ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
חשיפת שטורעם ב'משפחה', השבוע
חשיפת שטורעם ב'משפחה', השבוע צילום: אוריה תדמור, באדיבות 'משפחה'
מפגש האדמו"ר מגור והרב קוטלרסקי בעיתונות החרדית

"הרב קוטלרסקי, שנחשב לאחד האישים הקרובים ביותר לשליח חב"ד במומבאי, הודה על החיזוק שהעניק האדמו"ר לבני המשפחה כאשר הגיע לשדה תעופה בשעת לילה מאוחרת, שהה שם קרוב לשעה והשמיע דברי נחמה ועידוד לשלוחי חב"ד ולמשפחה הקרובה"
כתבי שטורעם

מפגשו המסקרו של יו"ר המרכז לענייני חינוך, הרב משה קוטלרסקי עם כ"ק האדמו"ר מגור השבוע, שפרטיו נחשפו בשטורעם פורסמו בעיתונות החרדית.

ב'משפחה' נכתב: בשעת לילה מאוחרת של יום שלישי האחרון, לאחר קבורת הקדושים שנרצחו בבית חב"ד במומבאי, הגיע מרן כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א לירושלים כדי להשתתף בשמחת בר מצווה לבנו של המשמש בקודש הרב פתחיה ליצמן.

זמן קצר לאחר מכן, יצא האדמו"ר מגור מאולם השמחה במרכז ירושלים וישב בחדר סגור במשך קרוב לחצי שעה עם הרב משה קוטלרסקי, סגן יו"ר המרכז לענייני חינוך, הגוף העליון של שלוחי חב"ד בעולם. בפגישה נכח גם ח"כ ר' יעקב ליצמן.

הרב קוטלרסקי, שנחשב לאחד האישים הקרובים ביותר לשליח חב"ד במומבאי, הודה על החיזוק שהעניק האדמו"ר לבני המשפחה כאשר הגיע לשדה תעופה בשעת לילה מאוחרת, שהה שם קרוב לשעה והשמיע דברי נחמה ועידוד לשלוחי חב"ד ולמשפחה הקרובה.

במהלך השיחה סיפר הרב קוטלרסקי על מסירות הנפש שגילה הזוג שנרצח בחייו ובמותו. כ"ק האדמו"ר שניכר היה כי שרוי בצער גדול, החריש זמן מה ואמר: "הנסתרות לד' אלוקינו. איננו מבינים על מה ולמה אירע אסון כה נורא, אך חייבים להמשיך את הפעילות ביתר שאת". כך מפרסם בסוף השבוע מרכז החדשות של חב"ד, "שטורעם".

כ"ק האדמו"ר מגור ציין את המפגשים שהתקיימו בינו ובין אביו כ"ק האדמו"ר בעל ה'לב שמחה' זצוק"ל עם האדמו"ר מליובאוויטש. "העניינים שהוזכרו במפגשים", אמר האדמו"ר, "מתבקש שיישארו בחדר, אך יש עניין אחד שהזכיר האדמו"ר מליובאוויטש בפגישה שהתקיימה באדר לפני עשרים שנה ואמר כי לחב"ד יש הכרת הטוב, ואם גור תצטרך, חב"ד תמיד תעמוד ותסייע לה בכל המצטרך".

בחסידות גור אומרים בסוף השבוע כי קיומה של הפגישה הוא דבר נדיר ולא שגרתי, שכן האדמו"ר אינו נוהג לקבל קהל או לערוך פגישות שלא בשעות קבלת הקהל הרגילות. עוד מציינים בחסידות כי האדמו"ר היה שרוי בצער גדול כששמע על האסון, והורה לכל תלמידי הישיבות לצאת ולהשתתף בהלוויות הקדושים שהתקיימו בארץ. את תגובתו של הרב קוטלרסקי לא ניתן היה להשיג. בעת סגירת הגיליון הוא שב לארצות הברית.

ז' בכסלו תשס"ט
הכתבה בעיתון משפחה
הכתבה בעיתון משפחה
 
הכתבה בבקהילה
הכתבה בבקהילה