך השעות הקטנות של הלילה
מערכת שטורעם

שורה ארוכה של רבנים ואישי ציבור משתתפים היום ב"וועידה השנתית של רבני ישראל" - מעמד מרשים ובלתי נשכח לכבודה של תורה המתקיים היום, ערב ח"י אלול, יום ההולדת של שני המאורות הגדולים, במלון רמדה רנסאנס בירושלים.

המעמד מתקיים בראשות הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר והוא החל הבוקר ונמשך אל תוך השעות הקטנות של הלילה. הוא כלל ארבעה מושבים, במהלכם התפלפלו הרבנים ועסקו בנושאים העומדים על פרק עולם הרבנות.

כעת החל ערב הצדעה חגיגי לרבנים במעמד שרים, חברי-כנסת, דיינים, רבני ערים, רבני קהילות וחברי מועצת הרבנות הראשית לישראל. את המעמד יכבד בנוכחותו ר' לוי לבייב, יו"ר איגוד הקהילות היהודיות בחבר-העמים וקונגרס יהדות בוכרה.

את האירוע מנחה הרב ניסים אלמליח, רב רשות שדות התעופה. האירוע החל באתנחתא מוסיקלית, ואז הוזמן המקובל הרה"צ רבי יורם אברג'ל לשאת דברי התעוררות. "רבינו הזקן מסר את נפשו והיה במאסר כמה פעמים, רק כדי להביא את העניין הזה של פנימיות התורה", הוא אומר וזוכה לתשואות.

מאוחר יותר נשא דברים הרב שמעון אליטוב, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל. אחר-כך הוקרנו דבריו של נשיא מועצת חכמי התורה, הגר"ע יוסף. "תעלה מעלה מעלה בעושר וכבוד. כל שתעשה, תצליח", ברך הגר"ע את ר' לוי לבייב, נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים שהתקבל דקות קודם לכן בתשואות.

הגר"ע הרעיף ברכות על המשתתפים ושיבח את יוזמת התכנסות הרבנים.

האורות כבים, ועל מסכי הענק מוקרן סרט מיוחד המספר את סיפור מפעל השליחות במדינות צפון אפריקה. בין לבין מספר הגאון הרב מאיר מזוז, ראש ישיבת כיסא רחמים בבני-ברק על קשריו עם השליח בטוניס, ועל התרשמותו ממפעל השליחות כולו.

ברגע השיא של המעמד המרשים, עולה לבמה נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר-העמים, ר' לוי לבייב, לשאת דברים. לבייב ציין כי לפני פחות משבועיים נסע למז'יבוז', לציון הבעל שם טוב, שהיום חל יום ההולדת שלו.

לבייב הרחיב על מפעל השליחות, ועל מסירות הנפש של השלוחים. הוא תיאר את שליחותו של רבי שלמה לייב אליעזרוב ע"ה, במצוות הרבי הרש"ב, שהחייתה את הקהילה בסמרקנד שבאוזבקיסטן, בעקבותיה התעוררו ושבו לכור מחצבתם אלפי נשמות.

המקובל האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירה נושא גם הוא דברים חמימים לבאי הכנס. הוא משבח את היוזמה וקורא לאחדות ישראל, בפרט לאור עומדנו בחודש אלול, ימי הרחמים והסליחות.

את דברי הסיכום של הוועידה נושא הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, מזכיר בי"ד רבני חב"ד באה"ק. מאוחר יותר, יושמעו שוב פרקי שירה וזמרה ויחולק שי אישי לכל משתתף.

מדובר במעמד היסטורי, ייחודי ומרגש, שיאחד יותר מחמש מאות רבנים, בשלהי שנת 'הקהל', סביב תורת החסידות והרבי. הכנס ההיסטורי, המתקיים ביוזמת מספר רבני חב"ד, נעשה בעיקר לציבור הרבנים הספרדים, לאור הקשר המיוחד והחביבות שהייתה לרבי לחיזוק הקשר עם רבני יהדות המזרח.

 האירוע החגיגי התקיים בארגונו של המפיק החב"די ר' שניאור פליישמן.

י"ח באלול תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולם האירועים ברמדה, הערב
אולם האירועים ברמדה, הערב | צילום: שעיה כץ, שטורעם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האירוע כעת
האירוע כעת | צילום: שעיה כץ, שטורעם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
10
1. שווה להיות רבנים...
י"ז באלול תשס"ט
2. יופי של אוכל
בטח גם טעים, ואיפה הרבנים?
י"ז באלול תשס"ט
3. הרב מויאל הצדיק!!
י"ז באלול תשס"ט
4. קידוש שם שמיים ברבים
י"ז באלול תשס"ט
5. לשטורעם
או שמראים השידור או שלא.
י"ז באלול תשס"ט
6. הודעה מחברת שרלייב
שרלייב העבירה את האירוע בשידור ישיר עד השעה 5 אח"כ האירוע הועבר לא ע"י שרלייב
י"ז באלול תשס"ט
7. מי הם הרבנים?
התבוננתי היטב בכל התמונות ולא זיהיתי אף רב מוכר וידוע מלבד הרבנים הבלין וירוסלבסקי. לפחות הייתם מציינים את שמותיהם.
י"ח באלול תשס"ט
8. חסרים לי כמה קבוצות של רבנים
 רבני חב"ד. רואים רק שלושה מחשובי רבני חב"ד: הרב ירוסלבסקי, הרב הבלין, הרב אליטוב. איפה רבני הערים החב"דיים, איפה הרבנים הספרדים החב"דיים.

י"ח באלול תשס"ט
9. ל -7
זה כל הרעיון, לאחד רבנים "אפורים" כביכול, שלא מכירים אותם רוב האנשים, אבל הם דומיננטים מאד בערים שלהם, ובקהילות שלהם.
י"ח באלול תשס"ט
10. המנחה
מי זה המנחה אני לא יודע אבל הוא היה חבל על הזמן !!!
י"ח באלול תשס"ט