ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
חב"ד מודיעין עלית התכנסה לזכר הקדושים הי"ד

קהילת חב"ד במודיעין עילית ציינה את האבל הקשה עם הירצחם של הקדושים הר' גבריאל הולצברג הי"ד ואשתו מרת רבקה הולצברג הי"ד, במתקפת הטרור הרצחנית שאירעה ב"בית חב"ד" במומביי שבהודו ■ באירוע נכחו שלוחי חב"ד ומכריו של הרב הולצברג מכל רחבי האזור
מערכת שטורעם

קהילת חב"ד במודיעין עילית ציינה את האבל הקשה עם הירצחם של הקדושים הרב גבריאל הולצברג הי"ד ואשתו מרת רבקה הולצברג הי"ד, במתקפת הטרור הרצחנית שאירעה ב"בית חב"ד" במומביי שבהודו.

במוצ"ש התאספו בני הקהילה בבית המדרש החדש בקריה החסידית בברכפלד, להתוועדות והספד על המקרה הקשה, בו נרצחו בדם קר ארבעה יהודים נוספים הי"ד.

התברר רבים מבני הקהילה מכירים מקרוב את הרב הולצברג הי"ד, ומשתתפי הכינוס ישבו כפופי ראש, תוך נשיאת דברי הספד, העלאת עובדות וזכרונות מהעבר הלא רחוק, בהם השתקפה דמותו המיוחדת של הרב גבריאל הי"ד, שיחד עם זוגתו הי"ד פעלו רבות להפצת אור התורה והחסידות בקרב רחוקים במסירות נפש ממש.

להתוועדות המיוחדת הוזמנו ובאו כל שלוחי חב"ד הפועלים באיזור יישובי מודיעין והסביבה, ביניהם: שליח חב"ד בעיר מודיעין הרב סלונים, שליח חב"ד בכפר אורנים הרב סגל, שליח חב"ד בנחליאל, בבית אריה, בטלמון ונילי. המשתתפים קיבלו על עצמם להתעורר בתשובה ולחזק את הפעילות התורנית במקום ובכל האיזור.

קהילת חב"ד באחוזת ברכפלד זוכה להתפתחות רבה, וזאת עם חנוכת בית הכנסת החדש והנרחב הפועל במבנה של קבע בקריה החסידית ברח' רשב"י 21. במקום מתקיים כולל מרכזי לעשרות אברכים יר"ש, בו אף נערכים תפילות יומיומיות, בימי שבת וחג, שיעורים קבועים, כינוסים והתוועדויות ועוד, כשעל הפעילות העניפה עומד הרב מרדכי קניג שליח חב"ד במודיעין עילית.

באחרונה הוקם במקום "הספרייה החסידית של מודיעין עילית", בהשקעה אדירה וברמה גבוהה במיוחד. אלפי ספרים חסידיים מוצאים שם מקום של כבוד ורבים מבני הקהילות החסידיות ומקרב כלל תושבי העיר משתמשים בזה לרוב. מראשי הקהילה נמסר על כך שבקרוב מתוכנן מעמד חנוכת הבית לספרייה החסידית הענקית שפתחה שעריה בתקופה האחרונה.

י"ב בכסלו תשס"ט
הגב לכתבה

תגובות
1
1. התמונה שייכת להתוועדות בחנוכת הספריה
כינוס האבל היה שבוע קודם במוצ"ש פר' תולדות
חנוכת הספריה היה במוצ"ש פר' ויצא
י"ג בכסלו תשס"ט