ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
פיילין נושאת דברים
פיילין נושאת דברים צילום: שטורעם
שרה פיילין באירוע המרכזי של חב"ד אלסקה ● גלריה

המושלת של אלסקה שרה פיילין הדליקה נר לזכרם של השלוחים הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד, באירוע חנוכה מרכזי של חב"ד באלסקה שאורגן ע"י שלוחי הרבי הרב יוסף יצחק ואסתר גרינברג
מערכת שטורעם בארה"ב

המושלת של אלסקה שרה פיילין הדליקה נר לזכרם של השלוחים הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד, באירוע חנוכה מרכזי של חב"ד באלסקה שאורגן ע"י שלוחי הרבי הרב יוסף יצחק ואסתר גרינברג.

יותר מ-600 איש השתתפו בפסטיבל אמנויות חנוכה השנתי של חב"ד באלסקה שעמד השנה בסימן של הוספה באור ובמעשי חסד כתשובה לאירוע במומבאי. בנוסף לחנוכית הקרח המסורתית הודלקה השנה גם חנוכיה שעוצבה מקופסאות שימורים שיחולקו לנזקקים כאות להוספה בצדקה וחסד.

בנוסף להדלקת נרות חנוכה, הודלקו גם נרות זכרון לזכרם של קדושי מומבאי הי"ד. באירוע נכחו המושלת גב' שרה פיילין, ראש העיר הזמני של אנקרעדז מר מעט קליימען, ודובר בית הנבחרים של אלסקה מר ג'אהן העריס.

המושלת שרה פיילין הביאה את תנחומי מדינת אלסקה לעם היהודי ולתנועת חב"ד ושלוחי הרבי, ודיברה בנחרצות על ההזדהות החזקה של אלסקה וארה"ב עם הסבל של העם היהודי וישראל מהטרור, ועל הידידות העמוקה שבין שתי המדינות. הדובר מר ג'אהן העריס הודה למושלת על המענק מהמדינה לרכישת הבנין עבור המוזיאון היהודי.

חנוכית הקרח הענקית הודלקה ע"י הנגיד מר ג'ערי גרין, כאות הוקרה על תמיכתו החשובה ברכישת הקמפוס החדש של חב"ד באלסקה. חנוכית השימורים הודלקה ע"י הנגידים דוד ושאני גרין.

תלמידי בית הספר היהודי הגישו תיאטרון חנוכה מבדח, והתלמידים מהגן ילדים צעדו בתהלוכת אורות לצלילי מוזיקת חנוכה.

פסטיבל אמנויות חנוכה השנתית של חב"ד באלסקה כוללת פעילויות לכל המשפחה כמו: חנוכית שוקולד ענקית,משחקים מתנפחים לילדים, חנות מתנות יודיאקה, דוכני פלאפל ואוכל ישראלי ועוד, ומהווה האירוע היהודי הגדול ביותר במדינה, ומקבל כיסוי תקשורתי רחב בכל אלסקה.

ה' בטבת תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
5
1. רגע אני רוצה להבין
ידידי ר' יוסקה גרינברג המקושר שם דמוי חנוכיה [מלבד החנוכיה הכחולה] בשביל שגם נשים וגויים ידליקו ולא ישימו לב ש'רק יהודים גברים מדליקים'?

ר' יוסקה לא מתאים לך
ואיפהתמונה של הרבי?
אה?
כל ההתוועדויות הלוהטות שלנו בקבוצה על רבי רבי רבי....
אייי איי אייי
נשברתי
ה' בטבת תשס"ט
2. מדובר בנרות לזכר הקדושים לא נרות חנוכה,
אתה יכול להרגע....
ה' בטבת תשס"ט
3. לשרה מזל טוב להולדת הנכדה
ה' בטבת תשס"ט
4. ואל יבוש מפני המעליגים
מאך פרייליך די אידן וואס שטארק אין גלות
ה' בטבת תשס"ט
5. שימו לב
רק בשטורעם כ"כ מגוון
תמונה של שרה פיילין מיד אחרי תמונה של האדמו"ר מגור

העיקר שלא משעמם
ה' בטבת תשס"ט