ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
כל הישיבות התוועדו • מיוחד

כשאומרים "הפצת המעיינות" מתכוונים לרגעים הללו • סיקור מלא, גלריות וקטע וידאו מסדרת האירועים של 'תורת חב"ד' • מיוחד ל'שטורעם'
כתבי שטורעם • צילום: מאיר דהן ושלמה ניימרק
כשאומרים "הפצת המעיינות" מתכוונים לרגעים הללו. אלפי תלמידי ישיבות, תיכוניסטים, בנות ותלמידות אולפנה, אברכי כוללים. כולם זכו לטעום את טעמה המתוק של החסידות, במסגרת שרשרת התוועדויות ואירועים לכבוד חג הגאולה י"ט כסלו שהקיפו את כל הארץ.

המראות חוזרים על עצמם בכל שנה, אבל המארגנים, "תורת חב"ד לבני הישיבות", הוסיפו השנה קהלים חדשים: אברכי הכוללים הספרדיים ובנות האולפנות. לפניכם דיווחים, תמונות וקטע וידאו מהאירועים המרשימים.

100 התוועדויות בישיבות

בעשרות ישיבות הסדר התקיימו התוועדויות, בהשתתפות קהל רב. המשפיעים התוועדו שעות ארוכות.

 לגלריית תמונות מההתוועדויות לחצו כאן

יד על כתף, בדבקות

ברוב הישיבות הסתיימו ההתוועדויות בריקודים סוחפים. מיוחד – קטע וידאו מהריקודים בתחילת ההתוועדות של הרב יחזקאל סופר בשדמות מחולה אליה הגיעו תלמידי ישיבות נוספים ממעלה אפרים ומעלה גלבוע. לצפייה לחצו פליי או כאן לגלריית תמונות מהריקודים לחצו כאן

צמאים ל'מעיינותיך'

בליל י"ט כסלו,  כשהתברר ש-5000 חוברות 'מעיינותיך לצעירים' לא מספקים את הביקוש הגדול וכבר ביום רביעי ליל י"ט כסלו חולקו כל החוברות, הוחלט להדפיס 5,000 עותקים נוספים. החוברות הודפסו באותו לילה וחולקו בכל האירועים בישיבות התיכוניות והאולפנות שהתקיימו ביום חמישי. באירועים המרכזיים החוברות חולקו ביחד עם ספרי תניא במהדורה מיוחדת. אנשי חינוך ור"מים רבים מהישיבות הודו ל'תורת חב"ד לבני הישיבות' על היוזמה הנפלאה וציינו את החסר הקיים בתחום זה לבני הנוער.

 תלמידים מעיינים בחוברות הטריות. גלריה

התמימים השלוחים בפעילות נמרצת

התמימים השלוחים של 'תורת חב"ד לבני הישיבות' בישיבות התיכוניות מבשרת ציון וכפר מימון לא נחו לרגע במשך י"ט כסלו.

במבשרת ציון התוועדו עם תלמידי הישיבה בליל י"ט כסלו השלוחים של השנה עם השלוחים משנה שעברה לתוך הלילה, ולמחרת בבוקר קיימו שיעור תניא לפני התפילה וערכו אירוע מרכזי בשעות הבוקר עם הרב טוביה בולטון. בערב למדו התלמידים שיחת הרבי לי"ט כסלו מלקוטי שיחות חלק ל' ולאחר הלימוד התקיים מבחן נושא פרסים.

בכפר מימון התקיים על ידי השלוחים אירוע גדול ורב רושם לכל הישיבה ותלמידים נוספים מהאיזור, במהלכו נשאו דברים הרב משה הבלין רב העיר קרית גת, ראש ישיבת כפר מימון הרב ראובן הכהן והרב ישר אדרעי רב קהילת חב"ד בנתיבות. יוני פיין ריתק את התלמידים בתוכנית מלאה של אומר וצליל ואחריו יצאו התלמידים בריקוד ממושך.

בלילה לאחר האירוע בכפר מימון, נסעו התמימים למכתש רמון יחד עם הרב שמואל נחימובסקי, שליח בבאר שבע להתוועדות מיוחדת במהלך טיול שנתי של תלמידי ישיבה תיכונית בקרני שומרון. היתה זו בקשה מיוחדת שהגיעה ל'תורת חב"ד לבני הישיבות' מהישיבה שסרבה לוותר על ההתוועדות.

 גלריה מפעילות השלוחים בישיבות. לחצו כאן

לראשונה: התוועדו עם הבנות

תורת חב"ד לבני הישיבות פעל השנה בי"ט כסלו גם באולפנות ומדרשות, במחלקה מיוחדת שהוקמה לכך ורוכזה ע"י נעמי דורלכר עבדו במרץ על הכנת התוועדויות וכינוסים מרשימים.

