ב"ה מוצאי ש"ק, ו' חשוון תשפ"א | 24.10.20
ראש העיר, הרב בקרמן ופעילי בית-חב"ד גבעתיים בחזית 770
ראש העיר, הרב בקרמן ופעילי בית-חב"ד גבעתיים בחזית 770
גבעתיים: ראש העיר חגג עם חב"ד

את יום הולדתו בחר ראש העיר גבעתיים, מר אפי שטנצלר, לחגוג בכינוס השלוחים העולמי. דיווח וגלריית תמונות (בארץ)
כתב 'שטורעם'
ראש עיריית גבעתיים, מר אפי שטנצלר, לא היה יכול לבחור צורה טובה יותר לציין את יום הולדתו.

ביום ראשון כ''ה במרחשון, בו חל יום הולדתו, הגיע ראש העיר לביקור אצל הרבי בלוויו של שליח הרבי לגבעתיים, הרב יוסף יצחק בקרמן.

יום הביקור של ראש העירייה נפתח בתפילה על הציון. כבר שם הבחין במספר העצום של השלוחים שנכחו במקום. "זה כמו מפגש של שליחי משרד החוץ - אבל הרבה יותר גדול!", התבטא בהתפעלות.

לאחר מכן הגיע אפי שטנצלר לשכונת קראון הייטס לביקור ב- 770, מרכז חב''ד העולמי ובית מדרשו של הרבי. מר שטנצלר נפגש עם הרב לייבל גרונר, מזכירו האישי של הרבי. לפני כשנתיים ביקר הרב גרונר בבית משפחת שטנצלר בגבעתיים כשערך אז ביקור בעיר. הרב גרונר ברך את ראש העירייה לכבוד יום הולדתו ואיחל לו שיוכל להמשיך לעזור לענייני היהדות בעיר.

מיד אחר כך נכנס ראש העירייה לבקר בחדרו של הרבי. הרב בקרמן נתן לו הסבר קצר על מהותו של המקום הקדוש הזה בו הרבי ריכז את פעילותו החובקת עולם ופעל מכאן ישועות ברחבי תבל. בתוך חדרו של הרבי התקיימה תפילת מנחה.

משם עבר ראש העירייה לביתו של ר' חנינא שפרלין, מראשי ועד הקהל של שכונת קראון הייטס שארגן עבורו התוועדות יום הולדת ומסיבת קבלת פנים. להתוועדות הגיעו רבה של השכונה, הרב יעקב שווי, חבר בית דין רבני חב''ד בארץ הקודש, הרב בן ציון ליפסקר, חברי ועד ועסקנים בולטים בשכונה, הר' משה רובשקין, הר' אלי סלווין, הר' שמואל שפריצר והנגיד הידוע הרב שלום בער דריזין. כמו-כן נכחו שלוחים מערים שונות בארץ ובעולם, הרב שלמה דיסקין מקרית אתא, הרב יוסי ליפקין מכפר סבא, הרב שמואל בקרמן מבאר יעקב, השלוחים ממוסקבה, הרב יעקב פרידמן והרב אברהם בקרמן ועוד.

את ההתוועדות הנחה הרב יוחנן בוטמן, שליח הרבי בחדרה. הנוכחים ברכו את אפי שטנצלר לרגל יום הולדתו והדגישו את הזכות הגדולה שיש לו לסייע לעניינים של קדושה בעיר גבעתיים.

לקראת סיום ההתוועדות, הפתיע הרב בקרמן את ראש העירייה והעניק לו דולר שקיבל מידו של הרבי לפני 15 שנה, בדיוק באותו תאריך: כ''ה במרחשוון תנש''א!

את הדולר הזה, סיפר הרב בקרמן, הוא קיבל כאשר הרבי חילק קונטרס ובו מאמר חסידות עבור כל הנוכחים באותה העת ב-770. מצורף למאמר החסידות היה גם שטר של דולר לצדקה. ''כיום, במבט לאחור'', מסביר הרב בקרמן, ''אני מבין את משמעות הדברים. השטר של הדולר היה מיועד מלכתחילה, כך מסתבר, עבור ראש העירייה שיום הולדתו חל באותו תאריך, כ''ה במרחשוון, ומאמר החסידות היה מיועד עבורי. תפקידו של ראש העירייה הוא בצד הגשמי ובעזרה המעשית לשליחי הרבי. תפקיד השליחים נשאר, אם כן, למלא את הכלים הגשמיים באור של קדושה".

נציגי ועסקני השכונה קבלו על עצמם לסייע בהמשך פיתוח מוסדות חב''ד בגבעתיים.

עם תום ההתוועדות הזדרזו כולם לצאת לכוון מלון הילטון במנהטן, שם התקיימה הסעודה החגיגית לכבוד שלוחי הרבי מהעולם כולו. ראש העירייה הוזמן כאורח העיר גבעתיים.

העוצמה של חב''ד החובקת עולם וכוחו של הרבי הפועל בכל קצווי תבל ממש, הורגשו באוויר ובאווירה והשאירו חותם בל ימחה על כל מי השתתף במעמד המיוחד הזה.

ו' בכסלו תשס"ו