ב"ה ערב ש"ק, י"ד ניסן תשע"ט | 19.04.19
שער הספר החדש
שער הספר החדש צילום: שטורעם
"תניא - לא לחיצונים"

"את התניא יכול ללמוד רק אדם שנשמתו נגאלה מן החיצונים", כותב הרב יורם אברג'ל בספרו החדש 'בצור ירום' על אגרת התשובה. סקירה (כללי)
דוד אבשלום

ספר חדש הופיע בימים אלו על התניא - 'בצור ירום' על אגרת התשובה פרקים א - ו, שחובר על ידי הרב יורם אברג'ל.

בספר כתב הרב אברג'ל ביאור מקיף על ששת הפרקים הראשונים של אגרת התשובה, והם נלקטו מתוך השיעורים אשרכ מוסר הרב אברג'ל בכל בוקר בספר התניא.

וכך כותב המחבר בתחילת ההקדמה לספר בן ה- 300 עמודים: "ומאחר ודברי רבינו הקדוש, אור המאורות, כרכא דכולא ביה, רשכבה"ג מו"ר האדמוה"ז זצוקלה"ה נבג"מ, מביאים חיים לעולם באגרת התושבה אשר נכתבו מפיו הקדוש, ודבריו עושים פירות, ונכנסים ללב שומעיהם, כי לא הניח כמותו ביראת ה' כל היום אשר השיג ממדרגותיו העצומות, ומי כמוהו מורה לשבים, אשר יראת ה' יחפצון, לשוב אל אביהם שבשמים, בדרכי תשובה לפי הסדר הנכון"

בכל עמוד בספר מופיע בתחילת העמוד דברי קטע מתוך האגרת התשובה ושאר העמוד מלא וגדוש בהסברי וסיפורי הרב אברג'ל.

את הספר יהיה ניתן להשיג בקרוב בחנות הספרים קה"ת בכפר חב"ד.

ה' בכסלו תשס"ח
הגב לכתבה

תגובות
6
1. על הספר הסופר והסיפור
למדתי כל ימי בתומכי תמימים.בישראל ובניו יורק, ואף פעם לא ראיתי את המחבר הנ''ל, מי הוא מי המשפיע שלו, מתיואיפה נהיה משכיל ומחבר ספרי חסידות עד שאתם עושים לו פרסומת תחת חב''ד.
ו' בכסלו תשס"ח
2. תודה על העידכון
תודה לכם 'שטורעם', בזכותכם תמיד יודעים כולם על כל הספרים והחובורת החדשות שיצא לאור
ו' בכסלו תשס"ח
3. ולמלשינים אל תהי תקוה
זו היא תפילת אנשים נשים וטף שלש פעמים בכל יום!
ו' בכסלו תשס"ח
4. לתמים מתגובה 1
אתה נשמע כמו 'יאללה ביתר'. תורת החסידות מצויה בספרים. כל מי שלומד בה במסירות והשכלה מצליח להגיע להישגים, ובוודאי מי שבמשך שנים לומד ומלמד תניא כמו הרב אברג'יל. לדעתך, אם הכותב הוא לא ממזרח אירופה, דור שביעי לחסידות, אזי הוא אינו יכול להיות בקי בתניא? תתעורר התניא נועדה לכולם...
ו' בכסלו תשס"ח
5. תגובה ל-1
התגובה שלך היא אחת הבעיות שיש בחב"ד , בזרמים אחרים ביהדות לומדים את החיבורים של כל גדולי ישראל ומרחיבים את הידע התורני אבל בחב"ד מה שלא קשור לחסידות לא לומדים ואם רב שלא קשור באופן ישיר לחב"ד כתב ספר חסידות אז מתחילות תגובות מטומטמות כמו שלך שלא מראות כל כך על היותך משכיל , יש אנשים שלא קשורים לחב"ד אבל יודעים את התניא קדישא יותר טוב ממך זה בטוח

ח' בכסלו תשס"ח
6. בצור ירום
בס"ד

הספר כתוב בשפה ברורה לעם
ספר גדול. מובן אני תפילה שכל עם ישראל יבינו את גדולתו של ספר התני"א שהקדוש ברוך הוא יאיר את עינהם אמן.
י"ז בכסלו תשס"ח