ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
ממשיכים להפיץ את האור בחמלניצקי ● סקירה ותמונות

הרב יהושע ומנוחי רסקין קיימו גם השנה פעילות חנוכה מאסיבית בעיר. ביום ראשון של חנוכה התאספו כ-150 מיהודי העיר ילדים והורים, צעירים וצעירות במסעדה גדולה וחגגו את החג ע"י חידונים ומשחקי חנוכה שארגנה השליחה, וכמובן הדלקת החנוכייה ע"י הרב רסקין
מערכת שטורעם

הרב יהושע ומנוחי רסקין קיימו גם השנה פעילות חנוכה מאסיבית בעיר. ביום ראשון של חנוכה התאספו כ-150 מיהודי העיר ילדים והורים, צעירים וצעירות במסעדה גדולה וחגגו את החג ע"י חידונים ומשחקי חנוכה שארגנה השליחה, וכמובן הדלקת החנוכייה ע"י הרב רסקין.

הרב רסקין הזמין את היהודים לקנות חנוכיות במקום ולהכניס לביתם את האור. ביום שלישי ארגנו השליחים כינוס חנוכה למבוגרים.

ביום שישי הזמינה השליחה את נשות הקהילה אליה הביתה לחגוג חנוכה עם הדלקת נרות וכמובן סעודת שבת. השליחה סיפרה להן על הזוג הולצברג הי"ד ממומביי ונשים רבות קיבלו על עצמן להדליק נרות שבת.

מלבד זאת, בכל יום ויום התקיימה הדלקת חנוכייה וחלוקת סופגניות. וכן ערכו השליחים ביקורי בית בבתי היהודים.

אפיזודה מרגשת הייתה כשבמוצאי שבת הגיעו כמה משפחות לחגוג בביתם של השליחים. ילדה אחת קטנה מהמשפחות אמרה בתמימות: "גם אבא שלי מדליק כל יום חנוכייה לא ידעתי שגם הוא ראבין… (רב)".

הרב רסקין מספר שכיום יש להם קשר אישי עם רוב יהודי העיר. "אני מאמין בעבודה אישית אנחנו עובדים אחד על אחד אין כמעט משפחה בעיר שלא התארחה אצלנו בשבת. וכן חשוב מאד גם להחזיר להם ביקור בביתם כך יוצרים קשרים אישיים וחמים… וכל יהודי מתקרב ליהדות בקצב שלו...".

ג' בטבת תשס"ט
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
3
1. השלוחים משפחת רסקין
אלו והצליחו
ד' בטבת תשס"ט
2. מה עם שם העיר?
האם פועלים לשינוי שם העיר הקרויה על שם הצורר ימ"ש?
ד' בטבת תשס"ט
3. מנוחי,
הרבה הצלחה!!! עוקבת אחרי פעולותיכם ומחזיקה לך אצבעות...
ד' בטבת תשס"ט