ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
מתוועדים בצפת, אתמול
מתוועדים בצפת, אתמול צילום: ד.צ.ל
ג' תמוז בצפת ● דיווח ותמונות

צפו בצרור תמונות מהתוועדות יום ההילולא, ג' תמוז, שנערכה אמש בצפת בהשתתפות אברכים, תמימים וקהל רב
כתב שטורעם

מאות רבות מבני הקהילה התורנית בעיה"ק צפת ת"ו, גדשו עד אפס מקום את אולם "אשל בנימין" המפואר בעיר העתיקה ונטלו חלק בהתוועדות רבתית וסעודת מצוה, לרגל יום ההילולא הט"ו של הרבי זי"ע. ההתוועדות נערכה ע"י אגודת קריית חב"ד בצפת ומנהלה, השליח הראשי, הרב חיים קפלן, בחסותו האדיבה של כולל חב"ד, בראשות הרב שלום דוכמן.

ראש המדברים הי' האורח הדגול, הגה"ח רבי אליהו לנדא, מראשי ישיבת "תומכי תמימים" ליובאוויטש המרכזית בכפר חב"ד, שנשא משא מרתק, בנוי לתלפיות, סביב דמותו של בעל ההילולא. את המעמד כיבד בהשתתפותו, ידיד בית חיינו ומחשובי ממשיכי דרך הבעש"ט בדורנו, כ"ק האדמו"ר מלעלוב שליט"א, שנכח בהתוועדות שעה ארוכה ואף ברך את המשתתפים.

עוד נשאו דברים: רבה של צפת, הג"ר שמואל אליהו; רבם של חסידי צאנז בעיר, הג"ר דב זאב רייך; מרא דאתרא קדישא מירון הסמוך ונראה, הג"ר מאיר שטרן ושלוחי הרבי לצפת, הרב אהרון אליעזר צייטלין, מנהל רשת גני חב"ד והמשפיע הרב אלתר אליהו הכהן פרידמן, שחזר על תוכן המאמר "ואתה תצוה". את המעמד הנחה בטוב טעם, הרב שלום דובער הרצל, ר"י "צעירי השלוחים" ומשלוחי הרבי לראש-פינה.

בין גברא לגברא שוררו המשתתפים את ניגוניו המעוררים של בעל ההילולא, בניצוחם של בעלי-המנגנים, הרב ירמיהו זלמנוב והרב יעקב חיים יעקובוביץ’ בליווי פסנתרו של ר' בערל סוקולוביץ'. במרכז התוכנית, צפו המשתתפים במראות קודש מיוחדים מבעל ההילולא, שמעו מדברות קדשו ונוכחו בו ברגעי דבקות, בסימן 'אינה דומה שמיעה לראייה'.

את המעמד כבדו בהשתתפותם: כ"ק האדמו"ר מנדבורנא-באניא; דיין העיר, הג"ר חיים בזק; ראש כולל צאנז, הג"ר ישראל חיים הורביץ; רבו של שדה אליעזר, הג"ר אמיר כץ ור"מ ישיבת מירון, הג"ר יעקב גרינגליק. שלוחי הרבי לצפת, מנהל סמינר "בית חנה", הרב יוסף יצחק חיטריק, שחלקו רב בהצלחת המעמד ומנהל בית חב"ד, הרב גבריאל מרזל. והשליח לחצור הגלילית, הרב ניסן מור-יוסף. עסקני הציבור, סגן ראש עיריית צפת ומחזיק תיק מנהל חרדי, הרב פנחס קאליך (אגו"י); חבר המועצה, הרב יום-טוב סבח (חב"ד) וחבר המועצה ומחזיק תיק רווחה, הרב שלמה צ'רבוניץ (אגו"י).

החלק הרשמי תם בחלוקת תשורה – גיליון "מעיינותיך" באדיבות "תורת חב"ד לבני הישיבות" ומנהלו, הרב משה שילת ותקליטור "הרועה הנאמן", ממבחר הרצאותיו של הרב יחזקאל סופר על הרבי, תרומתו של הרב זאב ברנשטוק, מנהל "קול מבשר" והקהל הסב להתוועדות פנימית עם הגר"א לנדא, עד השעות הקטנות של הלילה.

על הכנת האירוע שקדו ר' בנימין בן-עמי ור' מנחם טרקסלר. יצויין כי במהלך ההתוועדות שיגרו רבים מהמשתתפים קוויטלך לציון הק', באמצעות מכשיר פקס שהוצב במקום.

רבנים ואישי ציבור נוספים שנבצר מהם להגיע למעמד, ראו לנכון להביע את צערם על כך, ביניהם בולט מכתבו של הג"ר אברהם דווידוביץ, רב העיר ראש-פינה, ששיגר למארגנים את השורות הבאות:

כב' הרבנים המארגנים שליט"א!

קבלו את ברכתי והוקרתי על עריכת ההתכנסות ביום הילולת הרבי זצוק"ל נבג"מ.

בכינוס זה המהווה מימושם של דברי חז"ל (מסכת כלה ו): "אמר רבא גדול שנתעסקו בשמואל, יותר מבמשה רבינו, דאילו במשה רבינו כתיב, ויבכו בני ישראל, ובשמואל כתיב, ויספדו לו כל ישראל, אפילו נשים ועבדים וקטנים. תנו רבנן, כינוס לצדיקים, הנאה להם והנאה לעולם".