לחלק גדול מהבנות היתה זו פגישה ראשונה עם היום הגדול י"ט כסלו ועם תורת חב"ד. התגובות היו מדהימות. במספר מקומות עלתה בקשה מצד הבנות לקיום שיעורי תניא קבועים במקום ופעילויות נוספות.

באולפנת שעלבים התוועד הרב בולטון עם 200 בנות, במדרשת מעמקים בירושלים התוועדה הגב' חדווה בראון עם 85 בנות, באולפנת צביה במעלה אדומים התוועדות הגב' רבקי הורביץ ור.י. ביינדמן עם 80 בנות, באולפנת צביה בירושלים התוועדה הגב' פערלה סגל עם 100 בנות, במדרשת ת"ל אורות באלקנה התוועד הרב ישראל ברוד עם 50 בנות, באולפנת רעות בפתח תקווה התוועדה הגב' נחמה למברג עם 80 בנות, במדרשת שובה בעפרה התוועדה הגב' פרדי ברוד עם 30 בנות, באולפנת צפירה בצפריה התוועדה הגב' צירי לבנוני עם 150 בנות, באולפנת אמנה בכפר סבא נערך כינוס גדול בו דיברו הרב זושא וולף ר' מיכאל וויגל והשליח הרב יוסי ליפקין עם 300 בנות, ובאולפנת סגולה התוועדה הגב' ד"ר מרים בן עמי עם 80 בנות.

בסך הכל השתתפו למעלה מ-1000 בנות בכל ההתוועדויות.

הבנות קראו בשקיקה את הגליון המיוחד של 'מעיינותך' לצעירים והבוגרות יותר קיבלו גם את 'מעיינותך' הרגיל.

 גלריה מפעילות הבנות באולפנות. לחצו כאן

הבריח התיכון

אלפי תלמידים בישיבות תיכוניות התכנסו בי"ט כסלו לאירוע בישיבתם באירגון תורת חב"ד לבני הישיבות.

במקביל לכינוס הגדול בכפר סיטרין והכינוסים בכפר מימון וכפר חב"ד, ובנוסף לעשרות ההתוועדויות בישיבות תיכוניות, בעשר ישיבות התקיים כינוס מיוחד לכלל תלמידי הישיבה.

בישיבה התיכונית במודיעין התקיים כינוס מיוחד לכבוד היום לאחר תפילת שחרית עם הרב צבי גרינוולד ל-250 בחורי הישיבה, בישיבת הדרום ברחובות העביר הרב מנחם מענדל גלוכובסקי שיעור כללי ל-150 תלמידים, בישיבה התיכונית בכפר סבא התכנסו 500 תלמידים לאולם גדול שמעו הרצאה מהרב זושא וולף וסיפור מר' מיכאל וויגל, ב – 3 ישיבות תיכוניות בפתח תקווה בהם כ-700 תלמידים התקיימו כינוסים לכלל תלמידי הישיבה, בישיבת כפר גנים עם הרב מנחם ברוד ור' גיל עקיביוב, בישיבת נועם (250 תלמידים) עם ר' יאיר כלב ובישיבת למרחב (140 תלמידים) עם הרב יחזקאל סופר. בישיבת גן יבנה הופיע ר' יוני פיין בפני כל הישיבה (260), בישיבת מבשרת ציון (150) הופיע הרב טוביה בולטון. במעלות נאם הרב יעקב דייטש מצפת בפני הישיבה גם ה"שלוחי תורה" של תורת חב"ד בנוסף לאירגון של עשרות ההתוועדויות נאמו בכינוסים גדולים בישיבות, באפרת הרב מנחם איתן וברעננה הרב אייל לוגסי.

 גלריה מההתוועדויות בישיבות התיכוניות. לחצו כאן

גם בכוללי "לב לדעת"

מבין 100 ההתוועדויות של 'תורת חב"ד לבני הישיבות' בלטו ההתוועדויות ברשת כוללי ערב "לב לדעת" הפועלים ב-5 מקומות שונים ולומדים בהם למעלה מ-50 אברכים בשקידה רבה. ההתוועדויות היו פתוחות לכלל האברכים ובחורי הישיבה המקומיים והתקיימו על ידי מגידי השיעור של הכוללים. בכולל ערב ביד בנימין התוועד הגאון רבי משה לנדא רב אב"ד בני ברק.

הרב לנדא התקבל בכבוד גדול והתוועד בנועם ובחיות שעות ארוכות, לצידו ישב הרב אליהו קירשנבאום מגיד השיעור בכולל ערב. בבית א-ל נערכה התוועדות גדולה עם ר' יאיר כלב אותה ארגנו האברכים עם הרב איתן אחיטוב ומגיד השיעור הרב אליהו לוי. לאחר דברי חסידות השמיע ר' יאיר ניגונים שובי לב ובראשם ניגון ד' בבות שנוגן על ידי המשתתפים בדביקות גדולה. גם בשדרות מבשרת ציון ומצפה יריחו בהם פועלים כוללי לב לדעת התקיימו התוועדויות מיוחדות על ידי המגידי שיעורים של הכוללים.

