ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
הרב גורן (במרכז) בעת שחרור הכותל
הרב גורן (במרכז) בעת שחרור הכותל צילום: לע"מ
הרבנית שהרבי קם לכבודה

אשת הרב שלמה גורן זצ"ל, שהלכה לעולמה בסוף השבוע, זכתה שהרבי קם לכבודה ב'יחידות'. "אני מכיר תודה לסבכם שהסתתרתי אצלו", אמר הרבי
מערכת שטורעם

אשת הרב הראשי הרב שלמה גורן זצ"ל, שהיתה בשבועות האחרונים מאושפזת במצב קשה בבית הרפואה איכילוב, הלכה לעולמה בסוף השבוע. 

הרבנית צפיה גורן נולדה להוריה הרב דוד כהן (המכונה "הרב הנזיר") ולרבנית שרה בג' באלול ה'תרפ"ה (1925). אביה תלמידו הנאמן של הרב הראשי הראשון לארץ ישראל הרב אברהם יצחק הכהן קוק ביקש את רשות רבו ליתן את השם המקורי לבתו הבכירה, הרב קוק מצידו בירך בחום על השם.

בפני מכריה, חסידי חב"ד תמיד סיפרה כיצד הרבי כיבד אותה ואף קם בפניה כאשר התלוותה לבעלה שכיהן אז כהרב הראשי לצה"ל. הרבי אמר לה שהוא מכיר להם תודה על היותם נכדי הרב מלוגא הרה"צ הרב העניך אטקין זצ"ל שהרבי הסתתר אצלם. הרבי בחר להשתכן אצל הרב מלוגא דווקא בשל העובדה שלא התפרנס ממלאכת הרבנות אלא התפרנס מעבודתו ככורך וכך לא חשד בו השלטון הקומיניסטי ולא הרבה לבקר אותו.

היתה מזכירה בערגה את ביקוריהם של הרב זושא וילמובסקי (הפרטיזן) והרב שלמה מיידנצי'ק כשהיו נכנסים באמצע הלילה לביתם כשניגון חב"ד בפיהם ואליהם מצטרפים רבני חב"ד שהרב תמיד היה שמח לעזור להם.

חתנה, הקרדיולוג הפרופ' ישראל תמרי שבמסגרת השתלמות ברפואה היה בארה"ב הגיע להתוועדות ב-770 התכבד מאוד על ידי הרבי, בזכות היותו נשוי לנינתו של הרב מלוגא.

אחיה של הרבנית גורן הוא יבלח"א הרב שאר ישוב כהן, הרב הראשי וראב"ד לחיפה ונשיא מוסדות "אריאל" זכה אף הוא למכתבים מהרבי, והיה ביחידות.

הידידות של משפחתם עם חסידות חב"ד תועדה בספרים ממלכת התורה עם הרבי מליובאוויטש (ערך הרב גורן) ובספר שמן ששון מחברך (ח"א בערכו של הרב דוד הכהן).

כ"ח באייר תשס"ח
הגב לכתבה

תגובות
7
1. הכרת טוב
כמה מידות חסידיות אפשר ללמוד מהרבי? הכרת טובה לדורות ודורי דורות על מעשה טוב
כ"ח באייר תשס"ח
2. WOWEE
Why doesn't Shturem do a video interview of her brother? (with translation into English....)
כ"ח באייר תשס"ח
3. הרבי קם בפניה? אולי נתחיל לדייק
הרי מסופר שהיא היתה ביחד עם בעלה הרב גורן.
באותה תקופה הרב גורן היה מאד מקובל גם בחוגים החרדיים כגדול בתורה.
אז מה הראיה שהרבי קם בפניה דוקא.
כ"ח באייר תשס"ח
4. למגיב שלוש
אולי היא נכנסה ליחידות לבדה?
כ"ח באייר תשס"ח
5. to # 2
JEM interviewed him on "The Early Years # 1"
כ"ח באייר תשס"ח
6. למגיב ארבע
והרי נאמר וכתוב שהיא נכנסה עם בעלה ליחידות..
כ"ט באייר תשס"ח
7. תגובה ממי שהיה נוכח
כמי שהיה נוכח במקום, הרב גורן זצ"לבילה ביחידות עם הרבי זצ"ל מספר שעות. לקראת סיום הרבנית גורן ע"ה הגיעה וחיכתה לסיום החידות רק כדי להתברך על ידי הרבי. אולם הרבי ביקש הרבנית תצטרף וקם בפניה. כשהרבנית ע"ה, בעדינותה ואצילותה הידועות, אמרה לרבי כי אין צורך שהרבי יטריח עצמו לקום, ענה הרבי כי הכרת הטוב מחייבת זאת.
ה' בסיון תשס"ח