ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
שרת החוץ לבני. שוחחה עם המשפחות השכולות
שרת החוץ לבני. שוחחה עם המשפחות השכולות
האבלים לשרת החוץ: בואי לעצרת חנוכה במומבאי

המשפחה מצידה הביעה הערכה עמוקה לפועלו של משרד החוץ בכל הקשור לטיפול באירוע. המשפחה הודתה לשרת החוץ ולמדינת ישראל על הטיפול המיוחד לאחר האסון, בפרט בעניינים האישיים שהיו דרושים בעקבות המקרה הטראגי
מערכת שטורעם

בלעדי לשטורעם: שרת החוץ ציפי ליבני, הייתה אמורה להשתתף היום בביקור תנחומים בבית משפחת רוזנברג בעפולה, שם יושבים הורי השלוחים שנרצחו במומבאי הרב גבריאל ורבקה הולצברג הי"ד, הרב שמעון ורעייתו רוזנברג והרב נחמן ורעייתו הולצברג.

בעקבות התפתחויות מדיניות דחופות, נמנע מהשרה להגיע לבית המשפחה והיא קיימה שיחת טלפון נרגשת, הלילה, עם בני המשפחה. "השרה באה לחזק ומצאה את עצמה מחוזקת", סיפר לשטורעם דובר שרת החוץ.

שרת החוץ הדגישה בפני המשפחה את החשיבות האדירה שהיא רואה, כשרת החוץ, בפעילות בתי חב"ד בעולם בכלל, ובסיפורים ששמעה ממה שארע בבית חב"ד במומבאי בפרט. "זו פעילות שלא תסולא מפז, מדינת ישראל מעריכה מאד את השלוחים. לא צריך להיות אדם שומר תרי"ג מצוות כדי להעריך ולהוקיר את הפעילות הנפלאה הזו", אמרה שרת החוץ לבני המשפחה.

המשפחה מצידה הביעה הערכה עמוקה לפועלו של משרד החוץ בכל הקשור לטיפול באירוע והודתה לשרה ולמדינת ישראל על הטיפול המיוחד לאחר האסון, בפרט בעניינים האישיים שהיו דרושים בעקבות המקרה הטראגי.

מרבית תכניה של השיחה נותרו חסויים, בהיותם נושאים אישיים, אך לשטורעם נודע כי בני המשפחה סיפרו לשרת החוץ על אירוע גדול שהם עומדים לקיים בחג החנוכה במומבאי, בו הם מתכוונים להדליק את מנורת הבית חב"ד ולהצית בה את אש ואור היהדות כבימי קדם. בני המשפחה ביקשו משרת החוץ להשתתף כנציגת מדינת ישראל באירוע המכובד.

ממשרדה של שרת החוץ נמסר לשטורעם כי כעת לא ניתן להתחייב להשתתפות באירועים שיתקיימו עוד שבועיים אך הכוונה היא בהחלט להיות חלק מפעילות ההנצחה שיקיימו בני המשפחה לזכר השלוחים והנרצחים בפיגוע מתוך כוונה לשמור על קשר ארוך טווח.

י"א בכסלו תשס"ט
 
 
הגב לכתבה

תגובות
6
1. הכל טוב ויפה ומרגש
אבל למה צריך להעלות פה באתר כזה קדוש תמונה של אישה חילוניה באופן כה בולט?
י"א בכסלו תשס"ט
2. האם יש פיקוח רבני על האתר שלכם
האם למשל הרבנים שלכם מסתכלים על כאלה כתבות
י"א בכסלו תשס"ט
3. מצטרף ל-1
אבל למה צריך להעלות פה באתר כזה קדוש תמונה של אישה חילוניה באופן כה בולט?

צודק בכל מילה, נפרצו הגבולות לגמרי!!!
י"א בכסלו תשס"ט
4. היא טובה ליהודים????????????
י"א בכסלו תשס"ט
5. מצטרף לתגובו ת 3 2 1
אכן נפרצו הגבולות בתחום הזה. אינני מבטל את "קדושתו" של האתר,אך יש מקום לפקפק במידת הנהגתו החסידית....
נ.ב. אינני נמנה על המתנגדים לחבד, להפך אני אחד מתוך המחנה.
י"א בכסלו תשס"ט
6. אולי הגיע הזמן לעשות משהו רציני בנושא
כמו שמתאים לחסידים
י"ב בכסלו תשס"ט