ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
שער הקובץ המיוחד
שער הקובץ המיוחד צילום: שטורעם
"דיבר בקודשו": המתנה של תלמידי 'המרכזית' לרבי

מה דינו של "קטן שהגדיל" באמצע ימי ספירת העומר? מהי שיטתו הכללית של רבי עקיבא במשנת רבינו? כיצד נהג הרבי בהיותו אבל בעמידה לפני התיבה בפורים? את התשובות לכל אלו ולעוד רבות נוספות תמצאו בקובץ "דיבר בקדשו" שהוציאו תלמידי ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית כפר חב"ד כמתנה לרבי לקראת יום הבהיר י"א ניסן ■ וגם: מוסף מיוחד לקראת מעמד "ברכת החמה"
מערכת שטורעם

מה דינו של "קטן שהגדיל" באמצע ימי ספירת העומר? מהי שיטתו הכללית של רבי עקיבא במשנת רבינו? כיצד נהג הרבי בהיותו אבל בעמידה לפני התיבה בפורים? את התשובות לכל אלו ולעוד רבות נוספות תמצאו בקובץ "דיבר בקדשו" שהוציאו תלמידי ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית כפר חב"ד כמתנה לרבי לקראת יום הבהיר י"א ניסן.

שם הקובץ 'דיבר בקדשו' נלקח מפרקו החדש של הרבי, על פי המנהג לומר את פרק התהילים המתאים למספר שנותיו של הרבי, כאשר בי"א ניסן הבעל"ט מתחילים לומר פרק ק"ח. הקובץ חולק לשערים הנושאים את ספרי הרבי: לקוטי שיחות, ספר המאמרים, התוועדויות ושיחות קודש, רשימות, אגרות קודש, ביאורי תניא והגדה של פסח.

בפתח הקובץ נדפסו שני שיחות כ"ק אדמו"ר זי"ע: האחת – 'הדרן' למדני על סיום מסכת ראש השנה, בו מפליא רבינו לעשות בשזירת שיטותיהם הכלליות של רבן גמליאל וחכמים, והשניה – בקשר לי"א ניסן "יום מלכנו" – העוסקת בביאור ההבדל בין גדרו של "מלך" למהותו של "נשיא", בלשונות הזהב של הרמב"ם ורבינו הזקן.

בקובץ משתתפים רבני אנ"ש בארץ ובעולם: הרב לוי יצחק ראסקין, רב ומו"צ ליובאוויטש לונדון ומח"ס 'נתיבים בשדה השליחות', הרב יוסף שמחה גינזבורג רב אזורי עומר, וכן הרבנים החסידים: הרב יהושע מונדשיין, הרב יששכר דוד קלויזנר והרב שמואל ביסטריצקי.

מוסף מיוחד: ברכת החמה

מוסף מיוחד לקובץ, הנדפס בסוף החוברת, הוא קונטרס "ברכת החמה", בו מתפרסם משאו הנפלא של הגאון החסיד ר' אליהו לנדא, מראשי הישיבה ומי שזכה להיות נוכח במעמד "ברכת החמה" האחרונה לע"ע במחיצת רבינו, בשנת תשמ"א.

בקונטרס המיוחד מבאר הרב לנדא בטוב טעם ודעת, בליווי איורים ותרשימים, את הסברו של הרבי בענין הנהגת "ברכת החמה" לפי שיטת האמורא שמואל, למרות שבדרך כלל אנו נוהגים כשיטת האמורא רב אדא.

הקובץ יוצא לאור במסגרת מערכת "הערות התמימים ואנ"ש" שעל-ידי תלמידי הישיבה העמלה במרץ רב על הוצאת הקבצים והכנתם לדפוס מידי חודש בחודשו, במשך חודשי החורף, והוא תשיעי למניין הקבצים שעוסקים בתורת הרבי בלבד, שיצאו לאור על-ידי תלמידי הישיבה.

אם יש לכם הערות על הקובץ הנדפס, ו/או חידושים וביאורים בכל מקצועות התורה תורה, הנכם מוזמנים לשולחם לכתובת המערכת: ת.ד. 28 כפר חב"ד, פקס: 039607370, או באמצעות הדוא"ל: heoreshatmimim@gmail.com.

ז' בניסן תשס"ט
 
 
הגב לכתבה

תגובות
4
1. ממש מדהים!!!
איך הם מצליחים כל חודש להוציא קובץ חדש
ז' בניסן תשס"ט
2. ל-1
כשלומדים, ובפרט כשלומדים באמת, אפשר להוציא גם שני קבצים בחודש..
עלו והצליחו! כל הכבוד!
ח' בניסן תשס"ט
3. גרם נחת רוח רב!!!
ת"ח ת"ח!!!
כל הכבוד! אהה ישיבה של הרבי והבחורים של הרבי!!!!!

תמשיכו כך וזה מה שיגרום שברכת החמה תיהיה עם הרבי בגוף גשמי!!!

שליח מהדרום
(כעת יש לי מה לתת למקורבים שלי...)
ח' בניסן תשס"ט
4. קובץ גדול ונפלא
חבל שלא מקבלים את כל הקבצים שלהם בקראון הייטס או באוהל
לתשומת לב המערכת
(ובפרט שמופיעים שם קבצים אחרים וד"ל)
י"ב בניסן תשס"ט