ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
השליח הרב יעקובוב ויהודי הקהילה
השליח הרב יעקובוב ויהודי הקהילה צילום: שטורעם
קרסניה סלאבודה: שנה רביעית של חנוכה מואר

תודות למשפחת רוהר, זו השנה הרביעית ששליח הרבי בקראסניה סלובודה הרב יונה יעקובוב חוגג את חג החנוכה עם יהודי ההרים בשכונה. כמו בשנה שעברה גם השנה הוא הציב חנוכייה ציבורית וזיכה את אנשי קהילתו במצוות ההדלקה ■ 50 בחורי סטארס בגילאי 16-28 זכו להדליק נרות חנוכה בזמן השיעור והביעו תקווה שהפרויקט ימשיך וביתר שאת
מערכת שטורעם

תודות למשפחת רוהר, זו השנה הרביעית ששליח הרבי בקראסניה סלובודה הרב יונה יעקובוב חוגג את חג החנוכה עם יהודי ההרים בשכונה. כמו בשנה שעברה גם השנה הוא הציב חנוכייה ציבורית וזיכה את אנשי קהילתו במצוות ההדלקה.

ביום השביעי כובד בהדלקה קונסול ישראל שבאזרביג'אן מר מיכאל ברקן. רעיית הקונסול גב' רימה ברקן יחד עם פעילי המרכז לתרבות של הסוכנות היהודית הנעימו את המעמד בשירי החג ואף כיבדו את תושבי השכונה במופע חנוכה מרהיב שהתקיים במרכז התרבות בעיר קובה למחרת.

בגן הילדים המנוהל ע"י אשת השליח – הרבנית חי'ה יעקובוב וממומן בכספי הנגיד ר' לוי לבייב זו השנה הרביעית, חגגו גם כן את שמונת ימי החנוכה. יעקובוב שוחחה עם הילדים על נושא החג, הדליקה עמם נרות חנוכה בשמן זית אמיתי. לכל אחד מ-60 ילדי הגן חולקה חנוכייה של איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים.

יש לציין כי חרף המצב הכלכלי העולמי ממשיכים הנגידים ר' לוי לבייב ור' אלי הורן לממן את פרויקט סטארס זו השנה השלישית. בזכותם 50 בחורי סטארס בגילאי 16-28 זכו להדליק נרות חנוכה בזמן השיעור והביעו תקווה שהפרויקט ימשיך וביתר שאת.

ג' בטבת תשס"ט