ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
אור החנוכה בהולנד
אור החנוכה בהולנד צילום: שטורעם
אור החנוכה בהולנד ● גלריה וסקירה

מאירים את העולם: אור החנוכה לא פסח על שום מדינה, גם לא על הולנד. ● שלוחי חב"ד הפזורים ברחבי הערים האירו את אור החנוכה במסיבות מרכזיות בהשתתפות נכבדי ממשלת הולנד. ● גם הקניון הענק של אמסטרדם לא קופח, והודלק בו מדי יום בהשתתפות מאות איש.
יוסי עזרא, שליח שטורעם להולנד
חב"ד הולנד חייה ותוססת. עד לפני מספר שנים, חנוכייה ברחוב ובוודאי מוזיקה חסידית קולנית היית מופרכת לחלוטין, אך היום, מופרך לא לראות את אור החנוכה בכל פינה ומרכז ציבורי ברחבי הולנד. בבתי חב"ד הממוקמים בערים השונות הזמן צפוף בין עוד הדלקה מרכזית למסיבת חנוכה לתושבי המקום.

כמו מקומות רבים בעולם, גם בהולנד בתי חב"ד הם הקרן אור המרכזי לקהילה המקומית, החל מהקמת החיידר המקומי שהחל לפני שנים, עד לניהול הפעילות הכללית במשך השנה, ליל הסדר מרכזי, שמחת בית השואבה ושיעורי תורה וכינוסים שונים במשך השנה. למרות המרחק בין בתי חב"ד בערים השונות, האחדות והקשר המיוחד בין השלוחים היא גולת הכותרת.

הפעילות מסודרת ומתואמת עם אנשי הממשל השונים שנמצאים בקשר הדוק עם השלוחים, חב"ד הולנד מעורבים כיום בכל הקשור ליהדות ודת ברחבי המדינה, הן באוכל כשר בבית החולים הגדול 'סיני', שם נערכה הדלקה מדי יום ע"י השליח הפועל במקום הרב דניאל ואן פראך יחד עם הרב יעקב זייקאבס, הפועל גם ברחבי אמספורט.

כמידי שנה נערכה הדלקה מרכזית בקניון הגדול של העיר אמסטרדם, הפוקדים אותו מדי יום מאות הולנדים ותיירים. ההדלקה נערכה ע"י השליח הרב צבי שפירא.

הדלקה נוספת שהותירה רושם רב, הייתה בכיכר המרכזית 'דאם' זאת הממוקמת במרכז העיר אמסטרדם, שם כובד בהדלקת החנוכייה, ראש העיר אמסטרדם היהודי, מר ג'וב כהן, בהדלקה השתתפו למעלה מאלף איש, והיא מאורגנת ע"י בית חב"ד בהנהלת הרב מנחם עווערס.

בשנים האחרונות גם בית המדרש הכללי הגדול 'עץ החיים' הפועל באמסטרדם, מנוהל ע"י חב"ד בתיאום עם ראשי הקהילה ומתקיימים בו בין השאר גם שיעורי תניא, התוועדויות מרכזיות, ופעילויות שונות לילדי המקום, גם מסיבת חנוכה לצד הדלקת נרות התקיימה לילדי הקהילה היהודית ההולנדית.

ב' בטבת תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
5
1. yahserkoiach
derech agav, bet refu'ah!...
ג' בטבת תשס"ט
2. נראים שלוחים נחמדים
כל הכבוד!!
נשמע טוב
ג' בטבת תשס"ט
3. מי הילדים???
ג' בטבת תשס"ט
4. Le#3
Hayeledim hem shel Hashliach Tzvi Spiro BeAmsterdam.
ג' בטבת תשס"ט
5. מה קורה בפסח?
האם יש פעילויות בחג הפסח ,והיכן?
י"א בשבט תשס"ט