ב"ה יום ראשון, ט"ז ניסן תשע"ט | 21.04.19
הרב הלפרין ב'באנקעט'
הרב הלפרין ב'באנקעט' צילום: ישראל ברדוגו
רב ראשי חב"די בירושלים?

"משפחה" מדווח: כ"ק האדמו"ר מערלוי הורה לאנשיו לפעול בכל הכוח למען בחירתו של הגאון רבי אברהם מיכאל הלפרין לרבה הראשי של ירושלים
כתב שטורעם

בעיתון "משפחה" דווח השבוע העיתונאי החבד"י יוסי אליטוב כי כ"ק האדמו"ר מערלוי הורה לאנשיו לפעול בכל הכוח למען בחירתו של הגאון רבי אברהם מיכאל הלפרין, רב שכונת הגבעה הצרפתית וחבר בית דין רבני חב"ד בישראל, לרבה הראשי של העיר. בסיעת שלומי אמונים מאשרים את פנייתו של גאב"ד ערלוי אליהם.

"ישנם כמה גורמים מרכזיים שאמורים להכריע מי יהיה הרב הראשי האשכנזי הבא של ירושלים. עד היום נחשב המרוץ סגור כאשר שני המעומדים המובילים היו הרב יוסף אפרתי והרב אשר וויס. בימים אלה החליטו השניים להסיר את מועמדתם, כל אחד מסיבותיו הוא", אומר ל'שטורעם' גורם המעורה היטב בנעשה בעיר.

"ההחלטה של שניהם להסיר את המועמדות פותחת את המרוץ מחדש, מרוץ שכבר היה סגור. אף אחד לא האמין שרב שלישי יוכל להתמודד באופן ריאלי. כיוון שההליך התחיל להיות מואץ ובחרו בשבוע האחרון ראש מועצה דתית חדשה לירושלים, ההליך מתקרב לרגעי ההכרעה ואין עדיין מועמד".

"הגורמים שאמורים להחליט על רב אשכנזי הם בין היתר חברי מועצת גדולי התורה המיוצגים על ידי סיעת שלומי אמונים של הרב פרוש, המחזיקים בירושלים בתפקיד מ"מ ראש העיר, כאשר הקבוצה נוספת חזקה היא חסידות גור וויז'ניץ. הקבוצה של פרוש החליטה בסוכות במפגש חשאי לתמוך ברב הלפרין, והקבוצה של גור תומכת ברב משה חיים לאו", אומר ל'שטורעם' אותו גורם, "הקבוצה הדומיננטית בעיר היא הקבוצה של פרוש על כן הסיכויים של הרב הלפרין הופכים לריאלים".

יצוין כי הרב הלפרין כיהן בעבר כרב העיר עתלית.

ח' בכסלו תשס"ח
הרב הלפרין
הרב הלפרין | צילום: שטורעם
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. לא יתנו
מקודם מדי לדבר ע"ז.ועל תחשבו שהכל זה פרוש,ובכלל גור בעלז וביאן.זו החסידות המרכזיות.כך שהם לו יתנו לפרוש את הנושא על מגש של כסף
ח' בכסלו תשס"ח