ב"ה יום רביעי, י"ט ניסן תשע"ט | 24.04.19
הרב זלמן גופין
הרב זלמן גופין צילום: י. בלינקו
60 שנה למשפיע

אמש התקיימה התוועדות לציון יום הולדת 60 שנה למשפיע הראשי בישיבת תומכי תמימים המרכזית בכפר חב"ד הרב שניאור זלמן גופין. לרגל האירוע הוציאה משפחתו לאור חוברת מיוחדת ובה 60 סיפורים. אחד מתלמידיו-מקורביו מספר על המשפיע שמצליח להסביר עניינים עמוקים בחסידות גם למי שידיעותיו אפסיות (כללי)
זעליג אברמסון

אמש התקיימה בכפר חב"ד התוועדות לציון יום הולדתו השישים של המשפיע הראשי בישיבת תומכי תמימים המרכזית בכפר חב"ד הרב שניאור זלמן גופין. יום ההולדת צויין בהתוועדות בקרב בני המשפחה וידידים.

משפחתו הקרובה של המשפיע הוציאה לאור לכבוד היום הולדת חוברת מיוחדת ובה 60 סיפורים על הרב גופין.

הרב גופין נחשב מזה שנים לאחד הדמויות המרכזיות בעולם הישיבות החב"די, בפרט בארץ ישראל. הוא ניחן בכושר הסברה מעולה. בכוחו ליטול 'מאמר' סבוך - שבהשקפה ראשונה נראה כלא מובן - ו'להפשיט' אותו. בשפה רהוטה, ברורה וקולחת הוא יוליך את המאזין שלב אחרי שלב עד להבנת המאמר לעומקו.

"זה מדהים לגלות עד כמה שיעוריו הנפלאים 'מאירים' את ה'מאמר'", אומר ל'שטורעם' אחד מתלמידיו-מקורביו. "באמצעות משלים גשמיים וקלים להבנה הוא מאפשר לכל תלמיד, גם אם בקיאותו בתורת החסידות שואפת לאפס - להבין בברור את דברי החסידות משל היו חקוקים במוחו זמן רב".

שנים ארוכות עושה ר' זלמן בצילם של ספרי החסידות. עוד מימי בחרותו, עת שהיה נער רך, זוכרים חבריו לספר שהיה שקוע בכל העת בעבודה ולימוד חסידות בלתי פוסק. "בצעירותי", סיפר ר' זלמן בגילוי לב נדיר, "נכנסתי ל'יחידות' והתלוננתי על מידת הגאווה שלא הניחה לי.  הרבי אז הורה לי ללמוד היטב את ההלכה הרביעית בשו"ע המדברת על הצורך להרהר במציאותו של ה' בעולם מיד כשניעור משנתו".

י"ט באלול תשס"ה
הגב לכתבה

תגובות
2
1. חסיד גור, אשדוד
בכל שבוע הגה"ח שליט"א מוסר אצלנו שיעור ואנחנו מאוד נהנים. יישר כח ומזל טוב, עד מאה ועשרים!
כ' באלול תשס"ה
2. מזל טוב
אריכות ימים ושנים טובות מתוך בריאות ונחת און דערלעבן משיח'ן
כ"א באלול תשס"ה