ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
מפעילות הארגונים במהלך החג
מפעילות הארגונים במהלך החג צילום: שטורעם
ב'אלף' זכרו את כולם בחנוכה, גם את האסירים

מבצעי חנוכה של 'אלף' ו'אלף פרידום', בראשות השליח הרב לוי קנלסקי, הביאו את אור החג לאלפי זקנים, אסירים, חולים וחיילים יהודיים ברחבי אירופה ולבני משפחותיהם ■ אלפי סופגניות הגיעו ליעדן ■ אלפי חנוכיות וחוברות על חנוכה חולקו במאות מוסדות באירופה
מערכת שטורעם

ארגון הרווחה האירופאי 'אלף' וארגון הבת 'אלף-פרידום' מסכמים בסיפוק את 'מבצע חנוכה': עשרות רבנים ומתנדבים ביקרו בבתי האבות, בתי הכלא, בתי החולים, ומחנות הצבא ברחבי אירופה בשמונת ימי החג, הדליקו נרות חנוכה עם היהודים, חילקו חוברות על החג והסבירו את מהותו, חילקו סופגניות ולביבות, רקדו ושרו, שימחו אלפי יהודים והפיחו בהם תקווה. עד כדי כך הגיעה השמחה, שבמוסדות רבים גם הסגל הצטרף לריקודים והודה בחום למתנדבים.

מבצע נוגע ללב, נערך בימי החג גם בנושא הקשר הישיר בין האסירים ובין בני משפחותיהם ובעיקר ילדיהם:

אלפי ילדים זכו לשוחח בימי החג עם אבותיהם או אמותיהם השוהים בכלא - לא אחת לאחר תקופה ממושכת שבמהלכה לא שמעו את קולם. הדבר נתאפשר, לאחר שנסתבר לפעילי הארגון כי אסירים יהודים רבים הוציאו את כל המזומנים שעמדו לרשותם ואין באפשרותם להתקשר אל מחוץ לכלא בטלפונים הציבוריים, אם במטבעות ואם בכרטיסי חיוג.

אין שמחת חג אמיתית במנותק מבני משפחה וילדים - ופעילי 'אלף פרידום' נרתמו לעניין. לקראת החג, חילקו לאסירים היהודים כרטיסי חיוג רבי-שיחות, שאפשרו להם לשוחח עם ילדיהם ובני משפחותיהם בלא לחשוש מקטיעת שיחה בשל פגות הכרטיס.

בארגון הרווחה האירופאי 'אלף' בראשות הרב לוי קנלסקי לא נחים וכבר מתכוננים לחג הבא - חג הפורים - בסדרת מבצעים.

בעז"ה פרטים נוספים בימים הקרובים.

ד' בטבת תשס"ט