 גלריה מההתוועדויות ברשת הכוללים. לחצו כאן

מרחיבים את הפעילות בישיבות החרדיות

בנוסף לשבת בחברון בה השתתפו כ-100 בחורים משמנה וסלתה של הישיבות החסידיות בירושלים ובהתאם להחלטה בתורת חב"ד לבני הישיבות לפעול עם בחורי ישיבות ואברכים גם מהחוגים החרדיים לפי הצורך והאפשרויות, התוועדויות י"ט כסלו לא פסחו על הציבור החרדי.

באלעד התקיימה התועדות גדולה ומכובדת עם הרב אליהו לנדא לאברכים מחוגים שונים בבית הכנסת ויז'ניץ באירגון הרב רוזנברג והרב גרינפלד מאלעד, ובחסות תורת חב"ד לבני הישיבות.

בבני ברק יצאו בחורים מהישיבה בכפר חב"ד להתוועדויות בישיבות שונות. כ-200 בחורים בישיבות שונות בעיר התוועדו וקיבלו את ספר התניא.

גולת הכותרת של הפעילות בציבור החרדי הייתה עם אברכים בכוללים ספרדיים, לראשונה, ב-20 כוללים ברחבי הארץ נערכו התוועדויות ושיעורים מיוחדים בספר התניא שחולק בכל המקומות ונלמד בהתעוררות רבה. הרב ישר אדרעי מנתיבות מסר שיעור בכולל חשוב בבאר שבע, בכולל נוסף בעיר התוועד הרב אברהם יפרח מנתיבות.

הרב יעקב שוויכה הגיע לנתיבות בבוקר י"ט כסלו ועבר מכולל לכולל מלווה ברב אברהם יפרח, בכל מקום מסר שיעור ודיבר ממהותו של יום. כבוד גדול במיוחד ניתן לעניין בכולל של הרב יורם אברג'ל, האברכים בכולל סיפרו שנדיר ביותר שרב מחוץ לכולל יעביר שיעור במסגרת הלימודים. היה זה לאחר ששבוע קודם י"ט כסלו כתב הרב אברג'ל מכתב מיוחד המבקש מראשי הכוללים שתחתיו בכל הארץ לקבל את אנשי תורת חב"ד לבני הישיבות בכבוד וביקר. מכתב זה "פתח את הדלת" במקומות נוספים ברחבי הארץ.

הרב נפתלי ועקנין העביר שיעורים בכוללים בכפר סבא, הרב מנחם מענדל עמאר מסר שיעור בכולל חשוב באשדוד והרב בנימין קטורזה בכולל באלעד. הרב יוסף שטרסברג העביר שיעורים בכוללים בברכפלד ובחשמונאים.

בנתניה הסתובב הרב יעקב נקי מהרצליה מכולל לכולל והעביר שיעורים והתוועדויות ב-5 כוללים מקומיים במשך היום כולו.
בחלק מהמקומות התלוו גם השלוחים במקום למגידי השיעורים ואף סייעו בארגון השיעורים.

בכוללים רבים נוצר קשר בעקבות השיעורים לקיים שיעור קבוע בתניא במקום. ראשי הכולל הודו בחום ל'תורת חב"ד לבני הישיבות' על הפעולה המיוחדת הזו ועל ספרי התניא שחולקו לאברכים.

 גלריה מההתוועדויות בישיבות. לחצו כאן

כ"ג בכסלו תשס"ח
הגב לכתבה

תגובות
6
1. וווואאאאווו חתיכת פרויקט/
כל הכבוד על ההשקעה העצומה
כ"ג בכסלו תשס"ח
2. כל הכבוד למוישה שילת
המשך כך!
כ"ג בכסלו תשס"ח
3. וידאו מצמרר
איזה יופי. כל החברה האלה רוקדים שם ניגון חבדי ביחד
כ"ג בכסלו תשס"ח
4. מאכזב
אני מקווה שהתמונות לא מייצגות. איפה הכוללים והישיבות?

מישהו צריך הסבר מה באמת רואים בתמונות מ'הכוללים הספרדים'?
כ"ג בכסלו תשס"ח
5. מצטרף ל1
פרוייקט זו מילה עדינה לכתבה האדירה הזו.

'שטורעם', עלו והצליחו
כ"ג בכסלו תשס"ח
6. ישר כח
לכל העוסקים במלאכת הקודש, עבודה נפלאה אתם עושים.
כ"ג בכסלו תשס"ח