בטוחני, כי התכנסות זו הינה חלק ממימוש "ויפוצו מעיונתיך חוצה" של האדמו"ר זצוק"ל לקירוב הגאולה השלמה במהרה בימינו ממש.

בברכת יישר כוחכם,

אברהם דוידוביץ

להתוועדות רבתית זו, קדם יום עיון שהוקדש למשנתו של הרבי, בישיבת ההסדר בצפת, במהלכו נשאו דברים ראש הישיבה, הג"ר אייל יעקובוביץ’ ורב העיר, הג"ר שמואל אליהו. תלמידי הישיבה גם קבלו את גיליון "מעיינותיך" והקובץ הנפלא "צור לבבי וחלקי", מתנת 'תורת חב"ד לבני הישיבות'.

ג' בתמוז תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
14
1. הלכבוש את המלכה עמי בבית
מי עוד דיבר חוץ מהרב אלי' לנדא, למה לא מדווחים?
ג' בתמוז תשס"ט
2. מרנין לראות .. יש צפתיים חבדניקים...
ג' בתמוז תשס"ט
3. למה ככ"כ בקיצור
השתתפו הרבנים הגאונים
האדמו"ר מנדבורנא צפת, הרב שטרן ממירון, הרב חיים הורביץ ראש כולל צאנז בצפת, ועוד
לנח"ר הרבי זי"ע
ג' בתמוז תשס"ט
4. כבוד האכסניא -
איזה ארגון עזר, מימן, אירח ודאג לקיומה של ההתוועדות?

מפרסמין עושי מצווה.
ג' בתמוז תשס"ט
5. ישר כח
יש לציין את הרה"ת חיים דוד וילהלם שיזם האירוע ו"אשם" בהצלחתו.

הייתי שם וחזיתי בקידוש שם חבד
ג' בתמוז תשס"ט
6. למה? מפלגים?
פילוג- לא לפלג את הקהילה בצפת

במשך שנים רבות יש אירוע אחד וכלום השתתפו בו כולל רב הקהילה הקודם והעכשווי.

די לפילוג. כן לאחדות.
ג' בתמוז תשס"ט
7. מי זה במזרח בתמונה מס' 2?
נראה שזה רבם של חסידי לעלוב בב"ב שליט"א. האמנם?
ג' בתמוז תשס"ט
8. למספר 6
יש פילוג בצפת! רק 15 שנה חלק מאנ"ש לא העיזו להתוועד לפי רוחם.... מפחד.סוף סוף כמו באירן הקול הדומם יוצא החוצה!!!סוף סוף היה אפשר לשבת בהתוועדות חסידית ולא להתבייש.סוף סוף עשו כבוד לרבי!!!חן חן למארגנים שתעלו מחיל לחיל ומוסיף והולך!!!

א' מאנ"ש צפת (ולא צפתי)
ג' בתמוז תשס"ט
9. קידוש שם חב"ד
כמה יפה! כמה נחמד!
הנחה את המעמד בטוב טעם הרב שלום דב הרצל שליט"א
ג' בתמוז תשס"ט
10. חבל שלא העזנו עד היום
חיינו סתם בפחד מפני פילוג.\
ב"ה ניסינו בפעם הראשונה והצלחנו לראות שיש חב"ד גם בצפת.
המלצה לחב"דניקים בקהילות אחרות - אל תתביישו, הרימו ראש והשמיעו קול ואל תתנו למשיחיסטים להשתיק אתכם בטטענות צבועות של אחדות ואהבת ישראל.
פעלו בחכמה, ארגנו התוועדויות עם רבנים תוכניים ותראו איך הרבי איתכם.
ד' בתמוז תשס"ט
11. אל תתגרו..
זכותנו המלאה להתוועד כאוות נפשנו ביום הגדול והקדוש יום ההילולא של הרבי נשיא דורנו זיע"א וכמו"כ להביא לעוד יהודים מחוגים אחרים את היום הזה ולהטעימם מדובשו של רבנו קוה"ק זיע"א.
אולם, יש לשמר את האופן היפה בו אירגנו את האירוע, בלא לנקר את עיני מישהו, פשוט ולענין. וחפץ ד' בידם הצליח (כנראה מהתמונות)
ובכן, הבה לא ניסחף להשתלח במישהו או במשהו, מה שאינו מביא תועלת כלל וכללל. והאמת והשלום אהבו.
ד' בתמוז תשס"ט
12. במקומות שלא מארגנים התוועדות יומא דהילולא
ברור שצריך לכבד את הרבי
ולארגנן
ויה"ר שבשנה הבאה כבר לא נצטרך לכל זה
משיח נאוו
ד' בתמוז תשס"ט
13. ל 4
כתוב בתחילת הקטע: בחסותו האדיבה של כולל חב"ד
ח' בתמוז תשס"ט
14. קידוש שם חב"ד אמיתי
בפרט בימים אלו, ימי הקיץ מגיעים לצפת ערה"ק אורחים חרדיים וזה הזמן לקדש שם חב"ד ובגדול.
ויה"ר ששנה הבאה כבר נתוועד כולם ביחד כפשוטו חב"ד ניקים-משיחיסטים ואנטים,"ונורמלים". ליטאים, חסידים מזרחיסטים (דרך אגב שימו לב לתמונה 2)
וכל כל כל היהודים ללא יוצא מן הכלל בהתוועדות הגדולה של מלך המשיח
ועוד לפני זה בעז"ה בי"ב י"ג תמוז ה'תשס"ט.
ח' בתמוז תשס"ט